Sivas'ta şaşkına çeviren görüntü! Gören 'Çin Seddi gibi' diyor - Son Dakika

Sivas'ta şaşkına çeviren görüntü! Gören 'Çin Seddi gibi' diyor

19.11.2019 12:38

Sivas'ın İmranlı ilçesindeki sıralanmış kayalıkları görenler Çin'in kuzeybatısı boyunca uzanan Çin Seddi'ne benzetiyor.

1
Sivas'ın İmranlı ilçesine 16 kilometre uzaklıkta bulunan Boğazören köyü yakınlarındaki kayalıklar, görenlerin ilgisini çekiyor. Yer yer yüksekliği 50-60 metreye kadar çıkan kayalıklar bölgeyi ikiye ayıran bir görüntü veriyor.
2
'Çin Seddi'ni anımsatan oluşum, kilometreler boyunca kıvrımlar şeklinde devam ediyor. Meraklıların ilgisini çeken doğal Çin Seddi, drone ile havadan da görüntülendi.
3
'Doğal bir Çin Seddi'ne benziyor'
Doğal bir Çin Seddine benziyor
Köyde yaşayan Metin Uçar uzun yıllardır kayalıkları bildiğini ve Çin Seddi'ne benzettiklerini belirterek, "Köyümüzün doğusundan 500 metre mesafeden kayalıklar başlıyor ve Zara ilçesine kadar uzanıyor. Yaklaşık 35-40 kilometre kadar bir uzunluğu var. Bazı yerlerde bu kayalık batıyor ve çıkıyor. Yüksekliği 50-60 metre yüksekliğine ulaşıyor. Elle yapılmış değil ama doğal, mucizevi bir yapı. Çin Seddi'ne benziyor" dedi.
4
Köy sakinlerinden Alparslan Bal ise "Bu Çin Seddi gibi görünen, kilometrelerce devam eden bir oluşum. Bunun özelliği iki tarafının da düz olması ve insan eliyle yapılmış gibi dümdüz duvar gibi gözükmesi. Yetkililerin bu yapının nasıl oluştuğunu araştırması gerektiğini düşünüyoruz. Çin Seddi insan eliyle yapılmış ama burası da doğal haliyle onu andırıyor. Buranın araştırılıp tarihe ışık tutulmasını ve turizme kazandırılmasını istiyoruz" diye konuştu.

Son Dakika Sivas'ta şaşkına çeviren görüntü! Gören 'Çin Seddi gibi' diyor - Son Dakika


YORUMLAR (7)
  • zonguldaklı: iş veremediğiniz genclerden ögrenim kredisi geri istenmez. hatta babalarına yük olmasın diye zorunlu ihtiyaçları için harçlık verilmesi gerekir. onlar geleceğimiz... Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • devlet: ögrenım kredisini ödeyeceksiniz sizin unuttugunuz şey biz hep 18 yaşındayız 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

İçine şeytan kaçtı diye medyuma götürdüğü kızı tarafından parçalara ayrıldı Poz uğruna kayalıklara tırmanan model dengesini kaybedince suya düştü İtalya'nın bir köyünde 9 TL'ye ev sahibi olunuyor! Almak için tek bir şart var Dünyanın en büyük elmacık kemiklerine sahip olmak isteyen model her gün kendine dolgu yapıyor Fahriye'nin dönüşü muhteşem oldu! Eskisinden daha fit