Son Dakika Haberleri: Yaraları Olan Bu Kadınların Hikayeleri Güç Veriyor!

Yaraları Olan Bu Kadınların Hikayeleri Güç Veriyor!

29 gün önce

Londralı fotoğrafçı Sophie Mayenne, toplumdaki yara izlerine sahip insanların güçlerini öne çıkaran projeler yapıyor. En son projesi 'Yaraların Ardındakiler' ile yaralara sahip kadınlar kendi hikayelerini anlatıyor bize.

1
Maya
Maya
Henüz 18 aylıkken 'kelebek hastalığı'ndan muzdarip olan (deride ve mukozada içi su dolu kabarcıklar oluşumu) hayatı ve kendisini yaraları üzerinden tanımlamayan Maya, yıllarca evden dışarı adımını dahi atmak istemedi ama şimdi düşüncesi çok farklı. Hastalığı onu daha da güçlü hale çevirdi. Hala güzel olduğunu ve yaralarının kaderini belirlemesine izin vermeyeceğini söyledi.
2
Isabella
Isabella
15 yaşındaki Isabella, bir yaz günü evinde çıkan yangında bu hale geldi.
3
Mercy
Mercy
Aile içi şiddetin kurbanı olan Mercy de yangın sonrası bu hale geldi. 29 yaşında bu acıyı yaşayan Mercy, bugün olduğu kişiyi yaralarına borçlu olduğunu söylüyor. Bu fotoğrafı çektirme sebebini ise yaraları olan başka insanlara yardım etmek olarak belirtiyor.
4
Agnes
Agnes
1997'de 7 yaşındayken doğal gaz patlaması sonucu yaralanan Agnes, 27 kez ameliyat oldu. Yaraları ile her zaman barışık olduğunu söyleyen Agnes, her bir yaranın bir hikayesi olduğunu ve onların güzel olduğunu düşünüyor.
5
Chloe
Chloe
13 yaşında kendine zarar veren ve vücudunu yaralayan Chloe, yaptığının tahmin ettiğinden daha fazla kendine zarar verdiğini ve çok ileri gittiğini çok geç fark ettiğini belirtiyor. Estetik ameliyatların bunu düzeltemeyeceğini ve tek yapılması gerekenin yara izlerini sevmek olduğunu söylüyor.
6
Abi
Abi
Oldukça nadir görülen ve saldırgan bir kanser türü olan Osteosarcoma hastalı geçiren Abi'ye göre bu hastalığa 26 yaşında tutuldu. Abi, grup terapileri ile bozulan psikolojisinin üstesinden geldi.
7
Sam
Sam
14 yaşında silahla oynarken kendini yaralayan Sam, tekerlekli sandalyeye mahkum oldu. Ancak hiç bir zaman kurban psikolojisine girmediği söyledi. "Tenisçi olmak istedim ve tenisçi oldum, model olmak istedim ve oldum. Şu an moda sektöründe bizim gibi insanları temsil ediyorum." açıklaması yapan Sam, tüm güzelliğinize yaraların da dahil olduğunu belirtti.
8
Bintu
Bintu
Daha 11 aylıkken kaynar çay ile sol omzunu, memesini ve midesini yakan Bintu, küçükken farkında olmadığını söyledi. Ayrıca fark ettikten sonra da "Yaralarımı üzerime giyindim çünkü onlar benim bir parçam ve onlar sadece bir iz" dedi.
9
Zuzanna
Zuzanna
Doğuştan, başparmak kemiği olmadan dünyaya gelen Zuzanna, ilk sağ elinden ameliyat olmuş. Daha sonra doktor sol eli için de aynı kararı almış. Ancak sol elinde problem çözülmediği hatta sol kaval kemiği yokluğu yaşadı. Hiçbir zaman saklanmadığını ancak diğer insanların yaralarına dikkat ettiğini söyledi.
10
Barbara
Barbara
2014 yılında angiosarcoma (yumuşak dokulardaki kan damarlarından kaynaklanan bir tür kanser) hastalığı farkedilen Barbara, 3 ameliyat ve 2 kemoterapi aldı. Tekrar nükseden kanserine rağmen kendi ile barışık bir kadın Barbara.

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Kimse Gerçek Yaşına İnanmıyor! Yaşlılık Hastalığı Yüzünden Adım Adım Ölüme Gidiyor Cinsel İçerikli Film Yıldızıydı, Aşkı Uğruna Mesleği Bıraktı! Ünlü Şefle Evleniyor Av Tüfeğiyle Vurulan Köpeğin Röntgeninde Şoke Eden Detay! Dünyayı Gelinlik ve Damatlıklarıyla Gezen Harika Çift! Genç Kız, Sakallarını Uzatma Kararı Alarak, 'Beni Böyle Kabul Edin' Dedi