Son Dakika Haberleri: Diri diri yakılan köpekler için binlerce hayvansever ayakta! Korkunç festivale tepkiler çığ gibi büyüyor

Diri diri yakılan köpekler için binlerce hayvansever ayakta! Korkunç festivale tepkiler çığ gibi büyüyor

1 ay önce

Her yıl Çin'de düzenlenen ve onlarca hayvanın acımasızca katledildiği köpek eti festivaline, bu yıl da tepkiler çığ gibi büyüyor. Güney Koreli hayvan aktivistleri, binlerce köpeğin diri diri yakıldığı korkunç festival için protesto gösterisi düzenledi.

1
Her yıl Çin'in Yulin eyaletinde gerçekleşen köpek eti festivaline, dünyanın dört bir yanından tepki yağıyor. Köpek yahnisi ve liçi meyvesinin yendiği korkunç festivalde, her yıl binlerce köpek diri diri yakılarak yeniliyor.

2
Yerel yönetim, bu acımasız organizasyonun destekçisi olmadığını, festivalin özel firmaların desteğiyle devam ettiğini söylese de, açıklamaları hayvanseverler tarafından ikna edici bulunmuyor.
3
Aralarında ünlü oyuncu Kim Basinger'ın da bulunduğu bir grup, Güney Kore'de bu vahşi organizasyonun önüne geçmek için ölü köpek heykelleriyle protesto gösterisi düzenledi.
4
'Hayvanlar İçin Son Şans' derneği, ''Köpek eti festivali sona ermeden önce kaç kişi daha ölmek zorunda?'' yazılı pankartlar taşıdı.
5
6
ABD'li aktris Kim Basinger, geçen yıl yine Güney Kore'nin Los Angeles'daki konsolosluğu önünde ''Gezegendeki bu zulmü sonlandırın" çağrısında bulunmuştu.
7
Kore Köpek Eti Birliği üyeleri ise hayvanseverler tarafından düzenlenen protesto gösterisi esnasında, dalga geçercesine köpek eti yemeyi sürdürdü.
8
9
10
11
12
Güney Kore'de halen faaliyet gösteren yaklaşık 17.000 köpek çiftliği bulunuyor ve yasak olmasına rağmen, köpek kesimhanelerine lisans veriliyor.
13
Köpek eti festivalinde her yıl bir milyonun üzerinde köpek diri diri yakılarak köpek eti severlerin beğenisine sunuluyor.
14
15
16
17
18
19
20
21
22


Haber Yayın Tarihi: 18.07.2019 09:07 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Güzelliğiyle bir döneme damga vuran Marilyn Monroe'nun cesediyle ilgili şoke eden gerçek, yıllar sonra ortaya çıktı! Kadın dizisinin yıldızı Özge Özpirinçci, kendisini bikinili görüntüleyen magazincilere ters köşe yaptı! Üniversite sınav sonuçları açıklanan binlerce öğrenci, kendilerini sokaklara attı! Eğlencenin dozu fena kaçtı Fırtınadan korunmak için sığındığı konteynerde, ölümle burun buruna geldi! Asena'nın son halini gören eşi şoke oldu! Dakikalarca kendine gelemedi