SON DAKİKA AK PARTİ HABERLERİ

Son Dakika Ak Parti Haberleri

 • 15:52CHP Grup Başkanvekili Özel: Lav Silahı Ararken, Kol Böreği BuldularCHP Grup Başkanvekili Özel: Lav Silahı Ararken, Kol Böreği BuldularCHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Manisa'da öğretmenlere yönelik yapılan operasyona sert tepki gösterdi. "Lav silahı' ararken 'kol böreği' buldular kanıt olarak." dedi.
 • 16:34Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Kıbrıs Sorununu Sonuçlandırmak GerekiyorDışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Kıbrıs Sorununu Sonuçlandırmak GerekiyorDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kıbrıs sorununun, her iki tarafın kabul edeceği, kalıcı, adil bir çözüme kavuşmasını istediklerini açıkladı.
 • 07:38Bahçeli ve Türkeş, Meclis Açılışında TokalaşmışBahçeli ve Türkeş, Meclis Açılışında TokalaşmışSeçim hükümeti sürecinde gerilim yaşayan MHP Lideri Devlet Bahçeli ve Tuğrul Türkeş'in 5 ay sonra ilk kez TBMM'de tokalaştığı ortaya çıktı.
 • 08:42Financial Times: Putin ve Erdoğan Birbirlerini SınıyorFinancial Times: Putin ve Erdoğan Birbirlerini Sınıyorİngiliz Financial Times, uçak krizinin ardından Putin ile Erdoğan'ın birbirlerinin kararlılıklarını sınadığını, ikisinin de diğerinin geri adım atmasını beklediğini yazdı.
 • 23:42Hatay'da Su Fiyatı TartışmasıHatay'da Su Fiyatı TartışmasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Meclis salonundan detaylar- Meclis üyelerinden detay- AK Parti Grup Sözcüsü Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'nin konuşması- Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın konuşması- Salondaki gerginlik Hatay'da su fiyatı tartışması- Hatay'da, 11 Kasım'da ertelenen ve bugün tekrar toplanan HATSU'nun Olağan Genel Kurulu'nda su fiyatlarıyla ilgili komisyon kararında yine uzlaşma sağlanamadı Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (HATSU) Genel Müdürlüğünün 11 Kasım'daki Olağan Genel Kurulu'nda uzlaşma sağlanamaması üzerine bugüne ertelenen toplantıda, yine uzlaşma sağlanamadı.
 • 23:34Özhaseki: Özhaseki: "Muhalefet, Putin Ağzıyla Konuşuyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toplantıdan detaylar- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin görüntüleri- Dinleyicilerden detay- Özhaseki'nin konuşması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki: - "Anayasa değişikliğinde, haliyle yanımıza bir partinin alınması, onunla anlaşılması, bir ortaklık içerisinde anayasayı milletin önüne götürmek daha doğru olarak gözüküyor"- "Ruslar gelip orada savaşmayı kendilerine hak görüyorlar, Türkiye'nin sınırlarına girmeyi kendilerine hak görüyorlar, 'Sınırlarımız namusumuzdur, kim girerse vururuz' diyen Türkiye Cumhuriyeti hükümetine karşı da ne yazık ki bizim muhalefet bizi suçluyor, Putin ağzıyla konuşuyorlar" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, "Anayasa değişikliğinde, haliyle yanımıza bir partinin alınması, onunla anlaşılması, bir ortaklık içerisinde anayasayı milletin önüne götürmek daha doğru olarak gözüküyor" dedi.
 • 23:15Köln Katedrali Önünde Can Dündar'a Destek İçin ToplandılarKöln Katedrali Önünde Can Dündar'a Destek İçin ToplandılarDha DIŞ HABER- Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün tutuklanmaları Almanya'nın Köln kentinde protesto edildi.
 • 23:06Eskişehir Türkiye-Almanya İşbirliği SempozyumuTürkiye-Almanya İşbirliği Sempozyumu Eskişehir Valiliği, Eskişehir Sanayi Odası (ESO), Anadolu Üniversitesi, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ve Almanya Ekonomik Konseyi'nin ortaklaşa düzenlediği, 'Eskişehir'de Geleceğin Sektörleri, Havacılık ve Raylı Sistemler Alanında Türkiye-Almanya İşbirliği' konulu sempozyum Anadolu Üniversitesi'nde yapıldı.
 • 22:59Seçmen AK Parti'ye İstikrar İçin Oy VerdiSeçmen AK Parti'ye İstikrar İçin Oy VerdiKırşehir, Aksaray, Konya ve Ankara’da 1 Kasım seçimleri sonrasında üniversite öğrencilerine istatistikçiler tarafından yaptırılan bireysel ankette AK Parti’ye seçmenin ‘istikrar’ için oy verdiği ortaya çıktı.
 • 22:56Hatay'da Su Fiyatı TartışmasıHatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (HATSU) Genel Müdürlüğünün 11 Kasım'daki Olağan Genel Kurulu'nda uzlaşma sağlanamaması üzerine bugüne ertelenen toplantıda, yine uzlaşma sağlanamadı.
 • 21:48AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, "Anayasa değişikliğinde, haliyle yanımıza bir partinin alınması, onunla anlaşılması, bir ortaklık içerisinde anayasayı milletin önüne götürmek daha doğru olarak gözüküyor" dedi.
 • 21:33'Sükutun Sureti Nuri Pakdil'Sükutun Sureti Nuri Pakdil" Belgeselinin Galası YapıldıGenç kuşak yönetmenlerden Ekrem Doydu’nun yapım ve yönetmenliğini üstlendiği ‘Sükutun Sureti Nuri Pakdil’ adlı belgeselin galası yapıldı.
 • 21:25Almanya Ekonomi Konseyi Türkiye SempozyumuAlmanya Ekonomi Konseyi Türkiye SempozyumuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sempozyumdan detaylar- Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Ekonomi Başdanışmanı ve AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay'ın konuşması - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Ekonomi Başdanışmanı Günay: - "Buradan tüm yerli ve yabancı yatırımcılarımıza şu mesajı vermek istiyorum.
 • 20:53AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Rusya’ya da, kimseye de eyvallahımız yok. Sınırımızı koruruz.
 • 20:32Almanya Ekonomi Konseyi Türkiye SempozyumuBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun Ekonomi Başdanışmanı ve AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, "Buradan tüm yerli ve yabancı yatırımcılarımıza şu mesajı vermek istiyorum.
 • 20:20Türkiye-Almanya İşbirliği Sempozyumu Eskişehir'de YapıldıTürkiye-Almanya İşbirliği Sempozyumu Eskişehir'de YapıldıEskişehir Valiliği, Eskişehir Sanayi Odası (ESO), Anadolu Üniversitesi, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ve Almanya Ekonomik Konseyi'nin ortaklaşa düzenlediği, 'Eskişehir'de Geleceğin Sektörleri, Havacılık ve Raylı Sistemler Alanında Türkiye-Almanya İşbirliği' konulu sempozyum Anadolu Üniversitesi'nde yapıldı.
 • 20:19Uslu: Uslu: "Bütün Siyasi Partiler Meclis Divanında Temsil Edilecek"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - TBMM İdare Amiri ve AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu'nun konuşması TBMM İdare Amiri Uslu: - " (TBMM Başkanlık Divanı üye sayısının artırılması) Böylece bütün siyasi partiler Meclis divanında temsil edilecek.
 • 20:19Nobel Barış Ödülünün Kilis'e Verilmesi ÖnerisiNobel Barış Ödülünün Kilis'e Verilmesi Önerisiİnsan Haklarından Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, sahabeler şehri olarak bilinen Kilis’e nobel barış ödülünün verilmesi önerisi, kentte sevinç ile karşılandı.
 • 19:37Türkiye Beyazay Derneğinden Suriyelilere ZiyaretTürkiye Beyazay Derneğinden Suriyelilere ZiyaretGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Türkiye Beyazay Derneğinden Suriyelilere ziyaret'inden görüntüler- Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı ve eski AK Parti İstanbul Milletvekili Lokman Ayva'nın açıklamaları Türkiye Beyazay Derneğinden Suriyelilere ziyaret- Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Ayva ve dernek üyeleri Reyhanlı'da Suriyeli sığınmacılar için kurulan okul ve hastaneyi ziyaret etti Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı ve eski AK Parti İstanbul Milletvekili Lokman Ayva ile dernek üyeleri, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfının (İHH) desteğiyle Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde Suriyeli sığınmacılar için kurulan okul ve hastaneye ziyarette bulundu.
 • 19:16Can Dündar ve Erdem Gül'ün Tutuklanmasına Manisa'dan TepkiCan Dündar ve Erdem Gül'ün Tutuklanmasına Manisa'dan TepkiChp Manisa Gençlik Kolları öncülüğünde bir grup, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün tutuklanmasını protesto etti.
 • 18:57Gazetecilik Suç Değildir'Gazetecilik Suç Değildir'Can Dündar ve Erdem Gül hakkında alınan tutuklama kararı Türkiye genelinde protesto edildi.
 • 18:53Bilecik Protokolü Mağaza Açılışında Bir Araya GeldiBilecik Protokolü Mağaza Açılışında Bir Araya GeldiBilecik’te bir beyaz eşya mağazası açılışında Bilecik protokolü bir araya geldi.
 • 18:42Karabük Ak Partili Şahin: Dündar ve Gül'ün Tutuklanmaları Siyasi DeğilKarabük Ak Partili Şahin: Dündar ve Gül'ün Tutuklanmaları Siyasi DeğilAk Partili Şahin: Dündar ve Gül'ün tutuklanmaları siyasi değil AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün tutuklanmalarının siyasi bir karar olmadığını belirterek, "Yapılan işlem tamamen yargısal bir süreçtir.
 • 18:40Şamil Tayyar: Şamil Tayyar: "Putin ve Rusya'yı Ne Çok Ciddiye Alıyormuşum, Çocuk Gibiler Sahiden"AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Daha önce Putin ve Rusya’yı ne çok ciddiye alıyormuşum. Çocuk gibiler sahiden. Mıy mıy mıy” dedi.
 • 18:15TBMM İdare Amiri Uslu AçıklamasıTBMM İdare Amiri ve AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, TBMM Başkanlık Divanı üye sayısının artırılmasına ilişkin, " Böylece bütün siyasi partiler Meclis divanında temsil edilecek.
 • 18:10Muş İl Genel Meclisi 2016 Yılı Hazırlık Bütçesini OnaylandıMuş İl Genel Meclisi 2016 Yılı Hazırlık Bütçesini OnaylandıMuş İl Genel Meclisi, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği’nin 2016 yılı hazırlık bütçesini 56 milyon TL olarak belirleyerek onayladı.
 • 17:45Eskişehir'de Geleceğin Sektörleri; Havacılık ve Raylı Sistemlerde Türkiye Almanya İşbirliğiEskişehir'de Geleceğin Sektörleri; Havacılık ve Raylı Sistemlerde Türkiye Almanya İşbirliği"...Eskişehir’in ciddi rakamlarda ihracat yaptığına değinen ESO Başkanı Savaş Özaydemir ise, yakında Eskişehir’de helikopter yapılacağının da duyulacağını söyledi.
 • 17:45Vali Öz ve Başkan Gümrükçüoğlu'ndan Trabzonlu Bakanlara Hayırlı Olsun ZiyaretiVali Öz ve Başkan Gümrükçüoğlu'ndan Trabzonlu Bakanlara Hayırlı Olsun ZiyaretiTrabzon Valisi Abdil Celil Öz ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ı makamlarında ziyaret ettiler.
 • 17:40Konyalı İş Adamı Şahin'in Acı GünüKonyalı İş Adamı Şahin'in Acı GünüŞahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı, Konyalı işadamı Kemal Şahin’in vefat eden annesi Fatma Şahin, Konya’nın Derebucak ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.
 • 17:36Ak Partili Şahin: Dündar ve Gül'ün Tutuklanmaları Siyasi DeğilAk Partili Şahin: Dündar ve Gül'ün Tutuklanmaları Siyasi DeğilAk Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün tutuklanmalarının siyasi bir karar olmadığını belirterek, "Yapılan işlem tamamen yargısal bir süreçtir.
 • 17:36Murat Demir'den Hilton Otel'e Siyasi DestekMurat Demir'den Hilton Otel'e Siyasi DestekAK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir, geçtiğimiz günlerde Kastamonu’yu ziyaret ederek Hilton Otel yapılması için girişimlerde bulunan Reysaş Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven’e destek verdi.
 • 17:33TMMOB Başkanı: Tutuklama, İktidarın Baskıcı Politikalarının Bir ÜrünüdürTürkiye Makina Mühendisleri Odası (TMMOB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ekber Çakar, Can Dündar ve Erdem Gül’ün tutuklanmasına tepki gösteren bir açıklama yaptı.
 • 17:31Anayasa Mahkemesi'ne Gideceğiz'Anayasa Mahkemesi'ne Gideceğiz'DW Türkçe Servisi'ne konuşan Can Dündar ve Erdem Gül'ün avukatı Tora Pekin, 'Tutuklamaya itiraz edeceğiz.
 • 17:29Tutuklanan Dündar ve Gül Değil Haber Alma Hürriyetidir'Tutuklanan Dündar ve Gül Değil Haber Alma Hürriyetidir'DSP Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Çakmak, Türkiye'nin basın özgürlüğü noktasında 'sözün bittiği' yerde olduğunu söyledi.
 • 17:27AK Parti Grup Başkanvekili TuranAK Parti Grup Başkanvekili TuranGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın konuşması. - "AK Parti 13 yıldan beri çok önemli işler yaptı.
 • 17:10AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "Hiçbir ülke başka bir ülkenin savaş uçaklarının sınırlarını ihlal etmesine müsamahakar davranamaz" dedi.
 • 16:59Kahramanmaraş'ta Kahramanmaraş'ta "Kadına Şiddete Sen de Dur De" EtkinliğiKahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında "Kadına Şiddete Sen de Dur De" etkinliği düzenledi.
 • 16:54Milletvekili Sabri Öztürk Başkan Kamil Saraçoğlu'nu Ziyaret EttiMilletvekili Sabri Öztürk Başkan Kamil Saraçoğlu'nu Ziyaret EttiAK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’nu makamında ziyaret etti.
 • 16:50Türkiye Beyazay Derneğinden Suriyelilere ZiyaretTürkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı ve eski AK Parti İstanbul Milletvekili Lokman Ayva ile dernek üyeleri, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfının (İHH) desteğiyle Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde Suriyeli sığınmacılar için kurulan okul ve hastaneye ziyarette bulundu.
 • 16:50KKTC'den Can Dündar Tepkisi: Basın Özgürlüğünün Can'ına Kast EdildiKKTC'den Can Dündar Tepkisi: Basın Özgürlüğünün Can'ına Kast EdildiCumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün tutuklanmalarına KKTC’den de tepki geldi.
 • 16:48AK Parti İlçe Başkanı Hendeklerin Açtığı Yaraları DeğerlendirdiAK Parti İlçe Başkanı Hendeklerin Açtığı Yaraları DeğerlendirdiAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Başkanı Erkan Gezer, bölgede son zamanlarda yaşanan olaylar ve partilerinin Bağlar ilçesindeki oy artışı hakkında değerlendirmelerde bulundu.
 • 16:4113 Yıllık AK Parti İktidarında Tutuklu-hükümlü Gazetecilerin Sayısını SorduCHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Başbakanlık İletişim Merkezi'ne 13 yıllık AK Parti iktidarı boyunca tutuklu-hükümlü gazetecilerin sayısını ve kaldığı süreleri sordu.
 • 16:32Tutuklu Gazetecilere Destek Eyleminde Gazlı MüdahaleTutuklu Gazetecilere Destek Eyleminde Gazlı MüdahaleCumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün tutuklanmasına tepki için Ankara’da toplanan aralarında CHP’li vekillerin de bulunduğu kalabalığa, polis ekipleri biber gazı ile müdahalede bulundu.
 • 16:29Hükümet Programı Yarın GörüşülüyorTBMM Genel Kurulu'nda, 64. Hükümet Programı üzerinde görüşmeler yarın yapılacak.
 • 16:29Ak Partili Şahin'den Putin'e İhlal SorusuAk Partili Şahin'den Putin'e İhlal SorusuAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Türk Hava Kuvvetlerinin Rus uçağını düşürmesi olayı ile ilgili olarak Putin’in tavrını eleştirerek “Bir ülkenin kendi sınırlarını koruma doğal hakkını kullanmasını başka yöne çekerek ‘Hem suçlu, hem güçlü’ pozisyonuna girmiş olmasını tüm dünya kamuoyu büyük bir ibretle takip etmektedir” dedi.
 • 16:15Cumhurbaşkanı Erdoğan Bayburt'taCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Rusya'ya çok samimi olarak ateşle oynamamasını tavsiye ediyoruz" dedi.
 • 16:15İzmir Tabip Odası: Dündar ve Gül'ün Tutuklama Kararı Derhal Kaldırılsınİzmir Tabip Odası, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün, MİT TIR'larıyla ilgili haberlerinden dolayı tutuklanmasına tepki gösterdi.
 • 16:11Cevahiroğlu Yeni Hükumeti KutladıCevahiroğlu Yeni Hükumeti KutladıTürkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu başbakanlığında kurulan yeni hükumeti kutladı.
 • 16:10Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele GünüKahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından "Kadına Şiddete Sende Dur De" etkinliği düzenlendi.
 • 16:06Ardıl Barajı İnşaatı Çalışanları Yemekte BuluştuArdıl Barajı İnşaatı Çalışanları Yemekte BuluştuAraban Belediye Meclis Üyesi Şıh Mehmet Bilekçi, Ardıl Barajı inşaatı çalışanlarına yemek verdi.