Son Dakika Haberleri: Bu Fotoğrafı Gören Yurt Dışı Sanıyor ama Türkiye'nin Saklı Cenneti

Bu Fotoğrafı Gören Yurt Dışı Sanıyor ama Türkiye'nin Saklı Cenneti

9 gün önce

Fotoğrafı gören her ne kadar yurt dışından bir görüntü sansa da burası Anadolu'nun saklı cenneti. Sivas'ın Zara ilçesi Canova köyünde bulunan ve turkuaz renkli göl, görenleri kendine hayran bırakıyor.

1
Zara ilçesine bağlı Canova köyü doğal ve volkanik olduğu düşünülen gölleri ile dikkat çekiyor. Köy merkezine 2 kilometre mesafedeki Kızılçan gölü, tepeden bakıldığında adeta bir nazar boncuğunu andırıyor. Bir tepede ki yaklaşık 100 metre derinlikte ki krater çukurunda bulunan turkuaz renkli Kızılçan gölü, doğa severleri ve fotoğrafçıları bekliyor. Havadan görüntülenen göl köylüler tarafından nazar boncuğu olarak tanımlanıyor.
2
Köy sakini Şükrü Koç, gölün köyün nazar boncuğu olduğunu ifade ederek," Köyümüzdeki göl Kızılçan diye geçiyor. Çok güzel bir göldür. Çok derindir. Yıllardır, doğduk doğalı var. Doğal bir göl. Yüzenler oluyor ama çok derin olduğunu söylüyorlar. Dibini bilen yok. Köyümüzün nazar boncuğu da diyebilirsiniz." dedi.
3
Köy sakini Erol Yılmaz, bu göle gelip görenlerin hayran kaldığını belirterek, " Bu gölün adı Kızılçan, volkanik bir göldür. Doğal bir göl. Havanın durumuna göre rengi değişiyor.
4
Öğlen gittiğinde suyu daha değişik bir görüntü alıyor. Balıkta var. Sivas'tan ilçelerden çok gelenler var. Turistik alan açılırsa daha güzel olur. Köyümüzün nazar boncuğu, hakikaten de öyle. Gelen gören hayran kalıyor göle."şeklinde konuştu.
5
6
Haber Yayın Tarihi : 15.04.2019 04:03 

YORUMLAR (1)
  • Tarafsız Taraftar : Buraları fazla paylaşımlar da bulunmayı. Yoksa; vallahi de billahi de Oraları da. BETON yığınına çevirirler bu RANT Canavarları.... Sonra ne töre kalır , ne anane , ne de SİVAS... !!! Her yer beton olmuş , göl de çamur ve pislik... !!!! Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır


Diğer Galeriler

Fenerbahçe Maçına Damga Vuran Kızıl Güzel Bakın Kim Çıktı! Doğal Güzelliğin Simgesi: Koltuk Altı Kılları Turistler Akın Ediyor! Neyden Yapıldığını Duyan Şoke Oluyor Pizzacıda Bulaşıkçıydı, Milyoner Oldu! Şimdi Paraya Para Demiyor Çalışanlar Dikkat! İşte Yıllık İzinler Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey