05:0100
SON DAKİKA AMERİKA ERMENİ ULUSAL KOMİTESİ HABERLERİ

Son Dakika Amerika Ermeni Ulusal Komitesi Haberleri

   

  Erdoğan'ın Açıklaması ABD'yi Memnun, Ermenileri Rahatsız Etti

  Erdoğan'ın Açıklaması ABD'yi Memnun, Ermenileri Rahatsız Etti

  "Başbakan Erdoğan'ın 1915'te Ermeniler'in çektiği acıları tarihi bir şekilde onaylamasını memnunlukla karşılıyoruz" diyen ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Jen Psaki, günlük basın brifinginde yaptığı açıklamada bunun "gerçeklerin tamamen, dürüstçe ve adil bir şekilde tanınması yönünde olumlu bir adım olmasını ve Türkler'le Ermeniler arasındaki uzlaşma sürecini ilerletmesini umduklarını" söyledi. (24 Nisan 2014 Perşembe )

   

  ABD'deki Ermenilerden Erdoğan'ın Taziyesine Tepki

  ABD'deki Ermenilerden Erdoğan'ın Taziyesine Tepki

  Amerika Ermeni Ulusal Komitesi, Başbakan Erdoğan'ın 1915 olaylarına ilişkin taziye mesajını 'inkarı yeniden paketleme' çabası olarak yorumladı. (23 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Ermeni İddialarına ABD'deki Türk Toplumundan Karşı Kampanya

  Ermeni diasporasının, Suriye'deki çatışmalarla ilgili Türkiye'yi suçlayıcı ifadeleri, ABD'deki Türk toplumunu harekete geçirdi. (05 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  ABD'li Ermeniler Türkiye'yi Suçladı

  ABD'li Ermeniler Türkiye'yi Suçladı

  Abd'de yerleşik Ermeni Diasporasını çatısı altında toplayan Amerika Ermeni Ulusal Komitesi (Armenian National Committee of America-ANCA), Suriye yönetiminin Kuzey Batı'daki Kesab'da yaşayan Ermeni asıllı Suriyelilere yapılan saldırının, Türkiye'nin izni ile olduğunu öne sürdü. (04 Nisan 2014 Cuma )

   

  Mehter Takımının Hollywood'da Vereceği Konser Ermeni Lobisinin Baskısı Üzerine İptal Edildi

  Mehter Takımının Hollywood'da Vereceği Konser Ermeni Lobisinin Baskısı Üzerine İptal Edildi

  Türkiye'den giden Mehter Takımı'nın dünya sinemasının kalbinin attığı Hollywood'da yapacağı gösteri ve konser Ermeni lobisinin yoğun baskıları üzerine iptal edildi. (30 Eylül 2011 Cuma )

   

  Finans Uzmanı, 11 Günlük Yaşam Savaşını Kaybetti

  Finans Uzmanı, 11 Günlük Yaşam Savaşını Kaybetti

  Aydın'ın Kuşadası İlçesi'nde, finans uzmanı olarak çalıştığı otelin 4'üncü kattaki terasından düşerek ağır yaralanan 33 yaşındaki Engin Şahin, Ege Üniversitesi Hastanesi'ndeki 11 günlük yaşam savaşını kaybetti. (15 Eylül 2011 Perşembe )

   

  Tem'de Şüpheli Çanta Hareketliliği

  Tem'de Şüpheli Çanta Hareketliliği

  Sancaktepe'de, TEM otoyolunun kenarındaki çalıların arasına bırakılan çanta, polis ekiplerini harekete geçirdi. (15 Eylül 2011 Perşembe )

   

  Kanser Oldu, Eşi Terk Etti, Evladına Hasret Kaldı Ama Yıkılmadı

  Kadir Yıldız ve Emrah Yorulmaz - Kocaeli'de gırtlak kanseri olunca eşi tarafından terk edilen kadın, maddi imkansızlıklar nedeniyle kayınvalidesine verdiği çocuğuna hasret, yanındaki 12 yaşındaki oğlunu okutabilmek için ağır hastalığına rağmen temizliğe giderek yaşamını sürdürüyor. (15 Eylül 2011 Perşembe )

   

  Avrupa Basketbol Şampiyonası

  (A) Milli Basketbol Takımı'nın 2011 Avrupa Basketbol Şampiyonası'ndan elenmesi tüm spor kamuoyunda üzüntü yaratırken, Türk hakemlerin gösterdiği performans ise herkesi gururlandırmaya devam ediyor. (15 Eylül 2011 Perşembe )

   

  Mesaiye Gedikleri Yüzlerinden Belli Oluyor

  Özgün Tiran - Tolga Ayan - Lüleburgaz Belediyesi filmlerdeki "yüz tanıma" teknolojisinin bir benzerini, personelin işe geliş-gidiş saatlerini takip etmek için kullanmaya başladı. (15 Eylül 2011 Perşembe )

   

  Ayılara Karşı 'ayısavar"

  "ayısavar' olarak adlandırılan düzeneklerden satın alıyor. (15 Eylül 2011 Perşembe )

   

  Kaybederken Kazananlar...

  "kaybederken kazanmalarına" yol açabiliyor. "Kaybederken kazananlar" kulübünün son üyesi oldu. 2004-2005 ve 2005-2006 sezonlarının ardından bu sezon üçüncü kez UEFA Şampiyonlar Ligi'nde ön eleme oynayan ve hiç birinde gruplara kalmayı başaramayan Trabzonspor, son anda elde ettiği fırsatı değerlendirebilmek için İtalya'nın İnternazionale Milano, Rusya'nın CSKA Moskova ve Fransa'nın Lille takımlarıyla mücadele ediyor. (15 Eylül 2011 Perşembe )

   

  Kırşehir 112'de Asılsız İhbarlar Azaldı

  Kırşehir Acil ve Afetler Sağlık Hizmetleri Müdürü Dr. (15 Eylül 2011 Perşembe )

   

  Orduspor'da Manisaspor Hazırlıkları

  Spor Toto Süper Lig ekibi Orduspor'un teknik direktörü Metin Diyadin, "Manisaspor maçı ligin her maçı gibi önemli bir maçı, biz kendi oyunumuzu sahaya yansıtarak karşılaşmayı kazanmak istiyoruz" dedi. (15 Eylül 2011 Perşembe )

   

  Orman Alanlarında Kurulacak Tesisler

  Orman Kanunu'nun orman alanlarında tesis kurulmasına ilişkin esasları düzenleyen 17 ve 18. maddelerinin uygulama yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı. (15 Eylül 2011 Perşembe )

   

  Aa Ekibi, Kıbyra Antik Kenti'nin Derinliklerine İndi

  Sefa Karacan ve Bekir Bektaş - Anadolu Ajansı kameramanı ve foto muhabiri, Burdur'un Gölhisar ilçesindeki Kibyra Antik Kenti'nin MS 1. yüzyılda inşa edildiği belirlenen atık su kanalına girerek, henüz 100 metrelik bölümü açılabilen kanalın detaylarını görüntüledi ve fotoğrafladı. (15 Eylül 2011 Perşembe )

   

  Maliye Bakanı Şimşek'ten Bütçe Değerlendirmesi Açıklaması

  Zeynep Akyıl - Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bütçenin ilk 8 ayda 6'ncı kez fazla verdiğini bildirirken, "Böylece 28 yıl aradan sonra bütçe, ilk 8 ayın 6'sında fazla vermiştir" dedi. (15 Eylül 2011 Perşembe )

   

  Mersin'in "Turist Profili" Değişti

  Nurdan Mısırlıoğlu Toros - Ülkelerinde yaşanan olaylar nedeniyle Mersin'e gelen Suriyeli turist sayısı büyük oranda düşerken, yılın ilk 8 aylık döneminde ilk sırayı Almanların aldığı bildirildi. (15 Eylül 2011 Perşembe )

   

  Başkent Doğalgaz'ın, Hizmet Alanı Genişleyecek

  Güliz Demircan Yücel - Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), ihale ilanına çıktığı Başkent Doğalgaz'ın hizmet alanına, Kızılcahamam'ın dahil edilmesi için, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na (EPDK) başvurdu. (15 Eylül 2011 Perşembe )

   

  Ana Arı Sıkıntısı...

  Günay Nuh - Ardahan İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı İlhan Evliyaoğlu, ana arı konusunda gerek yurtiçi, gerekse yurtdışındaki talepleri karşılayamadıklarını söyledi. (15 Eylül 2011 Perşembe )

   

  Karapınar'daki "Kaza Anıtı"Nın Çöplüğe Dönüştüğü İddiası

  Karapınar'da, 1997 yılında meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden 49 kişinin isimlerinin yaşatıldığı "Kaza Anıtı"nın çöplüğe dönüştüğü iddia edildi. (15 Eylül 2011 Perşembe )

   

  Turistlerin Gözüyle Avrupa'daki Irkçılık Akımları

  Antalya'nın Alanya ilçesinde tatil yapan Alman, Hollandalı ve İngiliz turistler, Avrupa'da son dönemde artan ırkçılık akımlarını değerlendirdi. (15 Eylül 2011 Perşembe )

   

  "Nöbet Tutamaz Raporu" Hemşireleri Yerinden Etti

  Ömer Sarı - Adana'daki hastanelerde görevli olan ve farklı şikayetlerle "nöbet tutamaz raporu" alan 160 hemşire, aile sağlığı merkezlerinde görevlendirildi. (15 Eylül 2011 Perşembe )

   

  Yoğun Bakımdan "Canlı Bağlantı"

  Selma Bıyıklı - Dünyada artık insan hakları ile bir anılan ve Türkiye'de giderek önem kazanan hasta hakları kavramı, sağlık kurumlarını hastalarla yakınlarının beklentilerini karşılamaya yönelik yeni önlemler almaya itti. (15 Eylül 2011 Perşembe )

   

  Evleri Var Ama Satamıyorlar

  Hasan Hüseyin Köşger - Dünyanın çeşitli ülkelerinden Türkiye'ye gelen Ahıska Türkleri, devlet tarafından yaptırılan konutların tapu kayıtlarıyla nüfus cüzdanı bilgilerin uyuşmaması sonucu 17 yıldır ne evlerini satabiliyor, ne de devredebiliyor. (15 Eylül 2011 Perşembe )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
23.12.2014 05:01:04. #.233#