Son Dakika Haberleri: Bir garip aşk! Dil bilmeyen Türk, Endonezya'dan gelin aldı

Bir garip aşk! Dil bilmeyen Türk, Endonezya'dan gelin aldı

27 gün önce

Denizli'de yaşayan Ahmet Kara, internet üzerinden tanıştığı Endonezyalı Nel Mawati ile ortak dil bilmemelerine rağmen 7 ay sosyal medya üzerinden aşk yaşadı. Birlikteliklerini evlilikle taçlandırmak isteyen çift, Denizli'de yapılan bir düğünle dünyaevine girdi.

1
Denizli'nin Pamukkale ilçesinde yaşayan Ahmet Kara, internet üzerinden Endonezyalı Nel Mawati ile tanıştı. Üstelik, ne Mawati ne de Kara kendi ana dillerinden başka hiçbir dil bilmiyordu. Çift, Google Translate yardımıyla 7 ay boyunca birbirleriyle konuştular.
2
Kara ve Mawati, geçtiğimiz günlerde bu aşkı taçlandırmak istedi ve evlenme kararı aldı. Geçen ay Endonezya'ya giden Kara, dil bilmemenin sevdaya engel olmadığını söyledi.
3
Kara, Endonezyalı Mawati'yle internette başlayıp nikah masasında son bulan öyküsünü şu sözlerle anlattı: "Sosyal medyadan yedi ay tercüme programı aracılığıyla konuştuk. Sonunda Endonezya'ya gitmeye karar verdim. Zor oldu ancak sevdiğim kadını Türkiye'ye getirdim. Evlendik.
4
''Eşim Türkçe, ben de onun dilini bilmediğim için cep telefonlarımızdaki tercüme programı aracılığıyla konuşabiliyoruz.''
5
''Ben, Türkçe söylemek istediğimi söylüyorum. Uygulamada Bahasa diline çeviriyor. O da benimle aynı şekilde iletişim kuruyor.''
6
''Türkçe kursuna yazılacak. En yakın zamanda Türkçe öğrenecek.''Haber Yayın Tarihi: 19.06.2019 04:30 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Yürekleri ağza getiren manzara! Ürkütücü yaratık görenleri şoke etti Malezya'nın yakışıklı keçisi sosyal medyayı salladı! Çernobil kahramanıydı! Diziyi izledikten sonra canına kıydı 3 bin doğumda bir görülüyor! Dişleriyle dünyaya geldi 2019 YKS sonuçları açıklandı, Twitter yıkıldı!