Son Dakika Haberleri: Dünyaca ünlü giyim markasına büyük darbe! Kadınları cinsel obje olarak gösterdiği için reklamları kaldırıldı

Dünyaca ünlü giyim markasına büyük darbe! Kadınları cinsel obje olarak gösterdiği için reklamları kaldırıldı

26 gün önce

İngiliz kadın giyim markası Missguided'in bikini ve mayo reklamı, kadınları cinsel obje olarak gösterdiği gerekçesiyle yayından kaldırıldı.

1
Geçtiğimiz günlerde, İngiliz kadın giyim markası Missguided'in reklamları, cinsellik çağrıştırdığı ve kadınları nesneleştirdiği gerekçesiyle yayından kaldırılmıştı.

2
BBC'nin yapay zeka teknolojisi kullanarak yaptığı bir araştırma, online satış yapan Pretty Little Thing ve Boohoo gibi firmalarında kadınları cinsel obje gibi gösterdiğini ortaya koydu.

3
Araştırmada kadın modeller analiz edildi ve 10 moda sitesinden 18 bin görüntü yer aldı. Kadın moda sitesi Pretty Little Thing yüzde 22 ile en yüksek müstehcenlik oranına sahip oldu.
4
Pretty Little Thing'i, müstehcenlik sıralamasında Missguided ve Boohoo takip etti.

5
Missguided'den araştırma sonuçlarına yanıt gecikmedi. Marka sözcüsü, ''Web sitemiz bizden alışveriş yapmayı seven ve başkalarının ne düşündüğünden korkmayan genç kadınlara cazip gelen ürünleri yansıtıyor. Web sitemizi yapay zeka algoritması kullanarak değerlendirmiyoruz.'' açıklaması yaptı.
6
Missguided'in reklamları, araştırmadan birkaç gün önce yayından kaldırılmıştı.

7
Firmanın reklamlarının yayından kaldırılması, firmaların müstehcenlik araştırmasını tetiklemiş, bu üç firmanın reklamlarında "son derece cinselleşmiş" imgeler ve "nesnelleştirilmiş kadınlar" kullandığı ortaya çıkmıştı.Haber Yayın Tarihi: 18.10.2019 01:54 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Yasak Elma'nın yıldızı Tuvana Türkay'ın annesine bakın! O da estetik güzeli çıktı 124 yıl önce çekilen ilk röntgendeki ilginç detay ortaya çıktı! Bir Zamanlar Çukurova'nın Saniye'sini hiç böyle görmediniz! Cesur pozlarıyla Instagram'ı kasıp kavuruyor Ayasofya'da çırılçıplak poz vermişti! Tepki çeken model hakkında flaş gelişme Yıldız futbolcu, İspanyol güzelin peşine düştü! Her şeyi Instagram ele verdi