SON DAKİKA ERMENEK HABERLERİ

Son Dakika Ermenek Haberleri

 • 12:04Hopa'da Sel Suları Kaçak Çöp Dağını Ortaya ÇıkardıHopa'da Sel Suları Kaçak Çöp Dağını Ortaya Çıkardı8 kişinin yaşamını yitirdiği 3 kişinin de kaybolduğu Artvin"in Hopa İlçesi'ndeki sel felaketi sonrası bütün çöpler Karadeniz Sahil Yolu'na sürüklendi.
 • 23:13Enerji Merkezi Olma" Hedefi İçin Enerji HarcadıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 2009'dan bu yana sürdürdüğü bakanlık görevini eski AK Parti Aksaray Milletvekili Ali Rıza Alaboyun'a devredecek.
 • 11:44Muratpaşa Belediyesi Bitki Üretim Tesislerini 5 Kat BüyütüyorMuratpaşa Belediyesi Bitki Üretim Tesislerini 5 Kat BüyütüyorMuratpaşa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün Ermenek’te bulunan bitki üretim tesisine yeni seralar yapılıyor.
 • 12:12Sel Suları Kaçak Çöp Dağını Ortaya ÇıkardıSel Suları Kaçak Çöp Dağını Ortaya ÇıkardıArtvin'de yaşanan ve 8 kişinin hayatını kaybettiği 3 kişinin de kaybolduğu sel ve heyelan afeti Hopa'da kaçak bir çöp depolama alanını ortaya çıkardı.
 • 20:58Motosiklet Pikaba Çarptı: 2 YaralıMotosiklet Pikaba Çarptı: 2 YaralıMersin’in Mut ilçesinde bir motosikletin pikaba çarpması sonucu 2 kişi yaralandı.
 • 18:092 Çocuk Babası Ağaçta Asılı Bulundu2 Çocuk Babası Ağaçta Asılı BulunduEvli ve 2 çocuk babası 44 yaşındaki Süleyman Baysal, köye giden patika yoldaki bahçe içerisinde iple ağaca asılı olarak bulundu.
 • 09:53Dr. Altunsoy: Sarıveliler İlçe Entegre Hastanesi Önümüzdeki Ay AçılıyorKaraman İl Sağlık Müdürü ve Halk Sağlığı Müdürü Dr.Ali Rıza Altunsoy, Karaman İl Sağlık Müdürlüğünce ihale edilen ve kontrolörlüğü yapılan sağlık yatırımlarını yerinde inceledi.
 • 13:25Muratpaşa Belediyesi Konuksever Kreşi Hizmete GirdiMuratpaşa Belediyesi Konuksever Kreşi Hizmete GirdiMuratpaşa Belediyesi, dar gelirli ailelerin çocukları için üçüncü kreşi Konuksever Mahallesi’nde hizmete açtı.
 • 14:36Muratpaşa Belediyesinden Şehit ve Gazi Çocuklarına ÖncelikMuratpaşa Belediyesinin kreş ve gündüz bakımevlerine kayıt yaptıracak şehit ve gazi çocuklarına öncelik tanınacak.
 • 14:12Bilimadamı Arayanlar Bu Kurumlara Gelsin'İzmir'de, Türkiye'nin en başarılı okulu olan Özel Yamanlar Koleji'ne yapılan polis baskınlarına her kesimden tepki geldi.
 • 13:28Şehit ve Gazi Çocukları Kreşlerden Öncelikli YararlanacakŞehit ve Gazi Çocukları Kreşlerden Öncelikli YararlanacakŞehit ve gazi çocukları Antalya'da Muratpaşa Belediyesi'nin kreş ve gündüz bakımevlerinden öncelikli olarak yararlanacak.
 • 13:00Muratpaşa Kreşlerinde Şehit ve Gazi Çocukları ÖncelikliMuratpaşa Kreşlerinde Şehit ve Gazi Çocukları ÖncelikliMuratpaşa Belediyesi’nin 4 kreş ve gündüz bakımevine, kayıtta, şehit ve gazi çocuklarına öncelik tanınıyor.
 • 10:14Festivalde Organ Bağışı Standı AçıldıKaraman'ın Ermenek ilçesinde her yıl düzenlenen Taşeli Sıla Festivaline, Devlet Hastanesi Organ Bağışı Standı açarak katıldı.
 • 23:56Antalya'da Su KesintisiTurizm kenti Antalya’da onlarca mahalleye su verilemiyor.
 • 17:08Taşeli Kültür, Sanat ve Sıla Festivali Sona ErdiTaşeli Kültür, Sanat ve Sıla Festivali Sona ErdiKaraman’ın Ermenek ilçe belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Taşeli Kültür, Sanat ve Sıla Festivali’nin 20.’si sona erdi.
 • 17:03Maden Şehitlerinin Kızlarına Kamp MoraliMaden Şehitlerinin Kızlarına Kamp MoraliManisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Manisa Şehzadeler Kırkağaç doğa kampının 8’inci dönemi sona erdi.
 • 11:15Muratpaşa'dan Konuksever'e KreşMuratpaşa'dan Konuksever'e KreşSosyo-ekonomik yoksunluk yaşayan ailelerin çocuklarının, düşük ücretle, sağlıklı ortamlarda, nitelikli okul öncesi eğitim görmeleri için, semt kreşi uygulaması başlatan Muratpaşa Belediyesi, 3’üncü kreşi, Konuksever Mahallesi’nde açıyor.
 • 09:17Karayollarında DurumKarayollarında DurumKarayollarının yapım, onarım ve yenileme çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor.
 • 17:15Türkiye Afet Müdahale Planı AçıklandıTürkiye Afet Müdahale Planı Açıklandı* AFAD Başkanı Fuat Oktay, "Her bir il diğer ildeki ekiplerle birlikte ortak dili kullanabilecek.
 • 16:51Türkiye Afet Müdahale Planı Açıklandı (2)Türkiye afet Müdahale Planı (TAMP) Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından açıklandı.
 • 09:56Muratpaşa Belediyesi 12 Bin Turunç Fidanı DikecekMuratpaşa Belediyesi 12 Bin Turunç Fidanı DikecekMuratpaşa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün Ermenek Mahallesi’ndeki fidanlığında 2017 yılına kadar 12 bin turunç fidanı yetiştirilecek.
 • 08:42Karayollarında DurumKarayollarının yapım, onarım ve yenileme çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor.
 • 10:49Chp, İş Kazaları İçin Meclis Araştırması İstediCHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ile Grup Başkanvekili Özgür Özel, Türkiye'de son yıllarda hızla artan ve çok sayıda vatandaşın hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan iş kazalarına neden olan kurumsal, idari, hukuki ve ekonomik faktörlerin saptanması ve iş kazalarını önleyecek bütüncül bir yaklaşımın oluşturulabilmesi amacıyla Meclis Araştırması açılmasını istedi.
 • 10:09Öz İplik-iş'ten Öz İplik-iş'ten "İş Kazası Kader Değildir" ProjesiTüm Dokuma, İplik, Trikotaj ve Giyim Sanayii İşçileri Sendikası (Öz İplik-İş) Genel Başkanı Murat İnanç, "İş Kazası Kader Değildir" projesine ilişkin açıklamalarda bulundu.
 • 19:02Bilgen: Türkiye Sonderece Keyfi ve Ciddiyetsiz Sözlerin Söylendiği Bir ÜlkeHalkların Demokrasi Partisi (HDP) Sözcüsü Ayhan Bilgen, Türkiye'nin ilgisiz insanların, kendi uzmanlık alanı olmayan alanlarda son derece keyfi ve ciddiyetsiz söz sarf ettiği bir ülke olduğunu söyledi.
 • 16:18Pak Maden İş: İşçiye 'Durmak Yok, Ölmeye Devam' Anlayışı DayatılıyorPak Maden İş: İşçiye 'Durmak Yok, Ölmeye Devam' Anlayışı DayatılıyorPak Maden İş Genel Başkanı Vedat Öztürk, özellikle Soma ve Ermenek’te yaşanan faciaların ardından maden ocaklarına sıkı önlemler getirileceği sözü verildiğine dikkat çekerek, “Yaşanan facialar karşısında, ‘işin fıtratında ölmek var’ diyerek insan hayatını hiçe sayanlar, şimdi de işçiye ‘durmak yok, ölmeye devam’ anlayışını dayatıyorlar.
 • 15:18CHP Heyeti 4 Kişinin Öldüğü Viyadük İnşatında İnceleme YaptıCHP Heyeti 4 Kişinin Öldüğü Viyadük İnşatında İnceleme Yaptıİzmir - Çanakkale otoyolu Koyundere Mevkisi'nde yapımı devam eden viyadük inşaatında beton dökülmesi sırasında çelik konstrüksiyon iskelenin yıkılmasıyla, demir ve harçların altında kalan 4 işçinin hayatlarını kaybettiği yerde CHP heyeti inceleme yaptı.
 • 15:17İzmir'de, Dört Kişinin Öldüğü Viyadük Kazasına CHP'li Akkaya'dan Tepkiİzmir'de, Dört Kişinin Öldüğü Viyadük Kazasına CHP'li Akkaya'dan Tepkiİzmir'de, dört kişinin öldüğü viyadük kazasına CHP'li Akkaya'dan tepki Polis arttı, müfettiş azaldı İZMİR - Çanakkale Otoyolu Koyundere Mevkisi'nde yapımı devam eden viyadük inşaatında beton dökülmesi sırasında çelik konstrüksiyon iskelenin yıkılmasıyla, demir ve harçların altında kalan 4 işçinin hayatlarını kaybettiği yerde CHP heyeti inceleme yaptı.
 • 14:5920. Anadolu Odaları Platformu Ermenek'te ToplandıKaraman Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nın ev sahipliğinde, dönem başkanlığını Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nın yaptığı 'Anadolu Odaları Platformu' toplantısı Karaman'ın Ermenek ilçesinde gerçekleştirildi.
 • 14:58İş Kazası Kader Değildir' Projesiİş Kazası Kader Değildir' Projesiİş kazalarını önlemeye yönelik farkındalık oluşturan "İş Kazaları Kader Değildir" projesi İstanbul tanıtım toplantısı gerçekleşti.
 • 13:14Boğazında Kurtçuk Olduğunu Zannederek Katran İçen Kadın, Alerjik Reaksiyondan ÖlmüşBoğazında Kurtçuk Olduğunu Zannederek Katran İçen Kadın, Alerjik Reaksiyondan ÖlmüşKaraman'ın Ermenek İlçesi'nde iddiaya göre kurt sineğinin boğazına bıraktığını zannettiği kurtçuğu (lavra) öldürmek için çam ağacından çıkarılan ve halk arasında 'Pise' olarak da adlandırılan katrandan içip yaşamını yitiren 42 yaşındaki Dudu Başpınar'ın ilk otopsisinde, ağır bir alerjik reaksiyon(anaflaktik) sonucu öldüğü belirlendi.
 • 12:53Temmuzda 165, Son Yedi Ayda 971 İşçi İş Cinayetlerinde Öldü'Temmuzda 165, Son Yedi Ayda 971 İşçi İş Cinayetlerinde Öldü'CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, İzmir’in Menemen ilçesinde, iskele çökmesi sonucu dört işçinin hayatını kaybettiği viyadük inşaatında incelemelerde bulundu.
 • 12:37CHP Genel Başkan Yardımcısı Akkaya'dan 4 İşçinin Öldüğü Viyadük İnşaatında İncelemeCHP Genel Başkan Yardımcısı Akkaya'dan 4 İşçinin Öldüğü Viyadük İnşaatında İncelemeCumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Meslek Kuruluşları ve İşçi Sendikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, İzmir’in Menemen ilçesinde 4 işçinin hayatını kaybettiği viyadük inşaatı alanında incelemelerde bulundu.
 • 12:04Trafik Kurallarına Uyan Sürücüler Zeytinyağıyla ÖdüllendirildiMersin'in Mut ilçesinde, "Kemer Sizi Koltuğa Değil Hayata Bağlar" projesi kapsamında kurallara uyan sürücülere trafik polisleri zeytinyağı hediye etti.
 • 12:00Akkaya, Çöken Köprü İskelesinde İncelemede BulunduAkkaya, Çöken Köprü İskelesinde İncelemede BulunduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - CHP heyetenin kaza alanındaki incelemeleri, - CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya'nın açıklamaları, - CHP Genel Başkan Yardımcısı Akkaya: - "Türkiye'de acı bir gerçek var; her gün yeni ölümlerle karşılaşıyoruz.
 • 11:00Taşeli Kültür Sanat ve Sıla Festivali 14-16 Ağustos'ta YapılacakKaraman'ın Ermenek ilçesinde her yıl gerçekleştirilen ve bu yıl 20.’si düzenlenecek Uluslararası Taşeli Kültür Sanat ve Sıla etkinlikleri, 14-16 Ağustos tarihlerinde yapılacak.
 • 21:03Karaman'da Karaman'da "Anadolu Odaları Platformu" ToplantısıAnkara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın dönem başkanlığını yaptığı “20. Anadolu Odaları Platformu” toplantısı Karaman Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın ev sahipliğinde Karaman’ın Ermenek ilçesinde yapıldı.
 • 19:53Karaman'da Şüpheli ÖlümKaraman'da Şüpheli ÖlümKaraman’ın Ermenek ilçesinde katran içtikten sonra fenalaştığı ileri sürülen kadın hayatını kaybetti.
 • 19:07Ermenek - Boğazında Kurt Olduğunu Düşünerek Katran İçin Kadın ÖldüErmenek - Boğazında Kurt Olduğunu Düşünerek Katran İçin Kadın ÖldüBoğazında kurt olduğunu düşünerek katran için kadın öldü Karaman'ın Ermenek İlçesi'nde iddiaya göre kurt sineğinin boğazına bıraktığını tahmin ettiği larvayı (kurtçuk) öldürmek için dün öğle saatlerinde çam ağacından çıkarılan ve halk arasında 'Pise' olarak ta bilinen katrandan içen 42 yaşındaki Dudu Başpınar, bugün sabah saatlerinde fenalaşarak hastaneye kaldırılırken yolda yaşamını yitirdi.
 • 18:17Boğazında Kurt Olduğunu Düşünen Kadın Katran İçip ÖldüBoğazında Kurt Olduğunu Düşünen Kadın Katran İçip ÖldüKaraman'da boğazında kurt olduğunu düşünen 42 yaşındaki kadın, katran içtikten sonra fenalaşarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.
 • 17:05Ermenek'te Cambaz İşçilerErmenek'te Cambaz İşçilerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İşçilerin çatıdaki görüntüsü - İşçilerin halatla çatıya malzeme çıkarırken görüntüsü Karaman - Karaman'ın Ermenek ilçesinde 6 katlı bir apartmanın çatısına hiçbir güvenlik önlemi olmadan halatla malzeme çeken işçiler görenlerin yüreklerini ağızlara getirildi.
 • 15:09Antalya'ya 3 Spor Salonu DahaAntalya'ya 3 Spor Salonu DahaAntalya’nın Muratpaşa ilçesinde yapımı devam eden 3 spor salonu, eğitim dönemi öncesi hizmet vermeye başlayacak.
 • 15:05CHP Grup Başkan Vekili Özel: Yeni Soma Facialarına İmza AttılarKömür madenlerinde kullanılan patlamayı önleyici sistemlerin uluslararası standartlara uygun hale getirilme süresi, Bakanlar Kurulu kararıyla uzatıldı.
 • 12:20Maden Kararnamesi'ni TBMM Gündemine TaşıdıHDP Antalya Milletvekili H. Saruhan Oluç, 4 Ağustos tarihinde yayınlanan kararnameyle, kömür madenlerinde patlayıcı önleyici sistemlerin uluslararası standartlara uygun hale getirilme süresinin 2019 yılına kadar uzatıldığını işaret ederek, ilgili Maden Kararnamesi’ni TBMM gündemine taşıdı.
 • 10:54Ermenekli Öğrencilere Müzede Tarih DersiErmenekli Öğrencilere Müzede Tarih DersiYılın 12 ayı, öğrencilere eğitim veren Muratpaşa Belediyesi Ermenek Eğitim ve Bilim Merkezi, kültür gezileri de düzenliyor.
 • 10:30Muratpaşa'da 3 Spor Salonu Eğitim Yılına Hazır OlacakMuratpaşa'da 3 Spor Salonu Eğitim Yılına Hazır OlacakMuratpaşa Belediye Başkan Vekili İbrahim Cephaneci, Güzeloba, Ermenek ve Yenigün Mahalleleri’nde, yaptırılan 3 spor salonundaki çalışmaları denetledi.
 • 19:13CHP'li Özel, Maden Ocaklarıyla İlgili Bakanlar Kurulu Kararına KızdıCHP'li Özel, Maden Ocaklarıyla İlgili Bakanlar Kurulu Kararına KızdıCHP Milletvekili Özgür Özel, madencilerin kullanması gereken patlayıcı önleyici sistemlerin, uluslararası standartlara uygun olma süresinin uzatılmasına sert tepki verdi.
 • 17:40Şehit Madenci Kızı: Benim Babam KalbimdeŞehit Madenci Kızı: Benim Babam KalbimdeErmenenkmaden faciasının görülen davasının üçüncü duruşmasına Sudenaz Haznadar, 'Benim babam kalbimde.' yazılı göğsüne astığı babasının fotoğrafıyla duruşmaya katıldı.
 • 16:09Benim Babam Kalbimde, 'Öldü' Diyenler UtansınBenim Babam Kalbimde, 'Öldü' Diyenler Utansın"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Fadime Haznedar'ın adliye önünde beklerken görüntüsü - Fadime Haznedar'ın adliyeden çıkarken görüntüsü - Sudenaz Haznedar'ın görüntüsü "Benim babam kalbimde, 'öldü' diyenler utansın"- Ermenek ilçesindeki maden faciasında ölen işçilerden Ali Haznedar'ın 6 yaşındaki kızı Sudenaz, adliyeye, "Benim babam kalbimde, 'öldü' diyenler utansın" notunu yakasına asarak geldi- Sudenaz'ın, babasının doğumunu göremediği 5 aylık kardeşi Sare'yi yanından hiç ayırmaması dikkati çekti Ermenek ilçesindeki maden faciasında cansız bedenine ulaşılınca, "Bebeğimiz olursa babam kokusuna gelir" sözüyle herkesi duygulandıran Ali Haznedar'ın 6 yaşındaki kızı Sudenaz, maden kazasıyla ilgili davanın görüldüğü duruşmaya yakasına "Benim babam kalbimde, 'öldü' diyenler utansın" notu asarak geldi.
 • 15:39Ermenek'teki Maden Faciası DavasıErmenek'teki Maden Faciası DavasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Adliyeden görüntü- Madenci ailelerden detay görüntüler- Avukatlardan detay görüntüler Ermenek'teki maden faciası davası- Karaman'ın Ermenek ilçesinde 18 işçinin ölümüyle sonuçlanan maden faciasına ilişkin 16 sanığın yargılandığı davanın üçüncü duruşması tamamlandı- Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına, yeni bilirkişi heyeti oluşturulmasına karar verdi Karaman'ın Ermenek ilçesindeki kömür ocağında 18 işçinin yaşamını yitirdiği faciayla ilgili davanın üçüncü duruşması sona erdi.