SON DAKİKA ERZURUM HABERLERİ

Son Dakika Erzurum Haberleri

16:11
77 Hafız Törenle İcazet Aldı Erzurum'un Yakutiye ilçe Müftülüğüne bağlı Kur'an kurslarından 3 yıllık eğitimlerini tamamlayan 77 erkek hafız Ulu Cami'de cuma namazı öncesi düzenlenen icazet töreniyle diplomalarını aldı.
14:02
Erzurum'da Kilometrekareye 30 Kişi Düşüyor TÜİK Erzurum Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan nüfus dağılımı araştırmasına göre Erzurum'da kilometrekareye 30 kişi düşüyor.
Erzurum'da Kilometrekareye 30 Kişi Düşüyor
13:37
Ultrason ile Ameliyatsız Gençleşin Dermatec Polikliniği Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek fokuslu ultrason ile ameliyatsız yüz germe işlemi hakkında bilgiler verdi.
Ultrason ile Ameliyatsız Gençleşin
13:10
Artan Bebek Ölümlerine Karşı Yeni Doğan Canlandırma Eğitimi Erzurum Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından anne karnında boğulmaya bağlı olarak artan bebek ölümlerine karşı yeni doğan canlandırma eğitimi verildi.
Artan Bebek Ölümlerine Karşı Yeni Doğan Canlandırma Eğitimi
13:08
Erzurum'da 77 Hafız İcazet Aldı Erzurum’un Yakutiye İlçe Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarından mezun olan 77 erkek hafız düzenlenen icazet töreniyle diplomalarını aldı.
Erzurum'da 77 Hafız İcazet Aldı
12:44
TÜİK, Türkiye'nin Kadın-Erkek Haritasını Çıkardı TÜİK'in açıkladığı rakamlara göre, yurtta kadın nüfusunun fazla olduğu il sayısı 37'ye çıktı. Kadın nüfusun en fazla olduğu ilk 3 il Bartın, Bolu ve Trabzon oldu.
TÜİK, Türkiye'nin Kadın-Erkek Haritasını Çıkardı
12:36
Doğu'da Sibirya Soğukları Doğu Anadolu Bölgesinde kar yağışının ardından Sibirya soğukları etkili olurken bölgede gece en düşük hava sıcaklığı Ardahan’da eksi 24 derece olarak ölçüldü.
Doğu'da Sibirya Soğukları
12:21
Palandöken Kayak Merkezinde Güvenlik Tam Palandöken Kayak Merkezi'nde minderle kaymak isterken hayatını kaybeden Atatürk Üniversitesi öğrencisi Mehmet Akif Koyuncu'nun ölümünün ardından ortaya atılan iddialar üzerine Erzurum Valiliği, kayak merkezinde alınan güvenlik önlemlerini basına gösterdi.
Palandöken Kayak Merkezinde Güvenlik Tam
12:09
Kars'ta 550 Paket Kaçak Sigara Ele Geçirildi Kars'ta bir araçta yapılan aramada, 550 paket kaçak sigara ele geçirildi.
12:00
Urfalı Dağcılar Erzurum'da Aralarında Urfalı sporcuların da bulunduğu Erzurum'un Uzundere ilçesinde gerçekleştirilen "1.Uluslararası Buz Tırmanış Festivali" sona erdi.
Urfalı Dağcılar Erzurum'da
11:48
Pistlerin Güvenliği İçin "Suni Çığ" Düşürüyorlar Palandöken Kayak Merkezindeki çığ etüt komisyonu tarafından, pistlerde her gün suni çığ düşürme, kar tabakası analizleri ve kontrolleri titizlikle yapılıyor.
11:44
İzciliğe İlgi, 11 Yılda 114 Kat Arttı TİF tarafından yapılan çalışmalar ve Gençlik ve Spor Bakanlığının sağladığı imkanlar sayesinde, 2004 yılında bin olan izci sayısı son 11 yılda 114 bine ulaştı.
11:12
Doğu'da Kış Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan kar yağışı nedeniyle Erzurum, Van, Bitlis ve Muş'ta 193 köy, mezra, kom ve mahalle yolu halen ulaşıma kapalı bulunuyor.
Doğu'da Kış
11:12
Ardahan'ın Göle: -24.5 Kar yağışının durmasıyla birlikte Doğu Anadolu'da Sibirya soğuklarını kendini göstermeye başladı.
Ardahan'ın Göle: -24.5
11:10
"Zehirli Ayakkabı" İddiasına Bakanlık İncelemesi Erzurum'da geçtiğimiz günlerde gündeme gelen zehirli ayakkabı iddiasıyla ilgili Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından inceleme başlatıldı.
'Zehirli Ayakkabı' İddiasına Bakanlık İncelemesi
10:58
Türkiye'den Ermenistan'a Açılan İlk Bireysel Dava Ermenistan diasporasının Çankaya Köşkü ve Atatürk Havalimanı'nın yer aldığı alanlar için ülkemiz aleyhine dava açacakları yönündeki haberlerden sonra, Erzurumlu Coşkun Işık da misilleme olarak Ermenistan aleyhine ilk bireysel dava açmaya hazırlanıyor.
Türkiye'den Ermenistan'a Açılan İlk Bireysel Dava
10:55
Des Genel Başkanı Gürkan Avcı Açıklaması Türk eğitim sisteminin Türkiye’yi orta gelir tuzağından kurtarmak ve kişi başına düşen milli gelirde sıçrama yapmak gibi iki güncel sorunun pragmatik çözümüne odaklanması gerektiğini söyleyen Demokrat eğitimciler sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, “Türkiye 30 yaş altına ve özellikle eğitim çağındaki nüfusuna; işgücü ve sermayenin hızla küreselleştiği dünyanın gerçekliğiyle ve çok kutuplu rekabetiyle başa çıkabilecek becerileri kazandıran kaliteli bir eğitim sistemi sunmaktan başka
Des Genel Başkanı Gürkan Avcı Açıklaması
10:54
Araç Parkını Yenileyen Belediye Tasarruf Etti Yakutiye Belediyesi, ağır tonajlı araç parkını baştan aşağı yeniledi, yenilenen araç parkıyla karla mücadelesinde yüzde 20’leri bulan tasarruf sağladı.
Araç Parkını Yenileyen Belediye Tasarruf Etti
10:13
Erzurumlu Coşkun, Ermenistan'dan Alvamir Köyünü İstiyor Ermenistan diasporasının Çankaya Köşkü ve Atatürk havalimanının yer aldığı alanlar için ülkemiz aleyhine dava açacakları yönündeki haberlerden sonra, İzmir’de yaşayan ve bir Erzurumlu olan Coşkun Işık da misilleme olarak Ermenistan aleyhine ilk bireysel dava açmaya hazırlanıyor.
Erzurumlu Coşkun, Ermenistan'dan Alvamir Köyünü İstiyor
10:11
Etso'da, "Kadın İşletmelerine Finansman Desteği" Toplantısı Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) kısa bir süre önce başlattığı, “Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı” devam ediyor.
Etso'da, 'Kadın İşletmelerine Finansman Desteği' Toplantısı
10:05
Kamudan İş Dünyasına Önemli Atama: Erol Çember, Sistem Global Danışmanlık Gaziantep Ekibinde.
09:49
DAP, GAP, KOP ve DOKAP'a Hayvancılık Desteği Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, DAP, GAP, KOP ve DOKAP bölgelerinde, koyun keçi işletme ve damızlık erkek hayvan alımı yatırımı konularında hibe desteği verecek.
09:43
Doğu'da Soğuk Hava Ardahan'da Hissedildi Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 17 dereceyle Ardahan'da ölçüldü.
Doğu'da Soğuk Hava Ardahan'da Hissedildi
09:32
2014 Yılı Hacı Süleyman Efendi Ödülü Sahibini Buldu 2009 yılında Nazilli’de faaliyete geçen Türk Ocakları Nazilli Şubesi, 2014 yılı 6. Hacı Süleyman Efendi Ödülünü Prof.Dr. Saadettin Yağmur Gömeç’e verileceğini açıkladı.
2014 Yılı Hacı Süleyman Efendi Ödülü Sahibini Buldu
09:08
Palandöken'de Güvenlik Tatbikatı Palandöken Kayak Merkezinde sabahın erken saatlerinde güvenlik tatbikatı yapıldı.
Palandöken'de Güvenlik Tatbikatı
08:38
Erzincan'da Zincirleme Kaza;2 Yaralı Erzincan da 7 TIR ve 1 askeri aracında içinde bulunduğu zincirleme trafik kazasında biri askeri personel olmak üzere 2 kişi yaralandı.
Erzincan'da Zincirleme Kaza;2 Yaralı
08:33
Meteoroloji'den Şiddetli Yağış Uyarısı Meteoroloji, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Mardin, Hakkari, Şırnak, Bolu ve Karabük çevrelerinde etkili olacak şiddetli yağışlar konusunda uyardı.
Meteoroloji'den Şiddetli Yağış Uyarısı
17:41
Erzurum Avrupa'ya Uçuyor" Projesi "Erzurum Avrupa'ya Uçuyor" projesi kapsamında Macaristan’a gelen 40 kişilik öğretmen kafilesi Budapeşte’de çeşitli okullarda incelemelerde bulundu.
17:30
Erzurum Avrupa'ya Uçuyor" Projesi "Erzurum Avrupa'ya Uçuyor" Projesi- "Erzurum Avrupa'ya Uçuyor" projesi kapsamında Macaristan'a gelen 40 kişilik öğretmen kafilesi Budapeşte'de çeşitli okullarda incelemelerde bulundu "Erzurum Avrupa'ya Uçuyor" projesi kapsamında Macaristan'a gelen 40 kişilik öğretmen kafilesi Budapeşte'de çeşitli okullarda incelemelerde bulundu.
Erzurum Avrupa'ya Uçuyor' Projesi
17:27
Teknik Yardım Masaları Randevu Kaydı Başladı KUDAKA mali destek programından yararlanması hedeflenen kesimlerden yüksek sayıda, nitelikli ve kaliteli başvuru olmasını amaçlamaktadır.
Teknik Yardım Masaları Randevu Kaydı Başladı
17:24
Palandöken Belediyesi Özel Kalem Müdürü Savaş'ın Babası Hakka Yürüdü Palandöken Belediyesi Özel Kalem Müdürü Fatih Savaş’ın babası Ekrem Savaş (55) son yolcuğuna uğurlandı.
Palandöken Belediyesi Özel Kalem Müdürü Savaş'ın Babası Hakka Yürüdü
17:14
Erzurum Ticaret Borsası Borsada büyükbaş hayvan etinin kilogramı 16,83 ila 36,00 liradan işlem gördü.
16:50
Besicilere Damızlık Boğa Dağıtıldı Gıda Tarım ve Hayvancılık Erzurum İl Müdürlüğünce besicilere kura ile 50 damızlık boğa dağıtımı yapıldı.
Besicilere Damızlık Boğa Dağıtıldı
16:40
Aziziye Kaymakamlığı İhtiyaç Sahibi Ailelere Yardımda Bulundu Aziziye Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve temizlik malzemesi yardımında bulundu.
16:37
Yakutiye'de 116 Törenle İcazet Alacak Erzurum Yakutiye Müftülüğüne bağlı Kur'an kurslarında hafızlık eğitimlerini tamamlayan 39'u kız ,116 hafız törenle icazet alacak.
Yakutiye'de 116 Törenle İcazet Alacak
15:54
Hacı Faruk Efendi Camii İmam Hatibi Son Yolculuğuna Uğurlandı Erzurum Valiliği Basın Bürosu görevlilerinden Ömer Savaş’ın ağabeyi, Hacı Faruk Efendi Camii İmam Hatibi Ekrem Savaş, yıllardır görev yaptığı camide cenaze namazı kılındıktan sonra son yolculuğuna uğurlandı.
Hacı Faruk Efendi Camii İmam Hatibi Son Yolculuğuna Uğurlandı
15:52
Erzurum 50 Besiciye Kura ile 50 Montofon Dağıtıldı Erzurum Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından 50 besiciye kura ile 50 damızlık montofon boğa verildi.
Erzurum 50 Besiciye Kura ile 50 Montofon Dağıtıldı
15:35
Yeni Sünnet Olan Çocuğun Komik Haykırışları Erzurumlu olduğu tahmin edilen çocuğun, sünnet olduktan sonraki sitemleri sosyal medyada büyük ses getirdi.
Yeni Sünnet Olan Çocuğun Komik Haykırışları
15:31
Başkan Orhan'dan Başsavcı Bingül'e Ziyaret Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Orhan, Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığı görevine getirilen Ünal Bingül'ü ziyaret etti.
14:55
Yakutiye'de Dar Gelirli Aile Çocuklarına Kayak Kursu Düzenlendi Yakutiye Kaymakamlığı, Mahallebaşı ve Çevresi Sosyo Ekonomik Projesi kapsamında ilçedeki dar gelirli ailelerin çocukları için ücretsiz kayak kursu düzenledi.
Yakutiye'de Dar Gelirli Aile Çocuklarına Kayak Kursu Düzenlendi
14:47
Üniversite Bilgi Yönetimi Sistemi" Projesi Atatürk Üniversitesinde 1,5 yıldır altyapı hazırlıkları sürdürülen "Üniversite Bilgi Yönetimi Sistemi" Projesinin iki ay içinde hayata geçeceği belirtildi.
14:47
MHP Giresun Başkanı Dizdar, Görevi Devraldı MHP Giresun İl Başkanı Orhan Erzurum, görevini 25 Ocak tarihinde yapılan kongrede il başkanlığına seçilen İbrahim Dizdar’a devretti.
MHP Giresun Başkanı Dizdar, Görevi Devraldı
14:40
Kurayla Boğa Sahibi Oldular Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nca ülkenin kırmızı et ihtiyacının karşılanması amacıyla hibe desteği verdiği proje kapsamında, Erzurum'daki besicilere kurayla damızlık boğa dağıtıldı Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Akar: "Erkek damızlık materyalin tohumlama yaptığı anaç hayvana biz 350 lira,
14:38
Erzincan Tso Üyelerine "Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma" Semineri Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası tarafından üyelerine “Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma” konulu seminer düzenlendi.
Erzincan Tso Üyelerine 'Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma' Semineri
14:13
50 Besiciye Kura ile 50 Montofon Dağıtıldı Erzurum Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından 50 besiciye kura ile 50 damızlık montofon boğa verildi.
50 Besiciye Kura ile 50 Montofon Dağıtıldı
13:55
Kurayla Boğa Sahibi Oldular Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca ülkenin et ihtiyacının karşılanması amacıyla hibe desteği verdiği proje kapsamında, besicilere kurayla damızlık boğa dağıtıldı.
Kurayla Boğa Sahibi Oldular
13:24
Erzurum'daki Kurum Yetkililerine Maks Eğitimi Verildi Erzurum Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü tarafından Mekansal Adres Kayıt Sistemi (MAKS) ilişkin kurum yetkililerine hizmet içi eğitim semineri verildi.
Erzurum'daki Kurum Yetkililerine Maks Eğitimi Verildi
13:08
Küçük Kıza Toplu Tecavüz Davası Erzurum’da 2007 yılında 15 yaşındaki kız çocuğunun tecavüze uğramasıyla ilgili 8 kişinin tutuklandığı, 75 kişi hakkında ise takipsizlik ve beraat kararının verildiği dava, 8 yıl aradan sonra yeniden görülmeye başlandı.
12:45
Rektör Koçak'tan Başsavcı Bingül'e Çifte Minareli İşlemeli Duvarı Halısı Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül’ü makamında ziyaret ederek halı üzerine çifte minareli duvar halısı hediye etti.
Rektör Koçak'tan Başsavcı Bingül'e Çifte Minareli İşlemeli Duvarı Halısı
12:45
Peygambere Saygı Zulme Lanet Yürüyüşü ESTP öncülüğünde "Peygambere Saygı Zulme Lanet Yürüyüşü" düzenlenecek.
Peygambere Saygı Zulme Lanet Yürüyüşü
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 30.01.2015 17:25:19. #.232#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ERZURUM HABERLERİ
[Hata Bildir]