123 - Son Dakika

123

4 yıl önce

Türkiye bağımsız müzik sahnesinin değerli gruplarından 123, 30 Kasım'da #studio'da Zorlu PSM seyircisiyle buluşacak.

123, System.String[]

Türkiye bağımsız müzik sahnesinin değerli gruplarından 123, 30 Kasım'da #studio'da Zorlu PSM seyircisiyle buluşacak.


Korhan Futacı'yla birlikte Tamburada ve Dandadadan'da başlayan serüvenlerini 2004'te İstanbul'da kurdukları 123'le devam ettiren Berke Can Özcan, Burak Irmak ve Feryin Kaya üçlüsü, yeni gruplarıyla ilk albümleri Aksel'i 2009'da yayınladı. 14 şarkıdan oluşan albüm, Berke Can Özcan'ın yarattığı bir karakterin 3 bölümlük hikayesinin girişini oluşturuyordu ve Huban Korman'ın çizimleriyle 230 sayfalık bir CD/kitap formatında sunuldu.


Dilara Sakpınar'ın katılmasının ardından 2010'da Stereo Love adlı EP'yi çıkaran grup, 2011 gelmeden Aksel'de başlanan hikayenin devamı niteliğindeki Arve'yi de müzikseverlerin beğenisine sundu. Yine bir CD/kitap formatında çıkan albümün çizimleri Irmak Altıner'e aitti. Arve albümüne adını veren şarkıda Norveçli trompetçi Arve Henriksen'le birlikte çalışan 123, üçüncü stüdyo albümü LARA'yı 2012'de yayınladı. İlhan Erşahin, Hakan Kurşun ve Arto Tunçboyacıyan gibi değerli müzisyenlerin eşlik ettiği albüm, Berke Can Özcan'ın hikayesinden bağımsızdı ancak bu hikaye de 2015 yılında yayınlanan Anja'yla finaline kavuştu. 123, bu albümde Norveçli trompetçi Gunnar Halle'nin yanı sıra Gökçe ve Ayşe Gürçay, Selim Saraçoğlu ve Barış Ertürk gibi isimlerle çalıştı.


2014 yılının sonlarında katılan Arda Erboz ve Seçil Kuran'la günümüzdeki halini oluşturan grup, bugüne kadar yurt içinde ve yurt dışında birçok festivalde sahne aldı, gittiği her yerde şarkıları ve canlı performansıyla beğeni topladı.


Ülke sahnemizin en kendine özgü sound'una sahip gruplarından biri olan 123, 30 Kasım'da #studio'nun sıcak atmosferinde büyüleyici bir performansa imza atacak.

Kaynak: Etkinlik.io

Haber Yayın Tarihi: 30.11.2016 08:04 Son Dakika

Elazığ depremini önceden bilen Naci Görür'den yeni uyarı: 5 ilde ciddi tehlike var
Acun Ilıcalı'nın programında depremzedeler için rekor bağış toplandı Çinli hemşirenin videosu tüm dünyayı salladı: Hükümet yalan söylüyor, enfekte sayısı 90 bin

Son Dakika Haberleri