SON DAKİKA ERMENEK HABERLERİ

Son Dakika Ermenek Haberleri

14:30
Kocaeli'ndeki Metal İşçileri, Greve Çıktı Birleşik Metal İş Sendikasının örgütlü bulunduğu fabrikalardaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde MESS'le anlaşma sağlanamaması nedeniyle işçiler, greve başladı.
13:14
İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nda Değişiklik İşverenlere iş sağlığı ve güvenliği konusunda yeni yükümlülükler getiren ve Ermenek'te işsiz kalan maden işçilerine 3 ay ücret ödenmesine imkan veren tasarının TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nda görüşülmesine başlandı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik: "Tasarıyı hepimizin.
14:18
Kmü Karaman'da Yetişen Kuru Fasulyelerin Özelliklerini Araştırdı Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde (KMÜ), Karaman’da yetişen bazı kuru fasulye çeşitlerinin fiziko-kimyasal özellikleri ve pişme kalitesinin belirlenmesine yönelik araştırma yapıldı.
Kmü Karaman'da Yetişen Kuru Fasulyelerin Özelliklerini Araştırdı
13:21
Soma Faciasından Bugüne; 661 Madenin Faaliyeti Durduruldu' CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz, "13 Mayıs Soma faciasından bugüne kadar faaliyeti durdurulan 661 ruhsat sahasından 6'sı kamuya, 655'i özel ve gerçek hukuk tüzel kişilerine ait." dedi.
13:17
Soma ve Ermenek Faciası Sonrası Hükümetin Maden Kapatma Karnesi Açıklandı CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz, geçen yıl Soma ve Ermenek faciası öncesi ile sonrasında kapatılan, üretimi durdurulan madenlerin sayılarını açıkladı.
Soma ve Ermenek Faciası Sonrası Hükümetin Maden Kapatma Karnesi Açıklandı
11:11
TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Soğancı Açıklaması "(Madencilikle ilgili yasa tasarısı) Bu tasarı, TBMM gündeminden düşürülmelidir"
16:48
CHP TBMM Grup Toplantısı Genel Başkan Kılıçdaroğlu: (2) "Türkiye'deki en zengin yüzde 1'lik kesim, toplam gelirin yüzde 54,3'ünü alıyor.
13:21
Ha Kandil'i Selamlamak, Ha Kobani'yi Selamlamak Aralarında Fark Yok" MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Davutoğlu’nun Diyarbakır’da yaptığı konuşmaya tepki gösterdi.
Ha Kandil'i Selamlamak, Ha Kobani'yi Selamlamak Aralarında Fark Yok'
13:05
Bahçeli : Türkiye Gözlerini Yummak Üzeredir, Beştepe Hanedanlığının Kuklası Olan Davutoğlu Başka... Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.
12:54
Bahçeli: "Bizim Kimsenin Ana Dilinde Gözümüz Yoktur" MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan AhmetDavutoğlu’nun Kürtçeyle ilgili sözlerini eleştirerek "Bizim kimsenin ana dilinde gözümüz yoktur, buna yönelik söyleyecek bir sözümüz de olmayacaktır.
11:16
Bahçeli, Davutoğlu'nun Diyarbakır Ziyaretini Atasözüyle Eleştirdi Devlet Bahçeli, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun hafta sonu yaptığı Diyarbakır ziyaretini eleştirip "İnanma dostuna, saman doldurur postuna." diyerek atasözü ile vurdu.
Bahçeli, Davutoğlu'nun Diyarbakır Ziyaretini Atasözüyle Eleştirdi
13:39
Taşeron İşçilere Düzenleme, Meslek İcrası İçin Ehliyet Şartı Geliyor Bakan Faruk Çelik, her işte hizmet alımı ve taşeron uygulamasının yapılmayacağını, bunun Bakanlar Kurulu kararıyla belirleneceğini söyledi.
Taşeron İşçilere Düzenleme, Meslek İcrası İçin Ehliyet Şartı Geliyor
13:07
Faruk Çelik - İş Sağlığı ve Güvenliğiyle İlgili Yeni Düzenlemeler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik: - "Kamuoyunda 'taşeron' diye bilinen alt işveren işçileriyle ilgili çok önemli düzenleme yaptık. Bundan sonrası için sağlıklı bir düzenleme bu. Artık her işte hizmet alımı ve taşeron uygulaması yapılamayacak.
Faruk Çelik - İş Sağlığı ve Güvenliğiyle İlgili Yeni Düzenlemeler
11:16
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik Açıklaması "Kamuoyunda 'taşeron' diye bilinen alt işveren işçileriyle ilgili çok önemli düzenleme yaptık. Bundan sonrası için sağlıklı bir düzenleme bu. Artık her işte hizmet alımı ve taşeron uygulaması yapılamayacak.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik Açıklaması
19:42
Ya Zeytinden ya da Silahtan Yana Olacaksın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, çözüm sürecine herkesin destek vermesi gerektiğini söyledi.
Ya Zeytinden ya da Silahtan Yana Olacaksın
18:51
Maden Mühendislerine İş Müjdesi Maden mühendislerine iş müjdesi-TBMM Sanayi Komisyonu Başkanı Mazıcıoğlu: -"Komisyonda kabul edilen Maden Kanunu Tasarısı'ndaki düzenleme ile Türkiye'deki tüm maden mühendisleri iş bulmuş olacak.
Maden Mühendislerine İş Müjdesi
18:36
Bakan Çelik: 9 Bardak Çay Parasına SGK Binası Yaptık Bakan Faruk Çelik, parada bol sıfırlı günlere hatırlatarak, "Bugün 9 bardak çay parasına SGK binası yaptık." dedi. Bakanın esprisi, salonda kahkahalara neden oldu.
Bakan Çelik: 9 Bardak Çay Parasına SGK Binası Yaptık
18:04
Çelik: "Ya Zeytinden ya da Silahtan Yana Olacaksın" Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, çözüm sürecine herkesin destek vermesi gerektiğini söyledi.
Çelik: 'Ya Zeytinden ya da Silahtan Yana Olacaksın'
17:44
Bakan Çelik: 9 Bardak Çay Parasına Sgk Binası Yaptık Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik 2002 yılından önce Türk Lirasında bol sıfırların olduğunu söyleyerek "Parada o kadar çok sıfır vardı ki bir çay bir milyon liraydı.
Bakan Çelik: 9 Bardak Çay Parasına Sgk Binası Yaptık
16:41
AK Parti Kütahya 5. Olağan İl Kongresi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik: "Çözüm süreci, Türkiye'nin istikbali ve istiklali açısından son derece önemli. Bu millete kendi evlatları üzerinden plan yapanlara 'dur' demeliyiz.
16:14
İşçisi İçin Çalışan Sendika O İşyerinde Toplu Sözleşmeyi İmzalayabilecek' Aksiyon-İş Konfederasyon Başkanı Vedat Öztürk, büyük konfederasyon ve sendikaların ‘sus payı’ olarak istedikleri üye barajının İLO anlaşmasına göre yasal olmadığını dile getirdi.
İşçisi İçin Çalışan Sendika O İşyerinde Toplu Sözleşmeyi İmzalayabilecek'
23:49
Özel) Sanatçılardan 'Krala Yas'a Tepki Eylemi Suud'un vefatının ardından Türkiye'de ilan edilen yas nedeniyle devlet ve şehir tiyatrolarında oyunların iptal edilmesini protesto etti.
Özel) Sanatçılardan 'Krala Yas'a Tepki Eylemi
23:37
Sanatçılardan 'Krala Yas'a Tepki Eylemi * Aralarında sanatçıların da bulunduğu İstanbul Kent Savunması üyeleri, Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz el-Suud'un vefatının ardından Türkiye'de ilan edilen yas nedeniyle devlet ve şehir tiyatrolarında oyunların iptal edilmesini protesto etti.
Sanatçılardan 'Krala Yas'a Tepki Eylemi
18:01
Ağbaba: "Türkiye'de Haksızlığa Uğrayan Kim Varsa Onun Yanında Yer Almaya Çalıştık" CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba: - "Türkiye'de haksızlığa uğrayan kim varsa onun yanında yer almaya çalıştık" CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Türkiye'de haksızlığa uğrayan kim varsa onun yanında yer almaya çalıştık" dedi.
Ağbaba: 'Türkiye'de Haksızlığa Uğrayan Kim Varsa Onun Yanında Yer Almaya Çalıştık'
16:55
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba Açıklaması "Türkiye'de haksızlığa uğrayan kim varsa onun yanında yer almaya çalıştık"
21:07
Ermenek'te Buruk Karne Sevinci Karaman'ın Ermenek ilçesindeki maden kazasında hayatını kaybeden işçilerin karne alan çocukları, buruk sevinç yaşadı.
Ermenek'te Buruk Karne Sevinci
20:09
Ermenek'te Buruk Karne Sevinci Karaman'ın Ermenek ilçesindeki maden kazasında hayatını kaybeden işçilerin karne alan çocukları, buruk sevinç yaşadı.
15:37
Karnesini Alıp Babasının Mezarına Gitti Karaman'ın Ermenek ilçesindeki maden kazasında hayatını kaybeden işçilerden Tezcan Gökçe'nin ilkokula giden oğlu Recep Gökçe, karnesini aldıktan sonra babasının mezarını ziyaret ederek dua etti.
Karnesini Alıp Babasının Mezarına Gitti
15:13
Madencilikte Ruhsat Harcı Kalkıyor, Yerine Ruhsat Bedeli Gelecek Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, madencilikte ruhsat harcı uygulamasının kaldırılacağını, yerine ruhsat bedeli uygulamasının getirileceğini söyledi.
Madencilikte Ruhsat Harcı Kalkıyor, Yerine Ruhsat Bedeli Gelecek
14:45
Maden Mühendisleri Odası: Yaşanacak Maden Facialarının Sorumlusu AKP İktidarıdır TMMOB Maden Mühendisleri Odası, Meclis Komisyonu’ndan geçen Maden Kanunu tasarısının geri çekilmesini isteyerek, “Yaşanacak maden facialarının sorumluları AKP iktidarı ve maden kanununu birlikte hazırlayanlardır” uyarısında bulundu.
14:35
Karnesini Alıp Babasının Mezarına Gitti Ermenek'teki maden kazasında hayatını kaybeden işçilerden Tezcan Gökçe'nin ilkokula giden oğlu Recep Gökçe, karnesini aldıktan sonra babasının mezarını ziyaret etti.
13:42
Yıldız: "Kamu Hariç, Yeraltı Kömür Madenciliğinde Rödovansı Yasaklıyoruz" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: -"Kamu hariç, yeraltı kömür madenciliğinde rödovansı yasaklıyoruz.
Yıldız: 'Kamu Hariç, Yeraltı Kömür Madenciliğinde Rödovansı Yasaklıyoruz'
13:42
Devrim Gibi Madencilik Kanunu Tasarısı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Kamu hariç yer altı kömür madenciliğinde rödevansı yasaklıyoruz" dedi.
13:07
Tmmob: Yaşanacak Maden Facialarının Sorumluları AKP İktidarı ve Maden Kanununu Birlikte... Tmmob Maden Mühendisleri Odası, Maden Kanunu Tasarısı'nın işçi sağlığı ve iş güvenliği ile ilgili olarak hiçbir düzenlemeye yer vermediğini, tasarının derhal geri çekilmesi gerektiğini belirterek, "Yaşanacak maden facialarının sorumluları AKP iktidarı ve maden kanununu birlikte hazırlayanlardır" dedi.
12:45
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Açıklaması "Kamu hariç, yeraltı kömür madenciliğinde rödovansı yasaklıyoruz.
12:37
Hem Yardım Ediyor Hem de Hayat Kurtarıyorlar Bursa'da, İHH İnsani Yardım Derneği bünyesinde yaklaşık 4 yıldır faaliyet gösteren, 75 gönüllünün yer aldığı acil yardım arama ve kurtarma ekibi, yurt içi ve dışında ihtiyaç duyulan bölgelerde görev alıyor Eğitimlerini her koşulda aksatmadan sürdüren ekibin sorumlusu Altıntaş: "İHH'nın lojistik anlamda.
18:26
Sivas Valiliği: Maden Ocağı İzinsiz Çalışıyordu Sivas Valiliği, Gemerek ilçesindeki bir kömür madeninde meydana gelen göçükte bir kişinin öldüğü bir kişinin ise yaralandığı olayla ilgili açıklama yaptı.
18:14
Sivas Valiliğinden Maden Kazası Açıklaması Sivas Valiliği, Gemerek’te meydana gelen maden kazasıyla ilgili firma sorumlusunun adam öldürmek suçundan gözaltına alındığını, soruşturmanın devam ettiğini açıkladı.
19:44
Ermenek'teki Madenci Ailelerine Yardımlar Devam Ediyor Karaman’ın Ermenek ilçesinde meydana gelen maden kazasında, hayatını kaybeden 18 madencinin ailelerine yardımlar sürüyor.
Ermenek'teki Madenci Ailelerine Yardımlar Devam Ediyor
17:42
Sağlıkçılar 112'lerde Taşeronlaşma İstemiyor Sağlık Bakanlığı’nın 112 acil sağlık hizmetlerinde taşeronlaşmayı bir istihdam modeli olarak benimseyerek, çağdaş kölelik anlamına gelen bu sistem ile çalışma huzuru ve barışının zarar görmesine neden olacağı belirtildi.
Sağlıkçılar 112'lerde Taşeronlaşma İstemiyor
17:05
Ermenek'te Kaya Parçaları Evin Çatısına Düştü Karaman'ın Ermenek ilçesinde Firan Kalesinden bir evin çatısına kaya parçaları düştü.
Ermenek'te Kaya Parçaları Evin Çatısına Düştü
16:07
Ermenek'te Kaya Parçaları Evin Çatısına Düştü Karaman'ın Ermenek ilçesinde Firan Kalesinden bir evin çatısına kaya parçaları düştü.
Ermenek'te Kaya Parçaları Evin Çatısına Düştü
11:43
Simavlı Seracılar Borçlarının 1 Yıl Ertelenmesini İstedi Kütahya'nın Simav ilçesinde geçen yılın son günü başlayan ve iki hafta süren yoğun kar yağışında seraların çökmesiyle zarara uğrayan üreticiler devletten destek bekliyor.
Simavlı Seracılar Borçlarının 1 Yıl Ertelenmesini İstedi
11:25
Simavlı Seracılar Borçlarının 1 Yıl Ertelenmesini İstedi Kütahya'nın Simav ilçesinde yoğun kar yağışı sonucu seralarının çatılarının çökmesiyle mahsulleri zarar gören üreticiler devletten destek beklediklerini söyledi.
Simavlı Seracılar Borçlarının 1 Yıl Ertelenmesini İstedi
10:25
Simavlı Seracılar Borçlarının Ertelenmesini İstiyor Kütahya’nın Simav ilçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle yaklaşık 10 milyon lira zarara uğrayan seracılar, borçlarının 1 yıl ertelenmesi ve 2 yıl ödemesiz 5 yıl vadeli faizsiz kredi talebinde bulundu.
Simavlı Seracılar Borçlarının Ertelenmesini İstiyor
23:56
MHP Bilecik Merkez İlçe Başkanlığı Seçimi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bilecik Merkez İlçe Başkanlığı kongresinde, 184 delegenin oyunu alan Mustafa Aydemir yeni Merkez İlçe Başkanı oldu.
MHP Bilecik Merkez İlçe Başkanlığı Seçimi
16:41
Yeniçeri: 12 Yıldır İşbaşında Bulunan AKP İktidarı Çete Gibi Hareket Ediyor Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, "Türkiye, 12 yıldır işbaşında bulunan ve çete gibi hareket eden mafyatik bir AKP iktidarı ile karşı karşıyadır.
Yeniçeri: 12 Yıldır İşbaşında Bulunan AKP İktidarı Çete Gibi Hareket Ediyor
16:03
Bozkırın Dağı Taşı Fidanlarla Yeşeriyor Konya Orman Bölge Müdürlüğü, 2014 yılında 4 milyonun üzerinde fidanı toprakla buluşturdu, 1 milyon 497 bin fidanı da kamu kuruluşları ve halka ücretsiz dağıttı.
Bozkırın Dağı Taşı Fidanlarla Yeşeriyor
14:24
Ermenek Cumhuriyet Başsavcısı ve Ağır Ceza Hakimi Değişti Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu 1'inci Dairesi, geçen 15 Ocak'ta adli ve idari yargı kararnamesi yayımladı.
Ermenek Cumhuriyet Başsavcısı ve Ağır Ceza Hakimi Değişti
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 30.01.2015 06:47:13. #.233#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ERMENEK HABERLERİ
[Hata Bildir]