13 Şubat Dünya Radyo Günü - Son Dakika

13 Şubat Dünya Radyo Günü

13.02.2019 14:05
13 Şubat Dünya Radyo Günü, System.String[]

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, "İnanıyorum ki radyolarımız bundan sonra da etik ilkelere bağlı, toplumsal değerlerimizin bilinciyle, tarafsız şekilde yayınlarına devam edecektir.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, "İnanıyorum ki radyolarımız bundan sonra da etik ilkelere bağlı, toplumsal değerlerimizin bilinciyle, tarafsız şekilde yayınlarına devam edecektir." değerlendirmesinde bulundu.

Şahin, 13 Şubat Dünya Radyo Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Birleşmiş Milletler Radyosunun kuruluş günü 13 Şubat'ın, UNESCO tarafından 2011'de "Dünya Radyo Günü" ilan edildiğini belirten Şahin, tüm radyo yayıncılarının bu özel günlerini kutladığını, ulvi görevlerinde onlara başarılar dilediğini bildirdi.

Türkiye'de ilk radyo yayınının 6 Mayıs 1927'de Sirkeci'de yapıldığına işaret eden Şahin, şunları kaydetti:

"Radyonun, ülkemizdeki 92 yıllık serüveninde, onu sadece bir müzik kutusu olarak görmenin ötesinde, insanımızın gözü, kulağı, sesi bildik. Eskilerin tabiriyle 'ajans saati'nde herkesi etrafına toplayan radyo, bir yandan ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmelerden bizleri haberdar ederken öte yandan da her kesimden insanın neşesine, hüznüne, özlemine ortak bir dost oldu. Zamanla yaşadığımız teknolojik gelişmeler ve iletişim alanındaki yenilikler, radyoyla aramıza mesafe koymuş gibi hissettirse de radyonun yadsınamaz yeri bizler için hep bambaşka olmuştur."

Radyonun hiçbir zaman önemini yitirmeyeceğini belirten Şahin, "İnanıyorum ki radyolarımız bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da etik ilkelere bağlı, toplumsal değerlerimizin bilinciyle, tarafsız şekilde yayınlarına devam edecektir." ifadesini kullandı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 13 Şubat Dünya Radyo Günü - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Ankara'da doğalgaz patlaması: 3 yaralı Hatay'da dün başlayan orman yangını sürüyor Futbol yorumcusu Sinan Engin'in koronavirüs testi pozitif çıktı Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Ünlü model Emily Ratajkowski çırılçıplak hamilelik pozu verdi MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Karşılıklı boykot uygulayan Türkiye ve Fransa'nın ekonomik ilişkileri ne boyutta? Dikkat çeken rakamlar