Son Dakika Haberleri: Bu adada yaşamak yürek ister! Ölümün kıyısında tatil yapıyorlar

Bu adada yaşamak yürek ister! Ölümün kıyısında tatil yapıyorlar

2 ay önce

İtalya'nın güneyindeki Sicilya Adası açıklarında bulunan Stromboli Adası, belli aralıklarla süregelen volkanik patlamalarıyla, çevrede yaşayan halkın korkulu rüyası haline geldi.

1
İtalya'nın Sicilya adası açıklarında yer alan küçük bir ada olan Stromboli, geçtiğimiz Ağustos ayında adını güzellikleriyle değil, faciayla duyurmuştu.

2
Adada bulunan Stromboli Yanardağı, bir anda aktif hale geldi ve ada halkı felakete hazırlıksız yakaladı.
3
Volkanik patlama tehlikesine rağmen yerleşim yeri olan adada, patlama sonrası bazı turistler korkudan kendilerini denize attılar.
4
Aslında Stromboli'deki ilk patlama değil bu. Henüz 1900'lü yıllarda dört bin nüfusluk adada büyük bir patlama meydana gelmiş, büyük kayıplar verilmişti.
5
Öyle ki, bir daha öyle bir faciaya tanık olmaktan korkan ada halkı, Amerika Birleşik Devletleri ve Avustralya'ya göç etmişti.

6
Avrupa'nın en tehlikeli adalarından sayılan Stromboli, hala birçok turisti ağırlıyor.

7
Geçmiş zamanlarda binlerce kişinin kendisine ev bellediği adada, yazın meydana gelen patlamadan önce yalnızca 300 kişi yaşıyordu.
8
Ancak son patlamada bir turistin hayatını kaybetmesi, adadan 70 kişinin göç etmesine neden oldu.
9
10
11Haber Yayın Tarihi: 19.10.2019 12:02 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Kendisini sağlıklı sanan genç adam, et yiyen bakteriler yüzünden dudağını, kolunu ve bacağını kaybetti! Önce gök gürültüsü duydu sonra ev sallandı! Bahçesindeki manzarayla şoke oldu Ünlü şarkıcı Betül Demir, siyah mayolu pozuyla Instagram'ı salladı! Dosta güven düşmana korku salıyor! İşte Türk komandosundan nefes kesen tatbikat Cesedi bir bavul içinde bulunan talihsiz kız hakkında olay iddia: Cinsel ilişki sırasında yanlışlıkla öldü