SON DAKİKA BDP HABERLERİ

Son Dakika Bdp Haberleri

 • 07:16Erdoğan: Obama Bana 'Kobani 2 Güne Kalmaz Düşebilir' DediErdoğan: Obama Bana 'Kobani 2 Güne Kalmaz Düşebilir' DediABD Başkanı Obama'nın kendisine "Kobani iki güne kalmaz düşebilir" dediğini açıklayan Erdoğan, "Kobani düştü düşecek" şeklindeki sözünün çarpıtıldığını söyledi.
 • 18:01Bulanık'ta Olaylı YürüyüşBulanık'ta Olaylı YürüyüşMuş’un Bulanık ilçesinde HDP ve BDP’nin yaptırmak istediği izinsiz yürüyüşte olaylar çıktı.
 • 17:32Gül: Gül: "Demek Ki Hdp, Kürt ve Türk Seçmene Takiye Yaptı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Abdulhamit Gül'ün gazeteciler cemiyetine gelişi- Gül'ün konuşması- Belediye Başkan Vekili Osman Toprak'ın konuşması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül: - "Türkiye'de çok önemli demokratik adımlar atıldı.
 • 14:59AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, "Türkiye'de çok önemli demokratik adımlar atıldı.
 • 12:33Çatak'ta, BDP İlçe Başkanı ile 3 Kişi Daha Gözaltına AlındıVan'ın Çatak İlçesi'nde polis tarafından düzenlenen operasyonda aralarında DBP Çatak İlçe Başkanı Vehbi Batur'un da bulunduğu 4 kişi daha gözaltına alındı.
 • 11:51CHP'li Ağbaba: Bombacılar MİT'in Kontrolünde Suriye'ye Gitti, GeldiCHP'li Ağbaba: Bombacılar MİT'in Kontrolünde Suriye'ye Gitti, GeldiCHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, Diyarbakır'daki HDP mitingindeki bombalı saldırı ile Suruç'taki canlı bomba saldırıyla ilgili çok konuşulacak bir iddiada bulundu.
 • 15:35Burhan Kuzu, Demirtaş'ı, 2015'in Yalan Şampiyonu İlan EttiBurhan Kuzu, Demirtaş'ı, 2015'in Yalan Şampiyonu İlan EttiSelahattin Demirtaş, Burhan Kuzu tarafından HDP'yi kapatma için çalışma yürütüldüğünü iddia etti. Kuzu, Demirtaş'ı, 2015'in yalan şampiyonu ilan ederek cevap verdi.
 • 23:16Elazığ'da Kck Operasyonunda 4 Kişi TutuklandıElazığ’da geçtiğimiz günlerde KCK üyesi oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 7 kişi bu gün tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.
 • 22:58Elazığ'da Kck Operasyonuna 4 TutuklamaElazığ’da terör örgütü KCK’ya yönelik yapılan operasyonda BDP eski İl Başkanı T.Ç.’nin de aralarında bulunduğu 4 kişi tutuklandı.
 • 19:39Elazığ'daki Terör Örgütü OperasyonuElazığ'da terör örgütü PKK/KCK yapılanmalarına yönelik düzenlenen operasyonlar kapsamında gözaltına alınan 7 kişiden aralarında eski BDP il Başkanı Turan Çelik'in de bulunduğu 4'ü tutuklandı.
 • 19:08Elazığ'da Eski BDP ile Dbp İl Başkanları TutuklandıElazığ'da Eski BDP ile Dbp İl Başkanları TutuklandıElazığ'da eski BDP ile DBP il başkanları tutuklandı Elazığ'da, KCK'ya yönelik gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 7 kişi Adliyeye sevk edilirken, aralarında kapatılan BDP ile onun yerine kurulan DBP eski il başkanlarının bulunduğu 4 kişi tutuklandı, 3 kişi serbest bırakıldı.
 • 18:40Elazığ'da Eski BDP ile Dbp İl Başkanları TutuklandıElazığ'da Eski BDP ile Dbp İl Başkanları TutuklandıElazığ'da, KCK'ya yönelik gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 7 kişi Adliyeye sevk edilirken, aralarında kapatılan BDP ile onun yerine kurulan DBP eski il başkanlarının bulunduğu 4 kişi tutuklandı, 3 kişi serbest bırakıldı.
 • 12:58Akın Birdal: Hdp'nin Kapatılmak İstenmesi Demokrasi Hazımsızlığıİnsan Hakları Derneği (İHD) Eski Genel Başkanı ve eski milletvekili Akın Birdal, HDP milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmak istenmesini demokrasi hazımsızlığı olarak değerlendirdi.
 • 22:29Iğdır'da Gözaltı Operasyonunda 3 TutuklamaIğdır'da Gözaltı Operasyonunda 3 TutuklamaIğdır Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 3 kişi tutuklandı.
 • 22:09Beşiri Belediyesi'nde İşten Çıkarılan İşçilerBeşiri Belediyesi'nde İşten Çıkarılan İşçilerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yargıtay kararı- İşçiler adına konuşan Ekrem Çiçek- İşçilerden Abdulmecit Diptaş Beşiri Belediyesi'nde işten çıkarılan işçiler- Batman'ın Beşiri ilçesinde işlerine son verilen 48 belediye işçisi açtıkları davayı kazanmalarına rağmen karar uygulanmadı - İşçilerden Ekrem Çiçek: - "İnsan haklarından özgürlüklerden bahsedenler, biz insan değil miyiz, Kürt haklarından bahsedenler, biz Kürt değil miyiz"- Beşiri Belediye Başkanı Öztürk: - "Yargıtay'ın kararına itiraz ettik ancak verilecek yeni karar işçilerin lehine olsa da alacak durumumuz yok" Batman'da Beşiri Belediyesinde işten çıkarılan 48 işçinin "işe iadesine" hükmeden mahkemenin kararı uygulanmadı.
 • 18:57AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Atalay AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti sözcüsü Beşir Atalay, Çözüm Süreci'nin bitmediğini, durağanlaştığını belirterek, "Çözüm Süreci dediğiniz şu andaki yürüyen mekanizma durmuş olabilir, yani o belli bir durgunluk içinde.
 • 18:27Derleme - Gün İçindeki "Terör Örgütü Operasyonu" Haberlerini Derleyerek Tekrar Yayımlıyoruz.Terör örgütleri PKK, DAEŞ ve DHKP-C'ye yönelik 5 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 35 kişi gözaltına alındı.
 • 16:19Erdem: Erdem: "Daeş, Pkk, Dhkp-C, Paralel Yapıyla Mücadele Etmek Türkiye'nin Milli Meselesi"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ekrem Erdem'in belediye binası önünde karşılanması- Ekrem Erdem'in açıklamaları AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem: - "DAEŞ, PKK, DHKP-C, paralel yapıyla mücadele etmek Türkiye'nin milli meselesi" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, DAEŞ, PKK, DHKP-C ve paralel yapıyla mücadelenin Türkiye'nin milli meselesi olduğunu söyledi.
 • 15:43HDP'li Vekiller 'Dokunulmazlık' İçin Ekim Ayını BekleyecekHDP'li Vekiller 'Dokunulmazlık' İçin Ekim Ayını BekleyecekHDP'nin 80 milletvekilinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için TBMM Başkanlığı'na dilekçe vereceğini açıklamasının ardından gözler bu sürecin nasıl işleyeceğine çevrildi.
 • 12:58Beşiri Belediyesi'nde İşten Çıkarılan İşçilerBatman'da Beşiri Belediyesinde işten çıkarılan 48 işçinin "işe iadesine" hükmeden mahkemenin kararı uygulanmadı.
 • 12:03Elazığ'da Kck Operasyonu: 5 GözaltıElazığ’da polis ekipleri sabah saatlerinde KCK’ya yönelik bir çok adrese baskın yaptı.
 • 10:54Elazığ'da Kck Operasyonu: 5 GözaltıElazığ polisi tarafından PKK/KCK’ya yönelik düzenlenen operasyonda eski BDP İl Başkanı Turan Çelik’in de aralarında bulunduğu 5 şüpheli gözaltına alındı.
 • 10:24Elazığ'da KCK Operasyonu: 5 GözaltıElazığ'da, KCK'ya yönelik sürdürülen soruşturma kapsamında polis sabah saatlerinde birçok adrese baskın yaptı.
 • 10:10Elazığ'da Terör Örgütü OperasyonuElazığ'da polis, terör örgütü PKK/KCK yapılanmalarına yönelik operasyonda 5 kişiyi gözaltına aldı.
 • 23:26Başbakan Davutoğlu Canlı YayındaBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Öyle bir hava estireceklerdi ki 'kendileri dışında herkes DEAŞ'a destek veriyor'... 'Dolayısıyla da onları cezalandırma hakkına PKK sahip'. Biz böyle bir başı bozukluğu izin verir miyiz?
 • 21:38Iğdır'daki Terör Operasyonu - 6 Kişi Serbest BırakıldıIğdır'daki Terör Operasyonu - 6 Kişi Serbest BırakıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Iğdır'daki terör operasyonu- Şüphelilerin adliyeden çıkışı- Adliye önünde toplanan partililerin karşılaması- Şüphelilerin kalabalıkla tokalaşması Iğdır'daki terör operasyonu Iğdır'da PKK, KCK ve gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG/H) üyesi oldukları gerekçesiyle gözaltına alınanlardan 6'sı daha serbest bırakıldı.
 • 21:34Iğdır'da Gözaltına Alınanlardan 6'sı Daha Serbest BırakıldıIğdır'da Gözaltına Alınanlardan 6'sı Daha Serbest BırakıldıIğdır Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonda gözaltına alınan ve aralarında HDP yöneticileri ile eski belediye başkanının da bulunduğu 18 kişiden 6’sı daha serbest bırakıldı.
 • 20:43Iğdır'daki Terör OperasyonuIğdır'da PKK, KCK ve gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG/H) üyesi oldukları gerekçesiyle gözaltına alınanlardan 6'sı daha serbest bırakıldı.
 • 14:58Güneydoğu'da Terör Örgütü OperasyonuDiyarbakır, Mardin ve Batman'da terör örgütüne yönelik operasyonlarda 29 kişi gözaltına alındı, 10 silah ele geçirildi.
 • 15:34PKK/YDG-H Terör Örgütünün Ankara Sorumlusu YakalandıPKK/YDG-H Terör Örgütünün Ankara Sorumlusu YakalandıAnkara İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler tarafından yapılan operasyonda PKK/YDG-H terör örgütünün Ankara sorumlusu ve aranan bir diğer terörist yakalandı.
 • 12:29Mardin ve Nusaybin'de Kck ve Ydg-H Operasyonu: 11 Kişi GözaltıMardin ve Nusaybin'de Kck ve Ydg-H Operasyonu: 11 Kişi GözaltıMardin ve Nusaybin'de KCK ve YDG-H operasyonu: 11 kişi gözaltı MARDİN'in Nusaybin ile Siirt merkezde KCK ve PKK'nın Gençlik yapılanması olan YDG-H'ye yönelik gerçekleştirilen ve Özel harekat timlerininde katıldığı operasyonda, 11 kişi gözaltına alındı.
 • 12:24Nusaybin'de Şafak Operasyonu: 6 GözaltıMardin’in Nusaybin ilçesinde özel harekat timleri evlere şafak operasyonu düzenlendi.
 • 11:52Mardin ve Nusaybin'de KCK ve YDG-H Operasyonu: 11 Kişi GözaltıMardin ve Nusaybin'de KCK ve YDG-H Operasyonu: 11 Kişi GözaltıMardin'in Nusaybin ile Siirt merkezde KCK ve PKK'nın Gençlik yapılanması olan YDG-H'ye yönelik düzenlenen operasyonlarda 11 kişi gözaltına alındı.
 • 11:08Iğdır'daki Gözaltı Operasyonunda 6 Kişi Serbest BırakıldıIğdır Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonda, aralarında HDP ve BDP yöneticileri ile eski belediye başkanının bulunduğu 9 kişiden 6’sı serbest bırakıldı.
 • 00:17Başbakan Yardımcısı Arınç: (1)Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Keşke olsaydı da onlar ölseydi' şeklinde alçakça bir kelime kullanmıyorum.
 • 17:16Hakkari - Hadep Eski Belediye Meclis Üyesi Kansere Yenik DüştüHakkari - Hadep Eski Belediye Meclis Üyesi Kansere Yenik DüştüHadep eski belediye meclis üyesi kansere yenik düştü Hakkari'de, uzun yıllar siyaset yapan ve bir dönem HADEP'te Belediye Meclis üyesi seçilen 48 yaşındaki 6 çocuk babası Maruf Engin, kanser tedavisi gördüğü Van'da hayatını kaybetti.
 • 16:17Iğdır'da Gözaltılar Protesto EdildiIğdır’da sabah saatlerinde evlere yapılan operasyonlarla gerçekleştirilen gözaltılar protesto edildi.
 • 14:59Hadep Eski Belediye Meclis Üyesi Kansere Yenik DüştüHadep Eski Belediye Meclis Üyesi Kansere Yenik DüştüHakkari'de, uzun yıllar siyaset yapan ve bir dönem HADEP'te Belediye Meclis üyesi seçilen 48 yaşındaki 6 çocuk babası Maruf Engin, kanser tedavisi gördüğü Van'da hayatını kaybetti.
 • 13:36Terör Operasyonu - Hdp Iğdır Milletvekili Mehmet AdıyamanTerör Operasyonu - Hdp Iğdır Milletvekili Mehmet AdıyamanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Emniye Müdürlüğü önünden detaylar-HDP Iğdır Milletvekili Mehmet Emin Adıyaman'ın konuşması Iğdır'daki terör operasyonu- Operasyonda gözaltına alınanlar arasında HDP, BDP ve DBP'nin il yöneticileri ile eski belediye başkanının da bulunduğu bildirildi- HDP Iğdır Milletvekili Mehmet Adıyaman: - "Hem partimizin il eş başkanı hem bileşenimiz olan DBP il eş başkanı, parti üyelerimiz ve önceki dönem belediye başkanımız sudan gerekçelerle gözaltına alınmış bulunmaktadır" Iğdır'daki terör operasyonunda Halkların Demokratik Partisi (HDP), Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) yöneticileriyle eski Iğdır Belediye Başkanının da olduğu belirtildi.
 • 12:41Iğdır'daki Terör OperasyonuIğdır'daki terör operasyonunda Halkların Demokratik Partisi (HDP), Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) yöneticileriyle eski Iğdır Belediye Başkanının da olduğu belirtildi.
 • 11:08Iğdır'da Operasyon: 9 GözaltıIğdır'da Operasyon: 9 GözaltıIĞDIR (İHA) – Iğdır Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonda, aralarında HDP ve BDP yöneticileri ile eski belediye başkanının bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı.
 • 22:41Cizre - Uğur Cizre'de, Murat ve Emrullah Kızıltepe'de Toprağa VerildiCizre - Uğur Cizre'de, Murat ve Emrullah Kızıltepe'de Toprağa VerildiUğur Cizre'de, Murat ve Emrullah Kızıltepe'de toprağa verildi Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde dün yaşanan bombalı saldırıda yaşamını yitiren Uğur Özkan, memleketi Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde, Murat Yurtgül ve Emrullah Akhamur'un cenazesi de Mardin'in Kızıltepe İlçesi'nde toprağa verildi.
 • 21:43Çukurca'da 'Suruç' ProtestosuÇukurca'da 'Suruç' ProtestosuHakkari’nin Çukurca ilçesinde, Suruç’ta meydana gelen bombalı saldırı protesto edildi.
 • 20:58Şırnak - Mardin - Uğur Cizre'de, Murat ve Emrullah Kızıltepe'de Toprağa VerildiŞırnak - Mardin - Uğur Cizre'de, Murat ve Emrullah Kızıltepe'de Toprağa VerildiUğur Cizre'de, Murat ve Emrullah Kızıltepe'de toprağa verildi Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde dün yaşanan bombalı saldırıda yaşamını yitiren Uğur Özkan, memleketi Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde, Murat Yurtgül ve Emrullah Akhamur'un cenazesi de Mardin'in Kızıltepe İlçesi'nde toprağa verildi.
 • 20:36Uğur Cizre'de, Murat ve Emrullah Kızıltepe'de Toprağa VerildiUğur Cizre'de, Murat ve Emrullah Kızıltepe'de Toprağa VerildiSuruç'ta yaşamını yitiren Uğur Özkan, Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde, Murat Yurtgül ve Emrullah Akhamur'un cenazesi de Mardin'in Kızıltepe İlçesi'nde toprağa verildi.
 • 20:03Ağrı - Suruç Katliamı Doğubayazıt?ta KınandıAğrı - Suruç Katliamı Doğubayazıt?ta KınandıSuruç katliamı Doğubayazıt'ta kınandı Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde, Suruç'taki katliam gibi bombalı saldırı kınandı.
 • 19:35Suruç Katliamı Doğubayazıt'ta KınandıSuruç Katliamı Doğubayazıt'ta KınandıAğrı'nın Doğubayazıt ilçesinde, Suruç'taki katliam gibi bombalı saldırı kınandı.
 • 19:27Suruç'taki Terör SaldırısıDiyarbakır, Batman, Siirt ve Bingöl'de bazı siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri, Suruç'taki terör saldırısını kınadı.
 • 14:11Suruç'ta Olay Yerine Sgdf Flamaları DikildiSuruç'ta Olay Yerine Sgdf Flamaları DikildiŞanlıurfa Suruç’ta Amara Gençlik ve Kültür Merkezi bahçesinde dün meydana gelen ve 32 kişinin öldüğü intihar saldırısının ardından yaralar sarılmaya başlandı.
 • 20:53Iğdır'da Suruç'taki Saldırı KınandıIğdır'da Suruç'taki Saldırı KınandıŞanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 30 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırı, Iğdır’da düzenlenen basın açıklaması ile kınandı.