Erken yaşlanma hastalığıyla doğan 8 yaşındaki kız, yaşlılıktan hayatını kaybetti! - Son Dakika

Erken yaşlanma hastalığıyla doğan 8 yaşındaki kız, yaşlılıktan hayatını kaybetti!

2 ay önce

Ukrayna'na nadir görülen bir hastalık olan progeria (erken yaşlanma) hastalığıyla dünyaya gelen 8 yaşındaki kız, yaşlılıktan hayatını kaybetti.

1
2 milyonda bir görülen ve çocukların oldukça hızlı bir şekilde yaşlanarak ölmesiyle sonuçlanan Progeria (yaşlanma) hastası 8 yaşındaki Anna Sakidon, üst üste birkaç kez felç geçirdikten sonra hayatını kaybetti.
2
Ukraynalı Anna Saikdon'u, tüm yaşıtlarından ayıran şey ise çok nadir görülen bir genetik bozukluğa sahip olmasıydı. Anna'ya, dünyada sadece 160 kişide görülen progeria (erken yaşlanma) hastalığı teşhisi kondu.
3
80 yaşlarındaki insanların görüntüsüne sahip olan Anna'nın ölüm nedeni çoklu organ yetmezliği olarak açıklandı.

4
Ölmeden önce defalarca felç geçirdi!
Ölmeden önce defalarca felç geçirdi!
Doktoru Nadezhda Kataman, çocuğun ölmeden önce birkaç kez felç geçirdiğini açıkladı. Kataman, "Progeria tanısı konulan Anna'nın iç organları çok hızlı bir şekilde yaşlanırken, kemikleri çok yavaş bir şekilde gelişiyordu. Progeria tanısı olan çocuklar için bir yıl 8-10 yıla eşittir, bu nedenle gerçek yaşı 70 ile 80 arasındaydı" dedi.

5
"Hastalık Anna'nın, iç organları ve vücut sisteminin erken yaşlanmasına sebep oldu. Bu hastalar genellikle felç nedeniyle ölürler. Anna, birkaç felç geçirdi ve hayatını kaybetti.YORUMLAR


Diğer Galeriler

Japon bilim adamlarından korkutan yeni iddia: Virüsün bir bulaşma yolu daha var Böyle karantina görülmedi! Tayland Kralı 20 kadınla birlikte otel kapattı Kardeşler birbirine girdi! Hadise'den sonra kız kardeşi de ablasını veto etti Bu smoothie tarifleri, koronavirüse karşı bağışıklığınızı güçlendirecek Korona ile mücadele eden ABD'yi bir de hortum vurdu! Parçalar havada uçuştu
Mesut Özil baba oldu Mesut Özil baba oldu         
23:12