Koronavirüse iyi geldiği söylenen sumağın faydaları saymakla bitmiyor! - Son Dakika

Koronavirüse iyi geldiği söylenen sumağın faydaları saymakla bitmiyor!

Üst solunum yolu hastalıklarına iyi geldiği bilinen ve ekşi tadıyla pek çok yemek içerisinde kullanılan sumak, son günlerde koronavirüse karşı iyi geldiği söylentileri sebebiyle yoğun talep görüyor. Diyabete, yüksek tansiyona ve daha birçok rahatsızlığa iyi gelen baharatın faydaları saymakla bitmiyor.

1
Sumak bitkisinin kurutulup öğütülmesinden sonra elde edilen sumak, birçok sağlık probleminin devası olarak görülüyor.
2
Diyabet ve yüksek tansiyon rahatsızlıklarında kullanılmasının yanı sıra kandaki insülin oranını da dengeleyen bu baharat, özellikle üst solunum yolu hastalıklarındaki rolü nedeniyle koronavirüs salgınıyla mücadelede kendine önemli bir yer buldu. Sosyal medya platformlarında da hızla yayılan ekşi baharat Sumağın faydaları nelerdir sorusuyla ilgili detaylar da merak konusu oldu..

3
Neredeyse 150 tane türü bulunan sumağın, sadece iki türü zehirsizdir. Limonun bulunmadığı yerlerde ekşi tadıyla sofralarda kullanılan bu baharat, antioksidan özelliğine sahip.
4
Yüksek ateşin düşmesine yardımcı olan baharat, diğer yandan beyin sağlığını da koruyor.


5
Sumak bitkisinin yapraklarının suda kaynatılması ise yapılan gargara sonrasında boğaz ağrısını hafifletiyor.

6
Özellikle sumak tohumlarının akciğerde meydana gelebilecek enfeksiyonlara karşı iyi geldiğini ve bu baharatın mantarı iyileştirdiği bilgisinin altını çizmek gerekiyor.
7
Kolesterolü düzenleyen faydalı baharat, idrar söktürücü özelliği ile de ön plana çıkıyor.
8

YORUMLAR (8)
  • YİĞİT: ah be kardeşim her şeyin bir faydası var zaten ama çareyi ismi duyulmamış şeylerde aramak acizlik ve cehalettir. HAYATTA EN HAKİKİ MÜRŞİT İLİMDİR. BİLİMDİR FEN DİR TEKNOLOJİDİR. NE SÜMAK,NE SARMISAK, NE SOĞAN, NE MUSKA, NE ŞEYHİN TÜKÜRÜĞÜ, NE TÜRBE,NE HOCA, NEDE DUA KURTARMAZ SİZİ. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Yaşlı insanların yardımına koşan güzel tenisçi Katie Boulter büyük takdir topladı Cinsel içerikli film yıldızı Elle Knox, George Floyd ile ilgili konuşma yapınca uçaktan indirildi Temelini Cumhurbaşkanı Erdoğan atmıştı! İşte kaba inşaatı biten Atatürk Kültür Merkezi'nden ilk görüntüler Tüyleri diken diken eden sır dolu olay! Anne ve bebeğinin birbirinden ayrı yapılan mezarları her seferinde yeniden birleşti Madrid Belediye Başkan Yardımcısı, gazetecinin sorusuna bacak kasını göstererek cevap verdi
17:09