SON DAKİKA BDP HABERLERİ

Son Dakika Bdp Haberleri

 • 14:47HDP ve CHP Tunceli İçin ÇekişiyorHDP ve CHP Tunceli İçin ÇekişiyorCHP ile HDP, kentin iki vekilini alabilmek için kıyasıya yarışıyor. HDP, Başkanlık sistemi ve Erdoğan karşıtlığı, CHP ise ekonomik kalkınmayla seçmeni etkilemenin peşinde.
 • 15:55Zeybekci: Başkanlık Sisteminde Chp, MHP ve Hdp Tek Parti Haline GelecekEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, başkanlık sisteminde CHP, MHP ve HDP’nin tek bir parti haline gelerek muhalefet oluşturacağını ve uzlaşacaklarını düşündüğünü söyledi.
 • 08:40Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı IşıkBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı IşıkGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın konuşması Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: - "Bugün bizim Kürt kardeşlerimizle aynı duyguları paylaşan sadece AK Parti'dir.
 • 00:54Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık AçıklamasıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kürt kardeşleriyle aynı duyguları sadece AK Parti'nin paylaştığını, ne CHP, ne HDP, ne de MHP'nin bu duyguları paylaşmadığını belirterek, "O baskının, zulmün olduğu günlerde devletin her yaptığını meşru gösteren medya, bugün Selahattin Demirtaş'ı adeta demokrasi kahramanı gösteriyor" dedi.
 • 23:58Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık AçıklamasıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık AçıklamasıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Benim ahtım var, eğer Allah nasip ederse 2020 yılından önce benim makam arabasını yerli araba yapacağım” dedi.
 • 02:05Başbakan Davutoğlu: (2)Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Beni, Selahattin Demirtaş ile ilgili sükutu hayale uğratan husus şu; Selahattin Bey ve onun temsil ettiği siyasi yaklaşımda, şizofrenik demeyeyim, o anlamda tıbbi bir şeyle kullanmıyorum ama çok da klasikleşmiş psikolojide, 'divided self' İngilizce'sini söyleyeyim, yani parçalanmış benlik" dedi.
 • 17:00Yangında Yok Olan Özcan Ailesi, Toprağa VerildiYangında Yok Olan Özcan Ailesi, Toprağa VerildiDiyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde bir evde çıkan yangında hayatını kaybeden Özcan ailesi gözyaşları arasında toprağa verildi.
 • 15:43Sakarya 2015 seçimleri, 7 Haziran ve önceki dönemlerSakarya 2015 seçimleri, 7 Haziran ve önceki dönemlerSakarya seçim sonuçları. 7 Haziran 2015 Sakarya genel seçim sonuçlarına genel bakış. Türkiye'yi aylar öncesinden etkisi altına alan ve liderlerin meydanlara inmesiyle heyecanın daha da arttığı 2015 genel seçimleri sonrası Sakarya'da ortaya çıkan tablo ilçelere ayrılmış detaylı grafikler ile haberler.com adresinde.
 • 15:33Mardin seçim sonuçları (2015 ve geriye dönük sonuçlar)Mardin seçim sonuçları (2015 ve geriye dönük sonuçlar)Mardin 2015 genel seçim sonuçları öncesi bölgede son durum. Bundan önceki seçimlerde (2011 genel seçimleri) partilerin oy oranları ve 2015 genel seçimlerinde partilerin elde ettikleri milletvekili sayıları.
 • 14:18Antalya seçim sonuçları, sahil kesiminde büyük rekabetAntalya seçim sonuçları, sahil kesiminde büyük rekabetAntalya 2015 genel seçim sonuçları. Seçim dönemlerinde büyük rekabete sahne olan illerden Antalya seçim sonuçları sonrası bu bölgeden hangi partinin ne kadar vekil çıkaracağı merak konusu. Detayları görüntülemek için seçim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
 • 14:14Kocaeli'de seçim sonuçları heyecanı, genel seçim oy oranlarıKocaeli'de seçim sonuçları heyecanı, genel seçim oy oranlarıKocaeli'de geçen dönem seçimlerinde partiler bu bölgeden ne kadar oy alabilmişti? Kocaeli 2015 genel seçimleri ve önceki dönem genel seçim sonuçları (2011) tüm detayları ile Kocaeli seçim sayfamızda.
 • 14:09Bursa seçim sonuçlarına genel bakış, kim ne kadar oy almıştı?Bursa seçim sonuçlarına genel bakış, kim ne kadar oy almıştı?Bursa genel seçim sonuçları. 2011 ve 2015 genel seçimleri tüm detayları ile haberler.com'un seçim özel sayfasında. Bursa ili ve ilçelerinde elde edilen 2015 seçim sonuçları ve sonuçlara göre hangi partinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne ne kadar vekil gönderme hakkı elde ettiğini görüntülemek için Bursa seçim sonuçları sayfamızı ziyaret ediniz.
 • 13:58Sakarya önceki dönem genel seçim sonuçlarıSakarya önceki dönem genel seçim sonuçlarıSakarya 2011 genel seçim sonuçları sonrası ortaya çıkan tablo. Sakarya genel seçim sonuçları tüm detayları ile birlikte seçim sayfamızda. 2015 genel seçim sonuçları öncesi bölgede son durum.
 • 12:26Mardin 2015 seçimleri, Genel seçimlere genel bakışMardin 2015 seçimleri, Genel seçimlere genel bakışMardin genel seçim sonuçları. 2011 ve 2015 Mardin genel seçim sonuçları seçim özel sayfamızda. 2011 yılında yapılan genel seçimlerde partilerin elde ettikleri oy oranları ve ilçelere ayrılmış detaylı oy dağılımı.
 • 10:452015 Seçim sonuçları, 7 Haziran genel seçim2015 Seçim sonuçları, 7 Haziran genel seçim2015 genel seçim sonuçları. Türkiye geneli seçim sonuçları. Türkiye 7 Haziran 2015 tarihli seçimlere kilitlenmiş durumda. Seçime sayılı günler kala geçen dönem seçim sonuçları ve 2015 yılı için yapılan son anketler haberler.com adresinde.
 • 10:04Yüksekova'da Erdoğan ve Davutoğlu Protestosu: Kepenkler AçılmadıYüksekova'da Erdoğan ve Davutoğlu Protestosu: Kepenkler AçılmadıCumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'nun, yapımı tamamlanan havalimanını açmak için geleceği Yüksekova'da esnaf kepenk kapatma eylemi yaptı.
 • 00:53Bakan Yılmaz: Bakan Yılmaz: "Ak Parti Varsa Barış Süreci Var"Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Eğer bilin ki AK Parti varsa barış süreci var. Barış bu ülkenin geleceğidir.
 • 13:25Kurtulmuş: Çözüm Sürecinin Sahibi HalktırKurtulmuş: Çözüm Sürecinin Sahibi HalktırBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kürt sorununun demokratik ve barışçıl yollardan çözümü için başlatılan sürecin seçim sonrasındaki geleceğini değerlendirdi.
 • 09:24Prof. Dr. Çaha'dan Seçim ÇalışmasıProf. Dr. Çaha'dan Seçim ÇalışmasıAK Parti Van Milletvekili Adayı Prof. Dr. Ömer Çaha, siyasetten hiçbir beklentisinin olmadığını, varmak istediği yere geldiğini belirterek, “Benim siyasette olmamın tek amacı halkımıza hizmettir; benimle birlikte görev yapacakların da bu anlayışta olmasını beklerim” dedi.
 • 16:01Milli İttifak Erzurum'da Miting YaptıMilli İttifak Erzurum'da Miting YaptıBBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Öcalan’ın serbest bırakılacağını söyledi.
 • 12:25Hakkari Meya-der 2. Olağan Kongresini YaptıHakkari Meya-der 2. Olağan Kongresini YaptıMezopotamya Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği (MEYA-DER) Hakkari Şubesi 2. olağan kongresi yapıldı.
 • 15:53Arınç: Hdp'ye Bombalı Saldırıların Faili Yakalanmak ÜzereArınç: Hdp'ye Bombalı Saldırıların Faili Yakalanmak ÜzereBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç, HDP'nin Adana ve Mersin bürolarına düzenlenen bombalı saldırıların failinin DHKP-C'li çıktığını belirterek, yakalamak üzere olduğunu söyledi.
 • 15:44Arınç: Hdp'ye Bombalı Saldırıların Faili Yakalanmak ÜzereArınç: Hdp'ye Bombalı Saldırıların Faili Yakalanmak ÜzereBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç, HDP'nin Adana ve Mersin bürolarına düzenlenen bombalı saldırıların failinin DHKP-C'li çıktığını belirterek, yakalamak üzere olduğunu söyledi.
 • 15:01Siirt Arınç, Partilerine Saldırılara Tepki Gösterdi: Bunun Hesabını Görürüz, Cezasını Mutlaka...Siirt Arınç, Partilerine Saldırılara Tepki Gösterdi: Bunun Hesabını Görürüz, Cezasını Mutlaka...Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, HDP'nin Adana ve Mersin bürolarına düzenlenen bombalı saldırıların failinin DHKP-C'li çıktığını belirterek, yakalamak üzere olduklarını söyledi.
 • 14:51Arınç: Hdp'ye Bombalı Saldırıların Faili Yakalanmak ÜzereArınç: Hdp'ye Bombalı Saldırıların Faili Yakalanmak ÜzereBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç, HDP'nin Adana ve Mersin bürolarına düzenlenen bombalı saldırıların failinin DHKP-C'li çıktığını belirterek, yakalamak üzere olduğunu söyledi.
 • 13:54CHP Genel Başkan Yardımcısı AğbabaCHP Genel Başkan Yardımcısı AğbabaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - CHP Malatya İl Başkanlığı'nda yapılan basın toplantısından görüntüler- Veli Ağbaba'nın konuşması CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba: "İlk kez bir seçimde hile yapılacağına herkes inanmış durumda" CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 7 Haziran Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin yaptığı açıklamada, "İlk kez bir seçimde hile yapılacağına herkes inanmış durumda" dedi.
 • 13:00CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba AçıklamasıCHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 7 Haziran Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin yaptığı açıklamada, "İlk kez bir seçimde hile yapılacağına herkes inanmış durumda" dedi.
 • 13:46Dbp İl Başkanı Kaplan: Oy Hırsızlığına Karşı Ysk'da Dev Ekran KuracağızDbp İl Başkanı Kaplan: Oy Hırsızlığına Karşı Ysk'da Dev Ekran KuracağızDemokratik Bölgeler Partisi (DBP ) Şanlıurfa İl Başkan’ı İsmail Kaplan, ’’HDP olarak Türkiye genelin de oylarımıza sahip çıkmak için 7 Haziran günü YSK’ya bağlı dairelerde dev ekran kurup oylarımızı bu ekranlardan takip edeceğiz.
 • 11:39HDP Adayları İlçelere DağıldıHDP Adayları İlçelere DağıldıHDP Urfa adayları 7 Haziran milletvekili seçimlerine 19 gün kala çalışmalarına hız verdi.
 • 09:19Başbakan Yardımcısı Akdoğan'dan Önemli AçıklamalarBaşbakan Yardımcısı Akdoğan'dan Önemli AçıklamalarBaşbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Yüzde 52’ye idam’ dediğiniz zaman, birçok yerde sosyal medyada, Menderes’in sonunu hatırlattığınız zaman, bu doğrudan Cumhurbaşkanına verilmiş bir mesajdır" dedi.
 • 15:27Diyarbakır'da 19 Mayıs KutlamalarıDiyarbakır'da 19 Mayıs KutlamalarıDiyarbakır'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında, çeşitli yörelere ait halk oyunları ekipleri gösterileri sergilerken, gençlerin akrobatik gösterisi ilgiyle izlendi.
 • 18:58Özalp Belediyesi Yöresel Yemeler Mutfağı AçtıÖzalp Belediyesi Yöresel Yemeler Mutfağı AçtıVan’ın Özalp Belediye Başkanlığı tarafından “Yöresel Yemekler” mutfağı açıldı.
 • 16:18Hdp Bürolarına Yapılan Saldırı KınandıMersin ve Adana’da, Halkların Demokratik Partisi (HDP) bürolarına yapılan saldırı, Muş’un Malazgirt ilçesinde protesto edildi.
 • 13:55Hdp'li Erzurum Milletvekili Adayları: Özgür Basın SusturulamazHdp'li Erzurum Milletvekili Adayları: Özgür Basın SusturulamazHalkların Demokratik Partisi (HDP) Erzurum milletvekili adayları, Ankara Cumhuriyet Savcısı'nın muhalif basını susturma talimatının demokrasi ve özgürlükler ile bağdaşmadığını belirterek, söz konusu talimatı şaşkınlıkla karşıladıklarını belirtti.
 • 17:55Hdp Silvan'da Miting DüzenlediHdp Silvan'da Miting DüzenlediHalkların Demokratik Partisi (HDP), 7 Haziran’da yapılacak genel seçimler için Silvan ilçesinde miting düzenledi.
 • 11:13Gezici'nin Son Anketi: AK Parti Yüzde 38, HDP Barajı AşıyorGezici'nin Son Anketi: AK Parti Yüzde 38, HDP Barajı AşıyorGezici'nin anketine göre Türkiye'de bugün seçim olsa seçmenlerin yüzde 38.2'si AK Parti'ye, yüzde 30.1'i CHP'ye, yüzde 17.1'i MHP'ye, yüzde 10.5'i ise HDP'ye oy verecek.
 • 14:46Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Mısır Eski Mısır'a Dönüyor"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mısır’da Mursi hakkında idam kararı verilmesine ilişkin, “Mısır eski Mısır’a dönüyor.
 • 14:18Eski BDP'liler, Roj TV Davasından Beraat EttiEski BDP'liler, Roj TV Davasından Beraat EttiBDP'li eski Belediye Başkanlarının yargılandığı Roj TV davasından beraat çıktı
 • 16:39Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş AçıklamasıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, kendi hatası nedeniyle partisinin barajı aşamaması durumunda görevini bırakacağını söyledi.
 • 16:37Başbakan Davutoğlu: Cumhurbaşkanımıza Kimse Dil UzatamazBaşbakan Davutoğlu: Cumhurbaşkanımıza Kimse Dil UzatamazBaşbakan Ahmet Davutoğlu partisinin Kütahya mitinginde, "Şimdi CHP Genel Başkanı utanmadan, arlanmadan sayın Cumhurbaşkanımızla Evren'in adını yan yana zikretmeye kalkıyor.
 • 15:39Davutoğlu, Davutoğlu, "Menderes Asılırken MHP Neredeydi" Dedi, MHP'den Jet Yanıt GeldiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Kütahya mitinginde "Menderes asılırken MHP neredeydi" dedi. MHP'li Oktay Vural, "O zaman MHP yoktu bre cahil" diye yanıt verdi.
 • 11:41Korkut Halkı Çöp Toplama Merkezi'ni İstemiyorKorkut Halkı Çöp Toplama Merkezi'ni İstemiyorMuş İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Şakir Tuğrul, Muş Katı Atık Belediyeler Birliği’nin Korkut ilçesinde kurmak istediği ’Çöp Toplama ve Arıtma Tesisi’ni halkın istemediğini ve buna kesinlikle müsaade etmeyeceklerini söyledi.
 • 16:18Selvi Kılıçdaroğlu: Selvi Kılıçdaroğlu: "(Anneler Günü) Son Yıllarda, Her Gün, Bir Kadının Öldürüldüğü Coğrafyadan...GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Selvi Kılıçdaroğlu'nun elindeki lokmayı dağıtması - Bir alevi dedesinin dua okuması - Selvi Kılıçdaroğlu'nun gazetecilerin sorularını cevaplaması - Selvi Kılıçdaroğlu'nun mum yakması - Selvi Kılıçdaroğlu'nun ziyaretgahta kadınlarla selamlaşması - CHP Tunceli Milletvekili adayı Saniye Barut'un Selvi Kılıçdaroğlu'na çiçek vererek Anneler Günü'nü kutlaması - Selvi Kılıçdaroğlu'nun TOKİ Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etmesi - Selvi Kılıçdaroğlu'nun yaşlı bir kadına hediye vermesi Selvi Kılıçdaroğlu Tunceli'de- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Tunceli'de Ana Fatma Ziyaretgahı'nda lokma dağıttı, mum yakarak dua etti- Kılıçdaroğlu: - "Seçimdeyiz, bundan sonra tabi ki propagandalar olacak, insanlar programlarını sunacaklar.
 • 13:26Selvi Kılıçdaroğlu Tunceli'deCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, memleketi Tunceli'de ziyaretlerde bulundu.
 • 13:23İz Bırakan Kürtlerin Sergisiİz Bırakan Kürtlerin SergisiBatmanda, tarihte ve yakın zamanda iz bırakan Kürt şahsiyetlerin resim sergisi açıldı.
 • 12:08Kağızman'da Khgb Üyelik SeçimiKağızman ilçesinde, Köylere Hizmet Götürme Birliği (KHGB) il daimi encümen ve muhtar üyeliği seçimleri yapıldı.
 • 12:19Hdp Adayı Kenanoğlu; Sayemizde Kılıçdaroğlu, Başbakan OlabilecekHdp Adayı Kenanoğlu; Sayemizde Kılıçdaroğlu, Başbakan OlabilecekHdp'nin İstanbul 3'üncü Bölge 4'üncü sıra Milletvekili adayı Ali Kenanoğlu, 'Alevi kökenli' değil, Alevi olduğunu belirtirken, partisinin güçlü biçimde parlamentoya girmesi halinde CHP'nin iktidar, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başbakan olabileceğini söyledi.
 • 11:50HDP Adayı Kenanoğlu: Kılıçdaroğlu, Sayemizde Başbakan OlabilecekHDP Adayı Kenanoğlu: Kılıçdaroğlu, Sayemizde Başbakan OlabilecekAli Kenanoğlu, partisinin güçlü biçimde Meclis'e girmesi halinde CHP'nin iktidar, Kemal Kılıçdaroğlu'nun başbakan olabileceğini söyledi.
 • 20:57AK Parti Adayından Hdp Seçim Bürosuna ZiyaretAK Parti Adayından Hdp Seçim Bürosuna ZiyaretGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Milletvekili Yasin Aktay'ın konuşması.- HDP milletvekili adayı İsmail Aydın'ın Aktay'ın konuşmasına müdahale etmesi.- Aktay'ın seçim bürosu çıkışında sloganlar atılması ve detay AK Parti adayından HDP seçim bürosuna ziyaret- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay'ın konuşmasına HDP adayı tepki gösterince partililer, terör örgütü lehine slogan attı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Milletvekili adayı Yasin Aktay, HDP'nin Siirt'teki seçim bürosunu ziyaret etti.
 • 17:28AK Parti Adayından Hdp Seçim Bürosuna ZiyaretAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Milletvekili adayı Yasin Aktay, HDP'nin Siirt'teki seçim bürosunu ziyaret etti.