13 yaşından küçük olan Instagram kullanıcılarına kötü haber: Hesabınız kapatılabilir! - Son Dakika

13 yaşından küçük olan Instagram kullanıcılarına kötü haber: Hesabınız kapatılabilir!

2 ay önce

Çocuk güvenliği politikalarına uymaması nedeniyle eleştiri oklarının hedefinde olan Instagram, 13 yaşından küçük olan kullanıcılarının hesaplarını kapatacağını açıkladı.

1
Küçük yaştaki kullanıcıları denetlememesi nedeniyle sık sık eleştiri oklarının hedefinde yer alan Instagram'dan çok konuşulacak bir hamle geldi.
2
Instagram, uygulamaya yeni kaydolacak kişilere 13 yaş sınırı getireceğini açıkladı.
3
Facebook ile Instagram, 13 yaşın altındaki kullanıcıların hesaplarını kilitlemek üzere yeni moderatörler görevlendirdi.
4
"Yaş bilgisini sormak küçük yaştaki kullanıcıların Instagram'a kaydolmasını önleyecek ve onları koruyacak" ifadelerine yer verildi.
5
Bu adım aynı zamanda uygulamayı, Çocukların Çevrimiçi Gizliliğini Koruma Yasası'yla uyumlu hale getirmeyi de amaçlıyor.
6
Şirketten yapılan açıklamada ayrıca, kullanıcılardan istenecek olan yaş bilgisinin, diğer kullanıcılarla paylaşılmayacağı belirtildi.
7

Haber Yayın Tarihi: 05.12.2019 03:21 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Elazığ'da 2 kişinin hayatını kaybettiği Mavi Göl Apartmanı'nın çökmeden önceki fotoğrafları ortaya çıktı Deprem çantası nasıl hazırlanır? İşte AFAD'a göre çantada mutlaka bulundurulması gerekenler Deprem anında ne yapılmalı! Prof. Dr. Şükrü Ersoy'dan önemli uyarılar Elazığ depreminde yıkımın boyutu gün ağarınca ortaya çıktı! Ekipler zamanla yarışıyor Tayvanlı deprem kahini Dyson Lin'in, çok konuşulacak İstanbul yorumu! İşte dikkat çeken tweetleri

Son Dakika Haberleri