SON DAKİKA ANAMUR HABERLERİ

Son Dakika Anamur Haberleri

13:05
Başkan Genç, Üstün Zekalı Öğrenciler İçin Okul Yapıyor Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç, Mersin genelinde IQ’su 130 ile 160 arasında olan süper öğrencilerin okuyacağı, 300 öğrenci kapasiteli Bilim ve Sanat Merkezi’ni Ocak ayından itibaren hayata geçireceklerini belirterek, “7 milyon lira ödenek ayırdığımız, ancak 10 milyonu bulacak merkez için ilk kazmayı Mayıs-Haziran gibi vuracağız ve 1 yılda bitireceğiz” dedi.
Başkan Genç, Üstün Zekalı Öğrenciler İçin Okul Yapıyor
15:31
Mersin'deki Yaban Keçisi Sayısı Yüzde 40 Arttı Mersin Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Ahmet Çörtük, geçen yıl 3 bin 771 olan yaban keçisi sayısının aldıkları sıkı koruma tedbirleri ve halkın bu konuda eğitilmesi sonucu yüzde 40 artışla 5 bin 300'e çıktığını söyledi.
Mersin'deki Yaban Keçisi Sayısı Yüzde 40 Arttı
11:13
Avcı Eğitimi Yaban Keçisi Sayısını Artırdı Mersin'de yaban hayatını geliştirme sahasında bulunan yaban keçilerinin geçen yıl 3 bin 771 olan sayısı, avcılara yönelik bilinçlendirme eğitimi sayesinde yüzde 40 artarak 5 bin 300'e ulaştı.
Avcı Eğitimi Yaban Keçisi Sayısını Artırdı
11:05
Mersin'de Avcı Eğitimi Yaban Keçisi Sayısını Artırdı Mersin'de yaban hayatını geliştirme sahasında bulunan yaban keçilerinin sayısı, avcılara yönelik eğitim sayesinde yüzde 40 arttı.
20:51
2. Kademe Oryantiring Yarışması Sona Erdi 2. Kademe Oryantiring Yarışması sona erdi Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından Anamur ilçesinde düzenlenen "2. Kademe Oryantiring Yarışması" tamamlandı.
2. Kademe Oryantiring Yarışması Sona Erdi
15:20
2. Kademe Oryantiring Yarışması Sona Erdi Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından Anamur ilçesinde düzenlenen "2. Kademe Oryantiring Yarışması" tamamlandı.
10:49
Mersin Oryantiringciler, Renkli Görüntüler Yaşattı Mersin'in Anamur İlçesi'nde Türkiye Oryantiring Federasyonu'nun düzenlediği 2'nci kademe oryantiring yarışması büyük ilgi görürken, doğada harita ve pusula yardımıyla yön, hedef bulma konusunda birbiri ile yarışan bin 200 sporcu renkli görüntüler yaşattı.
Mersin Oryantiringciler, Renkli Görüntüler Yaşattı
20:05
Oryantiringciler, Renkli Görüntüler Yaşattı Mersin'in Anamur İlçesi'nde Türkiye Oryantiring Federasyonu'nun düzenlediği 2'nci kademe oryantiring yarışması büyük ilgi görürken, doğada harita ve pusula yardımıyla yön, hedef bulma konusunda birbiri ile yarışan bin 200 sporcu renkli görüntüler yaşattı.
Oryantiringciler, Renkli Görüntüler Yaşattı
19:17
2. Kademe Oryantiring Yarışması Başladı Türkiye Oryantiring Federasyonu'nun düzenlediği 2. Kademe Oryantiring Yarışması Mersin'in Anamur ilçesinde başladı.
2. Kademe Oryantiring Yarışması Başladı
15:54
2. Kademe Oryantiring Yarışması Mersin'de Başladı Türkiye Oryantiring Federasyonunun düzenlediği 2. Kademe Oryantiring Yarışması Mersin'in Anamur ilçesinde başladı.
14:22
Türkiye 2014-2015 2.kademe Anamur Oryantiring Yarışları Başladı Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından organize edilen Anamur Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı Türkiye 2014-2015 2.Kademe Oryantiring yarışları başladı.
Türkiye 2014-2015 2.kademe Anamur Oryantiring Yarışları Başladı
11:03
Mesleki ve Teknik Eğitim Toplantısı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen bilgilendirme toplantısı, Suphi Öner Öğretmenevi Anamur Salonunda başladı.
Mesleki ve Teknik Eğitim Toplantısı
08:51
Yurtta Hava Durumu Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Adana’nın doğusu, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Düzce, Kastamonu, Karabük, Tokat, Ardahan, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Diyarbakır, Siirt ve Batman çevreleri ve bu sabah ilk saatlerde Denizli çevreleri ile Antalya’nın doğu ilçeleri ve Anamur çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Yurtta Hava Durumu
09:50
Anamur Oryantiring Yarışları İçin Hazırlıklar Tamamlandı Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından Anamur Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenecek Türkiye 2014-2015 2. Kademe Oryantiring Yarışları hazırlıklar tamamlandı.
Anamur Oryantiring Yarışları İçin Hazırlıklar Tamamlandı
19:06
Hak Sahipleri Salonu Terk Etti, Kuraları Noter Çekti Mersin'in Anamur İlçesi'nde, KKTC'ye su temini için yapılan Alaköprü Barajı'nın altında kalacak 3 mahallede oturanlar için yeni yerleşim yerinde yapılan 326 evin hak sahipleri, noter tarafından çekilen kurayla belirlendi.
Hak Sahipleri Salonu Terk Etti, Kuraları Noter Çekti
17:49
Mersin'de Ertelenen Konut Kura Çekimi Yapıldı Anamur ilçesinde Alaköprü Barajı'nın iskan çalışması kapsamında inşa edilen konutların daha önce ertelenen kura çekimi, 55 konut için yapıldı.
15:31
Kocamaz: Köylerde Hala Su Sorunu Yaşanması Utanç Verici Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz bazı köylerde hala su sorununun yaşanıyor olmasının utanç verici olduğunu belirtti.
Kocamaz: Köylerde Hala Su Sorunu Yaşanması Utanç Verici
17:17
Kocamaz: "Köylerde Hala Su Sorunu Yaşanması Utanç Verici" Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin’in Aydıncık ilçesinde bazı köylerde hala su sorunun yaşandığını ve bunun utanç verici olduğunu belirterek, “2015 yılında Aydıncık’ta susuz hiçbir köyün kalmaması için var gücümüzle çalışacağız” dedi.
Kocamaz: 'Köylerde Hala Su Sorunu Yaşanması Utanç Verici'
12:45
Tcg Anamur Mayın Gemisi Anamur'a Geliyor Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Anamur Belediyesi’nin talebi üzerine TCG Anamur adlı mayın gemisini ziyarete açmak için Anamur’a gönderdi.
Tcg Anamur Mayın Gemisi Anamur'a Geliyor
12:55
Anamur'da Pempe Aslında Siyahtır Tiyatrosu Sahnelendi Anamur Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve İstanbul Balans Tiyatrosu tarafından sahnelenen ’Pembe Aslında Siyahtır’ adlı madde bağımlılığını konu alan tiyatro gösterisi Anamur’da 4 seans şeklinde sahnelendi.
Anamur'da Pempe Aslında Siyahtır Tiyatrosu Sahnelendi
12:25
Liselilerden İlk Öğretim Öğrencilerine Kitap Desteği Anamur Anadolu Lisesi ve Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Lisesi Okul Öğrenci Meclisi Başkanları düzenledikleri kitap kampanyasıyla İlk öğretim öğrencilerine destek oldular.
Liselilerden İlk Öğretim Öğrencilerine Kitap Desteği
13:32
Mersin'de Kuvvetli Sağanak Uyarısı Mersin ve ilçeleri için kuvvetli sağanak uyarısında bulunuldu.
Mersin'de Kuvvetli Sağanak Uyarısı
11:31
Doğu Akdeniz'de Kuvvetli Rüzgar Uyarısı Adana, Mersin ve Hatay'ın sahil ilçelerinde kuvvetli rüzgar esmesi bekleniyor.
Doğu Akdeniz'de Kuvvetli Rüzgar Uyarısı
11:09
Oryantiringte Uludağ Üniversitesi'ne İki Madalya Harita ve pusula yardımıyla bir noktadan başka bir noktaya ulaşabilmeyi amaçlayan sıra dışı sporlardan biri olan ‘oryantiring', Bursa Uludağ Üniversitesi’ne bir altın, bir de bronz madalya getirdi.
Oryantiringte Uludağ Üniversitesi'ne İki Madalya
16:38
Antalya İçin Kuvvetli Yağış Uyarısı Meteoroloji, bugün akşam saatlerinden başlamak üzere Antalya için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.
Antalya İçin Kuvvetli Yağış Uyarısı
11:04
100.yılında Her İlde Her Dilde Çanakkale Projesi Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, “Toplumumuzda adet ve geleneklerimiz ile aile bağları güçlü oldukça hiçbir ülke sırtımızı yere getiremez” dedi.
100.yılında Her İlde Her Dilde Çanakkale Projesi
19:09
Denizde Arızalanan Yattaki 15 Kişi Kurtarıldı Mersin'de denizde arızalanan yattaki 15 kişi kurtarıldı Makine arızası nedeniyle denizde sürüklenen yattaki 2'si çocuk 15 kişi, sahil güvenlik ekiplerince kurtarıldı.
18:41
Mersin'de Sürüklenen Yattaki 15 Kişiyi Sahil Güvenlik Kurtardı Mersin'in Anamur İlçesi'nde açık denizde motor arızası nedeni ile sürüklenen yattaki 2'si çocuk 15 kişi Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı ekipler tarafından kurtarıldı.
Mersin'de Sürüklenen Yattaki 15 Kişiyi Sahil Güvenlik Kurtardı
18:00
Arızalanan Lüks Yattaki Suriyeliler Sahil Güvenlik Ekiplerince Kurtarıldı Mersin’in Anamur ilçesinde 2 mil açıkta makine arızası nedeniyle sürüklenen lüks yattaki 15 Suriyeli, Sahil Güvenlik ekiplerince son anda kurtarıldı.
17:35
Mersin'de Denizde Mahsur Kalan 15 Kişi Kurtarıldı Mersin'de makine arızası nedeniyle denizde sürüklenen yattaki 2'si çocuk 15 kişi, sahil güvenlik ekiplerince kurtarıldı.
17:00
Yörükler Yaylalardan Dönüşü Tamamladı Yörükler yaylalardan dönüşü tamamladı- Yaz aylarını Konya ve Karaman yaylarında geçiren Sarıkeçili Yörükler, havaların soğumasının ardından sahil kesimlerindeki kışlaklarına döndü- Sarıkeçililer Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Gök: "Göçebe hayatı her geçen yıl daha da zorlaşıyor"MERSİN (AA) - Yaz aylarını Konya ve Karaman yaylarında geçiren Sarıkeçili Yörüklerin, havaların soğumasıyla sahil kesimine başlattıkları göç yolculukları tamamlandı.
16:41
Yörükler Yaylalardan Dönüşü Tamamladı Yaz aylarını Konya ve Karaman yaylarında geçiren Sarıkeçili Yörükler, havaların soğumasının ardından sahil kesimlerindeki kışlaklarına döndü.
16:28
Sarıkeçili Yörükleri Kışlaklarına Döndü Türkiye'nin son göçerleri Sarıkeçili Yörükler, havanın soğuması ile birlikte Toroslar'dan Mersin'in Silifke ilçesine indi.
Sarıkeçili Yörükleri Kışlaklarına Döndü
09:50
AK Parti Anamur İlçe Kongresi Yapıldı AK Parti Anamur İlçe Başkanı Mustafa Feyzullah Yılmaz oldu.
14:42
İşten Çıkarılanlar İmza Kampanyası Başlattı Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde taşeron firmada çalışan ancak sözleşmeleri bittiği için işten çıkarılan DİSK Genel-İş Mersin Şubesi’ne bağlı işçiler, işten çıkarılmalarına karşı imza kampanyası başlattı.
İşten Çıkarılanlar İmza Kampanyası Başlattı
13:30
Büyükşehir'in Eğitim Yardımları Yattı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz, üniversite öğrencilerine yönelik eğitim yardımlarının birinci ve ikinci taksitlerinin banka hesaplarına yattığını söyledi.
Büyükşehir'in Eğitim Yardımları Yattı
14:06
Türkiye Oryantiring Şampiyonası Bucak ilçesinde düzenlenen şampiyonanın birinci kademesine, 50 ilden yaklaşık bin 200 sporcu katılıyor.
17:04
Anamur'da Uçuruma Düşen Avcı Hayatını Kaybetti Mersin'in Anamur ilçesinde, 43 yaşındaki Mustafa Şahin, avlanmak için gittiği Boğuntu Mahallesi dağlık alanında 60 metre yükseklikten düşerek yaşamını yitirdi.
Anamur'da Uçuruma Düşen Avcı Hayatını Kaybetti
13:44
Av Etiyle Mangal Keyfi Pahalıya Mal Oldu Mersin'in Anamur ilçesindeki yaban hayatını geliştirme sahasında avladıkları keçinin etini mangalda pişirirken yakalanan 4 kişiye 17 bin lira ceza verildi.
07:38
Meteoroloji'den Fırtına Uyarısı Denizlerde öğleden sonra Bodrum ile Kaş arasında, akşam saatlerinde Kaş ile Alanya arasında fırtınamsı rüzgar, gece yarısından sonra fırtına bekleniyor.
Meteoroloji'den Fırtına Uyarısı
16:13
Anamur'da "Bal Ormanı" Açıldı Mersin Orman Bölge Müdürlüğü, odun dışı üretim çalışmaları kapsamında Anamur ilçesinde 3. Bal Ormanını hizmete açtı.
15:18
Anamur'da Bal Ormanı Açıldı Mersin Orman Bölge Müdürlüğü, odun dışı üretim çalışmaları kapsamında Anamur ilçesinde 3. Bal Ormanını hizmete açtı.
Anamur'da Bal Ormanı Açıldı
12:20
Asrın Projesinde Sona Gelindi Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kıbrıs’a su sağlayacak 1 milyar dolarlık "asrın projesi"nde 80 kilometrelik deniz geçişinde şu ana kadar 23 kilometre boru döşendiğini belirterek, geriye kalan boruların da kısa zamanda döşeneceğini söyledi.
22:41
"6 Ekolojik Köprü Yapılacak" Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, "3. köprü ve yollar için kesilen ağaçların en az 5 katı kadar ağaç dikilmesini mecburi hale getirdik." dedi.
16:14
Başkan Türe: Anamur'a Suriyelilerin Yerleştirilmesine Karşıyız Mersin'in MHP'li Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, "Anamur'a Suriyelilerin yerleşmesi ve yerleştirilmesine karşı olduğumuzu belirtmek istiyoruz" dedi.
12:55
Başkan Türe: Anamur'a Suriyelilerin Yerleştirilmesine Karşıyız Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, iç savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin mutlaka çadır kentlerde yaşamaları gerektiğini savundu.
Başkan Türe: Anamur'a Suriyelilerin Yerleştirilmesine Karşıyız
16:52
Ebola Mağduru Üç Devlet Çökmek Üzere' Alman hükümetinin Ebola görevlisi Walter Lindner, Deutsche Welle'ye verdiği mülakatta, salgın ile mücadele kapsamında şu ana dek yapılanları ve Batı Afrika ziyareti sırasında edindiği izlenimlerini anlattı.
Ebola Mağduru Üç Devlet Çökmek Üzere'
12:23
Muzda Verimi Arttırmak İçin Nematod'a Karşı Mücadele Mersin'de, ağaçların kökünde bulunan nematod adlı bitki parazitine karşı daha az zirai ilaç kullanılarak mücadele etmek için çalışma başlatıldı.
Muzda Verimi Arttırmak İçin Nematod'a Karşı Mücadele
10:06
Kocamaz: "Bu Fuar Anamur'un İl Olma Yolundaki En Büyük Girişimidir" Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Anamur Tarım ve Gıda Fuarı’nın tüm Mersin için önemli bir adım olduğunu belirterek, “Bu fuar, Anamur’un il olma yolundaki en önemli girişimidir” dedi.
Kocamaz: 'Bu Fuar Anamur'un İl Olma Yolundaki En Büyük Girişimidir'
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 28.01.2015 11:09:53. #.233#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ANAMUR HABERLERİ
[Hata Bildir]