SON DAKİKA AK PARTİ HABERLERİ

Son Dakika Ak Parti Haberleri

 • 04:12AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu Kazan'daAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu Kazan'daGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Ulu Cami avlusu girişi -AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu'nun vatandaşlarla tokalaşması-Cami bahçesinden iftar alanına gidiş-Soylu'nun karşılaştığı bir çocuğun elini öpmesi-Semazen gösterisi,-Çin zulmünü kınama pankartı-Belediye Başkanının kazan hediye takdimi-Uygur çocuğun şiir okuması-Uygur çocuğu kucağına alıp fotoğraf çektirmesi-Sinevizyon eşliğinde Çin zulmünün anlatılması-Gıyabi cenaze namazı-AK Parti ilçe teşkilatını ziyaret, basının sorularını yanıtlaması. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu: - "Bu ülkede ve bu ülkenin etrafındaki coğrafyada ameliyat yapmaya çalışanlara Türkiye müsade etmeyecektir" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu "Bu ülkede ve bu ülkenin etrafındaki coğrafyada ameliyat yapmaya çalışanlara Türkiye müsaade etmeyecektir" dedi.
 • 03:55Kırıkkale - Emekliler Meydana İndi, Verilen Sözlerin Tutulmasını İstediKırıkkale - Emekliler Meydana İndi, Verilen Sözlerin Tutulmasını İstediEmekliler meydana indi, verilen sözlerin tutulmasını istedi Kırıkkale'de DİSK'e bağlı Tüm Emekliler Sendikası Kırıkkale Şubesi tarafından Hüseyin Kahya Parkı önünde toplanan emekliler, verilen sözlerin tutulmasını istediler.
 • 03:07Gündem Özetine Ek- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık Resmi Konutu'nda ABD Kongresi Heyetini kabul edecek.
 • 02:29AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu "Bu ülkede ve bu ülkenin etrafındaki coğrafyada ameliyat yapmaya çalışanlara Türkiye müsaade etmeyecektir" dedi.
 • 01:18Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'dan TBMM Başkanlık Seçimleri Hakkında AçıklamaBaşbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'dan TBMM Başkanlık Seçimleri Hakkında AçıklamaBaşbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, “Taktik manevralarla siyasi tutarlılığını ve ilkelerini yok eden partiler siyasi zemini de yok ederler” dedi.
 • 23:43Sırrı Süreyya Önder: Suriye'yle Savaşa Egemen Bağış GitsinSırrı Süreyya Önder: Suriye'yle Savaşa Egemen Bağış GitsinHDP'li Önder, Suriye'yle savaş senaryolarıyla ilgili dalga geçti, "Egemen Bağış bir saatte gideriz diyordu, o gitsin, Şamil Tayyar 3 saatte gideriz diyordu. Şamil dursun, Egemen gitsin" dedi.
 • 23:42Mersin - Meü Mezuniyet Törenine Öğrencilerin Hazırladığı Pankartlar Damga VurduMersin - Meü Mezuniyet Törenine Öğrencilerin Hazırladığı Pankartlar Damga VurduMeü mezuniyet törenine öğrencilerin hazırladığı pankartlar damga vurdu Mersin Üniversitesi'nin (MEÜ) 19'uncu dönem mezuniyet töreninde, öğrencilerin hazırladığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti'yi eleştiren pankartlar dikkat çekti.
 • 23:29Başbakan Davutoğlu'ndan, Milletvekili Yel'e Geçmiş Olsun ZiyaretiBaşbakan Davutoğlu'ndan, Milletvekili Yel'e Geçmiş Olsun ZiyaretiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Güven Hastanesinden dış görüntü- Başbakan Davutoğlu' nun hastaneye gelişi ve girişi- Başbakan Davutoğlu'nun hastane çıkışı ve Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel'in yakınlarıyla vedalaşması- Başbakan Davutoğlu'nun hastane çıkışında vatandaşlarla selamlaşması- Başbakan Davutoğlu'nun gidişi ve Hastaneden genel detay Başbakan Davutoğlu'ndan, milletvekili Yel'e geçmiş olsun ziyareti Başbakan Ahmet Davutoğlu, ameliyat geçiren AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel'i ziyaret etti.
 • 23:23Meü Mezuniyet Törenine Öğrencilerin Hazırladığı Pankartlar Damga VurduMeü Mezuniyet Törenine Öğrencilerin Hazırladığı Pankartlar Damga VurduMersin Üniversitesi'nin (MEÜ) 19'uncu dönem mezuniyet töreninde, öğrencilerin hazırladığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti'yi eleştiren pankartlar dikkat çekti.
 • 22:48Başbakan Davutoğlu'ndan, Milletvekili Yel'e Geçmiş Olsun ZiyaretiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, ameliyat geçiren AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel'i ziyaret etti.
 • 22:13Dedaş, İl Protokolü ve Kurum Çalışanlarına İftar VerdiDedaş, İl Protokolü ve Kurum Çalışanlarına İftar VerdiŞırnak’ta, DEDAŞ İl Müdürlüğü tarafından il protokolü ve kurum çalışanlarına iftar verildi.
 • 20:47İzmir - Sendika Başkanından Teog Tepkisiİzmir - Sendika Başkanından Teog TepkisiSendika başkanından TEOG tepkisi Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınav sonuçları, dava açılan sorular nedeniyle gecikmeli olarak açıklandı ve yaklaşık 1.5 milyon öğrenci tercih maratonuna girdi.
 • 20:23Eyüp Belediyesi, Makedonya'da Breza'lılar ve Gostivar'lılar İçin İftar VerdiEyüp Belediyesi, Makedonya'da Breza'lılar ve Gostivar'lılar İçin İftar VerdiGostiva ve Breza'da düzenlenen iftar sofralarından görüntüler- Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın iftar yemeği hazırlanmasına yardım etmesi- Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın konuşması Eyüp Belediyesi'nin, Makedonya'da Brezalılar ve Gostivarlılar için verdiği iftarlarda, Huzur Başkenti Eyüp'ten Evlad-ı Fatihan'a bir gönül köprüsü kurulurken, sofralar Balkanlar'da yaşayan soydaşlarımızla dolup taştı.
 • 20:22Meclis Başkanı İçin Turlar SürüyorMeclis Başkanı İçin Turlar Sürüyor7 Haziran seçimlerinden sonra partilerin uzlaşma yolunu bulup bulamayacaklarının ilk göstergesi olan meclis başkanlığı seçimi için yapılan ilk iki turdan sonuç çıkmadı.
 • 20:17HDP'nin Meclis Başkan Adayı Fırat: Son Turda ÇekilebilirimHDP'nin Meclis Başkan Adayı Fırat: Son Turda ÇekilebilirimHDP'nin Meclis Başkan adayı Dengir Mir Mehmet Fırat, seçim yarışında "çekilip başka bir adayın desteklenmesi gibi olasılıklar var mı?" sorusuna "Olabilir, çekilebilirim" dedi.
 • 19:58Hdp'liler Star Gazetesini Yüksekdağ Manşeti Nedeniyle Protesto EttiHdp'liler Star Gazetesini Yüksekdağ Manşeti Nedeniyle Protesto Ettiİstanbul'da Galatasaray Meydanı'nda toplanan bir grup eylemci, Star gazetesini, HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ile ilgili yaptığı haber nedeniyle protesto etti.
 • 19:54Kadınlar, Kadına Yönelik Şiddeti Protesto EttiKadınlar, Kadına Yönelik Şiddeti Protesto EttiTunceli'de Dersim Yenigün Kadın Dayanışma Derneği, kadınlara yönelik şiddet ve katliamları basın açıklaması ile protesto etti.
 • 19:08Başkan Aydın Balkanlar'da Gönülleri FethettiGeçtiğimiz yıllarda yaşanan felaketlerde Balkanlar’daki Müslümanlara her türlü desteği sağlayan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, bu kez Ramazan ayında evlad-ı fatihana gönül köprüsü kurdu.
 • 19:03Basın Danışmanı Birol Aydın Son Yolculuğuna UğurlandıBasın Danışmanı Birol Aydın Son Yolculuğuna UğurlandıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem’in Basın Danışmanı Birol Aydın vefat etti.
 • 18:53Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç AçıklamasıGençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç AçıklamasıGençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, hükümetin Samsun’a yaptığı yatırımların, kenti çok kısa zamanda daha güzel bir geleceğe taşıyacağını belirterek, “İlklerin kenti Samsun, Türkiye’nin sayılı illeri arasındaki yerini alacaktır” dedi.
 • 18:44Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş: (2)Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Savaşsız da, silahsız da bütün sorunlarımız çözülebilir.
 • 18:42Sendika Başkanından Teog TepkisiSendika Başkanından Teog TepkisiTemel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınav sonuçları, dava açılan sorular nedeniyle gecikmeli olarak açıklandı ve yaklaşık 1.5 milyon öğrenci tercih maratonuna girdi.
 • 18:39Devrekli Muhtarlar ve Protokol, İftar Yemeğinde Bir Araya GeldiDevrekli Muhtarlar ve Protokol, İftar Yemeğinde Bir Araya GeldiDevrekli Muhtarlar ve protokol düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • 18:38Belediye İşçilerinden ProtestoBelediye İşçilerinden ProtestoGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ağrı Belediyesinden detay- Ağrı Belediyesi önünden toplanan gruptan detay- DİSK Ağrı Şube Başkanı Erincik'in konuşması Ağrı'da belediye işçilerinden protesto- Ağrı Belediyesi'nde çalışan işçilerden bazıları, mahkemelerden doğan sözleşme ve maaş farkları ile mesailerinin ödenmediğini öne sürerek, protesto etti- DİSK Ağrı Şube Başkanı Erincik: "Belediyenin üst kaynakları icralarda talan ediliyor" Ağrı Belediyesinde çalışan işçilerden bazıları, mahkemelerden doğan sözleşme ve maaş farkları ile mesailerinin ödenmediğini belirterek, protesto etti.
 • 18:38Demirtaş: Demirtaş: "Bu Şizofrenik Ruh Halinden Çıkılması Lazım"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın soruları cevaplaması HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş: -"Cumhurbaşkanı'nın tek başına bir söylem, bir ifade ile ortada geçici bir hükümetin olduğu, parlamentonun bile daha doğru düzgün kurumlarını seçmediği bir ortamda tek başına savaş kararı anlamına gelebilecek bir siyasi mesajı vermiş olması sakıncalıdır"-"Türkiye'nin oradaki bütün oluşumlarla ilgili tedirginliklerini giderecek her türlü girişimi yapma konusunda HDP hazırdır"-"HDP olarak, diğer gruplardaki milletvekillerine de çağrı yapıyorum; gelin bütün gruplardan temsilci oluşturalım, asker göndermeyelim oraya, tampon bölge oluşturmak, savaş riski almak yerine siyasetçi gönderelim"-"Umut ediyorum ki Meclis Başkanlığı koltuğu, parti açısından söylüyorum, el değiştirir artık yarından itibaren. Beklentimiz öyle" HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Cumhurbaşkanı'nın tek başına bir söylem, bir ifade ile ortada geçici bir hükümetin olduğu, parlamentonun bile daha doğru düzgün kurumlarını seçmediği bir ortamda tek başına savaş kararı anlamına gelebilecek bir siyasi mesajı vermiş olması sakıncalıdır" dedi.
 • 18:22TBMM Başkanlığı SeçimiAK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, iki AK Parti milletvekilinin mazeretli olarak TBMM Başkanlığı seçimlerine katılamadığını söyledi.
 • 18:19Erdem, Kahta'da Hdp'ye YüklendiErdem, Kahta'da Hdp'ye YüklendiAK Parti Kahta İlçe Teşkilatı’nda düzenlenen toplantıda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, Halkların Demokratik Partisi’ne (HDP) yüklendi.
 • 18:13Emekliler GünüDİSK'e bağlı Tüm Emekliler Sendikası (EMEKLİ-SEN) üyeleri, 30 Haziran Dünya Emekliler Günü dolayısıyla emeklilerin sorunlarına dikkati çekmek için basın açıklaması yaptı.
 • 18:11Türkiye'yi Böyle Göz Göre Göre Gümbür Gümbür Savaşa Kimse Sürükleyemez'HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Türkiye'nin olası Suriye müdahalesi iddiaları için "Ben böyle uygun gördüm, bunu yapacağız emrivakisiyle ülkenin gündemine taşınmasını doğru bulmayız. Türkiye'yi böyle göz göre göre gümbür gümbür savaşa kimse sürükleyemez." dedi.
 • 18:10Emeklilerden 'Geçinemiyoruz' EylemiEmeklilerden 'Geçinemiyoruz' EylemiBeyoğlu'nda toplanan DİSK üyesi bir grup emekli, yaşadıkları olumsuzluklar nedeniyle hükümeti protesto etti.
 • 18:07Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş AçıklamasıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Cumhurbaşkanı'nın tek başına bir söylem, bir ifade ile ortada geçici bir hükümetin olduğu, parlamentonun bile daha doğru düzgün kurumlarını seçmediği bir ortamda tek başına savaş kararı anlamına gelebilecek bir siyasi mesajı vermiş olması sakıncalıdır" dedi.
 • 18:05Demirtaş: Tabur, Tugay, Tank, Top Göndermeyelim; Siyasetçi GönderelimHalkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Meclis'te gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
 • 18:03Ağrı'da Belediye İşçilerinden ProtestoAğrı Belediyesinde çalışan işçilerden bazıları, mahkemelerden doğan sözleşme ve maaş farkları ile mesailerinin ödenmediğini belirterek, protesto etti.
 • 17:59Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş AçıklamasıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Bu ülkede savaşa, barışa karar verecek olan Cumhurbaşkanı makamı değildir ve Suriye’nin kuzeyinde bir oluşum, siyasi bir gelişme yaşanıyorsa bunun açık tehdit olduğuna dair, tek başına karar verme yetkisi de Cumhurbaşkanı’nda değildir” dedi.
 • 17:55TBMM Başkanı Seçiminin Birinci Oylaması BaşladıTBMM Başkanı Seçiminin Birinci Oylaması BaşladıDha ANKARA- TBMM Başkanı seçiminin birinci oylaması başladı (5) MECLİS BAŞKANI İKİNCİ OYLAMADA DA SEÇİLEMEDİ Meclis Başkanlığı ikinci tur oylamasında, Milli Savunma Bakanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz 256, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal 128, MHP İstanbul Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu 80, HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat 80 oy aldı.
 • 17:54Atso'dan Bayraktar ve Coş'a Teşekkür PlaketiAtso'dan Bayraktar ve Coş'a Teşekkür PlaketiAkyazı Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) desteklerinden dolayı Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar ve Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’a teşekkür plaketi verdi.
 • 17:47TBMM Başkanı Seçiminin Birinci Oylaması Başladı (5)Meclis BAŞKANI İKİNCİ OYLAMADA DA SEÇİLEMEDİ Meclis Başkanlığı ikinci tur oylamasında, Milli Savunma Bakanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz 256, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal 128, MHP İstanbul Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu 80, HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat 80 oy aldı.
 • 17:43Meclis Yeni Başkanı'nı SeçiyorTBMM Başkanlığı seçimlerinde, ikinci tur oylamada da adaylardan hiçbiri seçilmek için gerekli olan nitelikli çoğunluğa (367) ulaşamadı.
 • 17:43İlk İki Turda Meclis Başkanı Seçilemediİlk İki Turda Meclis Başkanı SeçilemediTürkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) 25. Yasama Dönemi 1. Yasama Yılı 2. Birleşimi saat 15.00'te açıldı.
 • 17:38Meclis Başkanlığı Seçiminde İkinci Turdan da Sonuç ÇıkmadıMeclis Başkanlığı Seçiminde İkinci Turdan da Sonuç ÇıkmadıTBMM’nin 26. başkanını belirlemek için yapılan ikinci tur oylama işlemi tamamlandı.
 • 17:37Meclis Başkanlığı Seçiminde İlk İki Turda Kazanan YokMeclis Başkanlığı Seçiminde İlk İki Turda Kazanan YokMeclis Başkanı seçimi için yapılan birinci ve ikinci tur oylamalarda hiçbir aday, gerekli olan oya ulaşamadı ve başkanlık seçimi 3. tura kaldı.
 • 17:30Bursa - Sinan Paşa Külliyesi?nin Duvarının Yıkılmasına Savcılık SoruşturmasıBursa - Sinan Paşa Külliyesi?nin Duvarının Yıkılmasına Savcılık SoruşturmasıSinan Paşa Külliyesi'nin duvarının yıkılmasına savcılık soruşturması Bursa'nın Yenişehir İlçesi'ndeki Sinan Paşa Külliyesi'nin geçen ay başlatılan restorasyon çalışmalarında, araç ve malzeme girişini sağlamak amacıyla tarihi duvarın yıkılarak kapı açılmasıyla ilgili Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı.
 • 17:28Van'da Yapılan Eylemde Öcalan'ın Özgürlüğü Talep EdilecekVan'da Yapılan Eylemde Öcalan'ın Özgürlüğü Talep EdilecekVan’da, HDP ve BDP öncülüğünde iki hafta boyunca yapılacak etkinliklerde Öcalan’ın özgürlüğünün talep edileceği belirtildi.
 • 17:16Sakarya Emniyet Müdürlüğü'ndeki Yasa Dışı Dinleme İddiaları"Kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği, kişiler arasındaki aleni konuşmaları kaydetmek" suçlarından haklarında dava açılan, eski Sakarya Emniyet Müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu 10 emniyet mensubunun yargılanmasına devam edildi.
 • 17:10Emekliler Meydana İndi, Verilen Sözlerin Tutulmasını İstediEmekliler Meydana İndi, Verilen Sözlerin Tutulmasını İstediKırıkkale'de DİSK'e bağlı Tüm Emekliler Sendikası Şubesi tarafından Hüseyin Kahya Parkı önünde toplanan emekliler, verilen sözlerin tutulmasını istedi.
 • 17:09Sinan Paşa Külliyesi'nin Duvarının Yıkılmasına Savcılık SoruşturmasıSinan Paşa Külliyesi'nin Duvarının Yıkılmasına Savcılık SoruşturmasıBursa'nın Yenişehir İlçesi'ndeki Sinan Paşa Külliyesi'nin geçen ay başlatılan restorasyon çalışmalarında, araç ve malzeme girişini sağlamak amacıyla tarihi duvarın yıkılarak kapı açılmasıyla ilgili Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı.
 • 17:04TBMM Başkanı Seçiminin Birinci Oylaması BaşladıTBMM Başkanı Seçiminin Birinci Oylaması BaşladıTBMM Başkanı seçiminin birinci oylaması başladı (3) BİRNİCİ OYLAMA SONUÇLARI AÇIKLANDI TBMM Başkanlığı için yapılan birinci oylamanın sonuçları açıklandı.
 • 17:01TBMM Başkanı Seçiminin Birinci Oylaması BaşladıTBMM Başkanı Seçiminin Birinci Oylaması BaşladıTürkiye Büyük Millet Meclisinde Meclis Başkanı seçiminin birinci oylaması gerçekleştiriliyor, milletvekilleri oy kullanmaya başladı.
 • 16:53AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı Haftalık Olağan Basın ToplantısıAK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı Haftalık Olağan Basın Toplantısı7 Haziran seçimlerinin ardından partilerin daha ılımlı ve sorunları çözmek için uğraştığını belirten AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve Siyasi Hukuk İşler Başkanı Hüseyin Tutumlu, “Partilerinin genel yaklaşımları gittikçe daha ılımlılaşan, daha ülkeyi öne alan, ülkenin acil hükümet sorununu çözüm noktasında olgun bakış geliştiriyorlar” dedi.
 • 16:53Memur-sen'den Milletvekili Durmaz'a ZiyaretMemur-sen'den Milletvekili Durmaz'a ZiyaretMemur Sen İl Başkanı Temel Çiçek ve sendika temsilcileri AK Parti İl Başkanlığı’nda AK Parti’den Erzincan Milletvekili seçilen Dr.Erol Talha Durmaz’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.