SON DAKİKA BDP HABERLERİ

Son Dakika Bdp Haberleri

 • 19:37Ağrı Sırrı Sakık'a, Beraat Ettiği Sözlerden Bu Kez Ceza Verildi-ArşivAğrı Sırrı Sakık'a, Beraat Ettiği Sözlerden Bu Kez Ceza Verildi-ArşivSırrı Sakık'a, beraat ettiği sözlerden bu kez ceza verildi (Yeniden) Ağrı Belediye Başkanı DBP'li Sırrı Sakık, HDP binasına 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' sloganları ile saldıran gruplar hakkında 2014 Nevruz'unda söylediği 'it sürüleri' sözü nedeniyle 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı davada beraat etti.
 • 13:08Siirt'te Terör Örgütü OperasyonuSiirt'in Eruh ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 10 kişi gözaltına alındı.
 • 11:26Sırrı Sakık'a, Beraat Ettiği Sözlerden Bu Kez Ceza VerildiSırrı Sakık'a, Beraat Ettiği Sözlerden Bu Kez Ceza Verildi2014 yılında HDP'ye saldıran gruplara 'İt sürüleri' dediği için açılan davadan beraat eden Sakık'a, 2015 Nevruz'unda yaptığı açıklama nedeniyle yargılandığı davadan ceza verildi.
 • 17:21Yasin Börü ve Arkadaşlarının Öldürülmesine İlişkin DavaYasin Börü ve Arkadaşlarının Öldürülmesine İlişkin DavaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Anma töreninden görüntüler- Hasan Gökgöz'ün babası Mehmet Gökgöz'ün açıklamaları Diyarbakır'da geçen yıl Kurban Bayramı'nda ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıtırken vahşice öldürülen 4 gençten Hasan Gökgöz'ün babası Mehmet Gökgöz, olaya ilişkin davanın yarın Ankara'da görülmeye başlanacağını belirterek, "İnşallah Allah, iyi ve adil bir hakime, savcıya denk getirir, onlara iyi bir ceza verilir" dedi.
 • 15:52Yasin Börü ve Arkadaşlarının Öldürülmesine İlişkin DavaDiyarbakır'da geçen yıl Kurban Bayramı'nda ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıtırken vahşice öldürülen 4 gençten Hasan Gökgöz'ün babası Mehmet Gökgöz, olaya ilişkin davanın yarın Ankara'da görülmeye başlanacağını belirterek, "İnşallah Allah, iyi ve adil bir hakime, savcıya denk getirir, onlara iyi bir ceza verilir" dedi.
 • 00:25Başbakan Yardımcısı Türkeş AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, "Rahmetli Türkeş sağ olsaydı, 10 Haziran'da Türkiye'de koalisyon kurulmuştu" dedi.
 • 17:17Mersin Kılıçdaroğlu'nun İlk Mitingi Mersin'deMersin Kılıçdaroğlu'nun İlk Mitingi Mersin'deKılıçdaroğlu'nun ilk mitingi Mersin'de (Görüntü ekiyle yeniden) CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cumartesi günü Mersin'e gelecek, düzenlenecek demokrasi mitinginde konuşacak.
 • 14:45Kılıçdaroğlu'nun İlk Mitingi Mersin'deKılıçdaroğlu'nun İlk Mitingi Mersin'deChp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cumartesi günü Mersin'e gelecek, düzenlenecek demokrasi mitinginde konuşacak.
 • 12:08Diyarbakır'da Terör Operasyonu: 2'si Dbp Eski İlçe Başkanı, 3 Kişi TutuklandıDiyarbakır’ın Dicle ve Eğil ilçelerinde 5 ayrı adrese düzenlenen eş zamanlı terör operasyonunda aralarında DBP eski ilçe başkanlarının da bulunduğu 3 kişi yakalandı.
 • 11:45Diyarbakır'da Terör Örgütü OperasyonuDiyarbakır'ın Dicle ve Eğil ilçelerinde terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 3 kişi tutuklandı.
 • 14:27AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ÜstünAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ÜstünGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Üstün'ün AA Sakarya Bölge Müdürlüğü ziyaretinden detaylar, - Üstün'ün özel röportajı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Üstün: - "PKK şu anda dünya üzerinde var olan en acımasız terör örgütüdür ve bu acımasızlığını da daha çok haklarını savunduğunu iddia ettikleri kendi kardeşlerine de yapmaktadır"- "(Sandıkların taşınması) Bu tamamen yargısal bir karardır.
 • 11:26AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Üstün AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, "PKK şu anda dünya üzerinde var olan en acımasız terör örgütüdür ve bu acımasızlığını da daha çok haklarını savunduğunu iddia ettikleri kendi kardeşlerine de yapmaktadır" dedi.
 • 18:29Lice'deki Karakol Yapımı Gerginliği" SoruşturmasıLice ilçesinde 2 yıl önce karakol yapımı protestosu sırasında çıkan olaylarda Medeni Yıldırım'ın ölümüne neden olduğu gerekçesiyle tutuksuz yargılanan er A.Ç. hakkında iddianame hazırlandı.
 • 18:21Diyarbakır - Dbp?li Belediyelerden Özyönetim TalebiDiyarbakır - Dbp?li Belediyelerden Özyönetim TalebiDbp'li belediyelerden özyönetim talebi Ahmet ÜN/DİYARBAKIR, (DHA)- DEMOKRATİK Bölgeler Parti'li (DBP) belediye başkanları Diyarbakır'da bir araya gelerek, özyönetim taleplerine ilişkin basın açıklaması yaptı.
 • 14:35Ahmet Türk Kürt Sorununu Kendilerinin Çözeceğini SöylediAhmet Türk Kürt Sorununu Kendilerinin Çözeceğini SöylediDBP'li belediye başkanlarının bir araya geldiği Diyarbakır'da konuşan Ahmet Türk, Kürt sorununun yüzde 90 yerel yönetim sorunu olduğunu ve bu sorunu kendilerinin çözeceğini söyledi.
 • 15:34Ak Partili Adaydan Ak Partili Adaydan "Hdp Seçimi Boykot Edecek" İddiasıAK Parti Zonguldak Milletvekili Aday Adayı Dr. Hasan Özgür Özen, HDP’nin seçimi boykot edeceğini söyledi.
 • 12:11Dha Dış Haber/ Analiz - İngiliz İşçi Partisi'nin Yeni Lideri Corbyn Türk Bölgesinden VekilDha Dış Haber/ Analiz - İngiliz İşçi Partisi'nin Yeni Lideri Corbyn Türk Bölgesinden Vekilİşçi Partisi'ni 2020 genel seçimlerine taşıyacak yeni lideri Jeremy Corbyn'in, Başbakan seçilmesi durumunda, bugüne kadar Türkiye'nin en büyük müttefiki olan İngiltere ile ilişkilerin nasıl gelişeceği merak konusu oldu.
 • 10:03Cengiz Çandar: AKP de PKK da Aynı Şeyi İstiyorCengiz Çandar: AKP de PKK da Aynı Şeyi İstiyorKürt meselesi üzerine yıllardır çalışan Cengiz Çandar, "AKP ne kadar HDP'nin devre dışı kalmasını ve zayıflamasını istiyorsa PKK da aynısını istiyor." tespitini yaptı.
 • 22:55Hdp'den Dayak İddiası...Hdp'den Dayak İddiası...Hdp Bağcılar İlçe Binası önünde toplanan bir grup partili, dün akşam binalarına giren polis ekiplerinden dayak yediklerini ileri sürdü.
 • 21:45Hdp'den Dayak İddiası...Hdp'den Dayak İddiası...Hdp Bağcılar İlçe Binası önünde toplanan bir grup partili, dün akşam binalarına giren polis ekiplerinden dayak yediklerini ileri sürdü.
 • 21:41Elazığ'da Teröre Tepki Yürüyüşünde GerginlikElazığ'da Teröre Tepki Yürüyüşünde GerginlikElazığ’da Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen teröre tepki yürüyüşünde zaman zaman çıkan olaylara polis müdahale etti.
 • 03:14Dağlıca Saldırısı Zeytinburnu'nda Protesto EdildiHakkari’nin Çukurca ilçesi Dağlıca bölgesinde meydana gelen ve 16 askerin şehit olduğu terör saldırısı Zeytinburnu’nda kalabalık bir grup tarafından protesto edildi.
 • 17:12Yüksekova'da Bir Heyet Dağlıca'ya Hareket EttiHakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde PKK tarafından düzenlenen mayınlı saldırı sonrası BDP Hakkari eski Milletvekili Esat Canan başkanlığındaki bir heyet, olay bölgesine gitti.
 • 16:23Yüksekova'dan 200 Kişilik Heyet Dağlıca'ya GittiYüksekova'dan 200 Kişilik Heyet Dağlıca'ya GittiHakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde PKK saldırısında askerlerin şehit olduğu ve operasyonların sürdüğü Dağlıca Bölgesi'ne, BDP Hakkari eski milletvekili Esat Canan ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinden oluşan grup gitti.
 • 16:18Yüksekova? Dan 200 Kişilik Heyet Dağlıca? ya GittiYüksekova? Dan 200 Kişilik Heyet Dağlıca? ya GittiHakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca Bölgesi'nde yaşanan PKK saldırısı sonrası BDP Hakkari eski Milletvekili Esat Canan başkanlığında 200 kişilik heyet saldırının olduğu bölgeye gitti.
 • 15:31Özalp İlçesinde İlk Özel Diş Kliniği AçıldıÖzalp İlçesinde İlk Özel Diş Kliniği AçıldıVAN (İHA) – Van’ın Özalp ilçesinde ilk özel diş kliniği açıldı.
 • 15:12Şok İddia: PKK'nın Elindeki Şehit Cenazelerini Siviller AldıŞok İddia: PKK'nın Elindeki Şehit Cenazelerini Siviller Aldıİddiaya göre, PKK'nın elindeki şehit cenazelerini almak için sivil heyet devreye girdi. Dağlıca'ya giden 200 kişilik heyet, cenazeleri alarak geri döndü.
 • 16:46Sırrı Süreyya Önder: Yemin Etmeyen Bürokratlar TBMM'den ÇıkarılsınSırrı Süreyya Önder: Yemin Etmeyen Bürokratlar TBMM'den ÇıkarılsınTBMM'de bağımsız bakanların yemin oylaması ile ilgili tartışmalarda söz alan HDP'li Önder, "Yemin etmeyen bürokratların tümü TBMM Genel Kurulu'ndan çıkarılsın" dedi.
 • 16:11Oktay Vural: Seçim Hükümeti KurulamamıştırOktay Vural: Seçim Hükümeti KurulamamıştırTBMM'de bağımsız bakanların yemin oylamasıyla ilgili değerlendirmede bulunan Oktay Vural, "Siyasi anlamı anayasaya uygun bir seçim hükümeti kurulamamıştır." dedi.
 • 23:14İzmir Tabip Odasından Türk Tabipler Birliğine Tepkiİzmir Tabip Odası, Türk Tabipler Birliğinin son zamanlardaki açıklamalarını eleştiren açık mektup yayınladı.
 • 17:30El Konulan Kürtçe Tabela Mahkeme Kararıyla Geri VerildiEl Konulan Kürtçe Tabela Mahkeme Kararıyla Geri VerildiŞırnak’ın Silopi ilçesinde, Demokratik Bölgeler Partisi’ne (DBP) dönüştürülen Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) il binasına, 2011 yılında asılan ancak savcılık talimatıyla sökülerek el konulan Kürtçe tabela, mahkeme kararıyla eski ilçe başkanına teslim edildi.
 • 17:08Kürtçe Tabela Yargıtay Kararıyla Geri AlındıKürtçe Tabela Yargıtay Kararıyla Geri AlındıŞırnak'ın Silopi İlçesi'nde Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) ilçe teşkilatına asılan Kürtçe tabelaya 2011 yılında savcılık kararıyla el konuldu.
 • 16:59Kürtçe Tabela Yargıtay Kararıyla Geri AlındıKürtçe Tabela Yargıtay Kararıyla Geri AlındıŞırnak'ın Silopi İlçesi'nde Kürtçe tabelaya 2011 yılında savcılık kararıyla el konuldu.Yargıtay, iade edilmesine karar verince, partililer tabelayı bugün teslim aldı.
 • 16:15Diyarbakır'da 3 Yabancı Gazetecinin TutuklanmasıDiyarbakır'da tutuklanan gazeteciler Mohammed İsmael Rasool, Philip Gingell Hanrahan ve Philip John Pendlebury'ın otel odasında PKK/KCK terör örgütlerine bağlı bulunan oluşumların kısaltılmış hali ve İngilizce açılımlarının yazılı bulunduğu ajanda ele geçirilirken, gazetecilerin terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H mensuplarının silahlı, el yapımı bomba ve molotofkokteyli hazırlarken görüntülerini çektiği tespit edildi.
 • 10:07Batmanda Miting DüzenlenecekBatmanda Miting Düzenlenecek1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle yarın Batmanda bir miting düzenlenecek.
 • 14:55Destici: 7 Haziran'da Dersin Küçüğü Verildi, 1 Kasım'da Büyüğü VerilecekDestici: 7 Haziran'da Dersin Küçüğü Verildi, 1 Kasım'da Büyüğü VerilecekBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, artan terör olaylarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
 • 11:14Özgürlük Mücadelesi Engel TanımıyorÖzgürlük Mücadelesi Engel TanımıyorBatmanda ikamet eden Bedensel engelli baba, cezaevindeki zihinsel engelli oğlu için özgürlük mücadelesi başlattı.
 • 21:10Van'da Hdh ve BDP'den Tutuklamalara TepkiVan'da Hdh ve BDP'den Tutuklamalara TepkiVan'da HDH ve BDP'den tutuklamalara tepki Van'da HDP ve DBP'nin organizesiyle düzenlenen yürüyüş ve basın açıklaması ile tutuklanmalar kınandı.
 • 19:52Van'da Hdh ve BDP'den Tutuklamalara TepkiVan'da Hdh ve BDP'den Tutuklamalara TepkiVan'da HDP ve DBP'nin organizesiyle düzenlenen yürüyüş ve basın açıklaması ile tutuklanmalar kınandı.
 • 18:03Terör Saldırılarında 51 Günlük BilançoGüvenlik güçleri, terör örgütlerinin Türkiye'nin barış ve huzurunu bozmaya yönelik saldırılarına, yurt içi ve yurt dışında yaptıkları operasyonlarla karşılık verdi; 22 Temmuz'dan bu yana terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda 918 terörist etkisiz hale getirildi.
 • 14:37Mersin'de Terör OperasyonuMersin'in Tarsus ilçesinde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Eski BDP Tarsus İlçe Başkanı Ahmet Kızmaz "Silahlı terör örgütüne üye olmak ve propagandasını yapmak" suçlamasıyla tutuklandı.
 • 13:39Kapatılan BDP'nin Eski Tarsus İlçe Başkanı TutuklandıKapatılan BDP'nin Eski Tarsus İlçe Başkanı TutuklandıMersin'in Tarsus İlçesinde izinsiz gösteri yapan PKK yandaşlarına yönelik operasyonda gözaltına alınan ancak serbest bırakılan eski BDP İlçe Başkanı Ahmet Kızmaz, Cumhuriyet Savcısının itirazı üzerine tutuklandı.
 • 12:31BDP Tarsus Eski İlçe Başkanı TutuklandıMersin’in Tarsus ilçesinde geçtiğimiz hafta içerisinde 5 kişi ile birlikte gözaltına alındıktan sonra sevk edildiği mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılan BDP Tarsus eski İlçe Başkanı Ahmet Kızmaz, savcılığın itirazı üzerine mahkemece ’örgüte üye olma" suçundan tutuklandı.
 • 12:20Eski BDP Tarsus İlçe Başkanı TutuklandıEski BDP Tarsus İlçe Başkanı TutuklandıMersin'in Tarsus ilçesinde gözaltına alındıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılan eski Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Tarsus İlçe Başkanı Ahmet Kızmaz, savcılığın itirazı üzerine mahkemece 'örgüte üye olma' suçundan tutuklandı.
 • 12:09Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş AçıklamasıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, seçime aynı listeyle gidilip gidilmeyeceğine ilişkin, "Partimizin tüzüğünde ne varsa onu işletiriz. O konuda bir tereddüt yok. Birkaç ay önce görev başına gelmiş milletvekillerinin işte geniş kapsamlı bir şekilde değişik bir listeyle toplum önüne çıkarılmasının bir anlamı yok. Arkadaşlarımız henüz çalışmaya bile başlamadılar.
 • 16:43Balüken: Davutoğlu Yetkili ve Etkili Lider Olduğunu Kanıtlamak İstiyorHDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun seçim hükümetini kurmak için milletvekillerine teklif götürmesini ‘yetkili ve etkili bir lider olduğunu kanıtlamak için yaptığını söyledi.
 • 15:27HDP, Kardeşinin Tabutu Başında İsyan Eden Yarbaya Sahip ÇıktıHDP, Kardeşinin Tabutu Başında İsyan Eden Yarbaya Sahip ÇıktıSP lideri Kamalak'tan sonra HDP'li İdris Baluken de, PKK'nın şehit ettiği kardeşi Yüzbaşı Ali Alkan'ın cenazesindeki sitemi ile gündeme gelen Yarbay Mehmet Alkan'a sahip çıktı.
 • 20:03Hakkari'de 'İrademe Dokunma' Yürüyüşü DüzenlendiHakkari'de 'İrademe Dokunma' Yürüyüşü DüzenlendiHakkari’de belediye eş başkanları ile HDP merkez ilçe eş başkanın tutuklanması nedeniyle ‘İrademe Dokunma’ yürüyüşü düzenlendi.
 • 17:54Korhan Yaylası Yolunun Kapatılmasına TepkiKorhan Yaylası Yolunun Kapatılmasına TepkiIğdır’da Ağrı Dağı’ndaki Korhan Yaylası’na giden yolun kapatılması bazı kesimlerden tepki gördü.
 • 11:24CHP'li Özcan: CHP'li Özcan: "Hükümeti Kurma Görevi CHP'ye Verilmeli"Bingöl’de sivil toplum kuruluşları ve partililerle bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Ali Özcan, hükümeti kurma görevinin CHP’ye verilmesi gerektiğini söyledi.