Son Dakika Haberleri: 13 Şubat Dünya Radyo Günü

13 Şubat Dünya Radyo Günü

10 ay önce

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, "İnanıyorum ki radyolarımız bundan sonra da etik ilkelere bağlı, toplumsal değerlerimizin bilinciyle, tarafsız şekilde yayınlarına devam edecektir.

13 Şubat Dünya Radyo Günü, System.String[]

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, "İnanıyorum ki radyolarımız bundan sonra da etik ilkelere bağlı, toplumsal değerlerimizin bilinciyle, tarafsız şekilde yayınlarına devam edecektir." değerlendirmesinde bulundu.


Şahin, 13 Şubat Dünya Radyo Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.


Birleşmiş Milletler Radyosunun kuruluş günü 13 Şubat'ın, UNESCO tarafından 2011'de "Dünya Radyo Günü" ilan edildiğini belirten Şahin, tüm radyo yayıncılarının bu özel günlerini kutladığını, ulvi görevlerinde onlara başarılar dilediğini bildirdi.


Türkiye'de ilk radyo yayınının 6 Mayıs 1927'de Sirkeci'de yapıldığına işaret eden Şahin, şunları kaydetti:


"Radyonun, ülkemizdeki 92 yıllık serüveninde, onu sadece bir müzik kutusu olarak görmenin ötesinde, insanımızın gözü, kulağı, sesi bildik. Eskilerin tabiriyle 'ajans saati'nde herkesi etrafına toplayan radyo, bir yandan ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmelerden bizleri haberdar ederken öte yandan da her kesimden insanın neşesine, hüznüne, özlemine ortak bir dost oldu. Zamanla yaşadığımız teknolojik gelişmeler ve iletişim alanındaki yenilikler, radyoyla aramıza mesafe koymuş gibi hissettirse de radyonun yadsınamaz yeri bizler için hep bambaşka olmuştur."


Radyonun hiçbir zaman önemini yitirmeyeceğini belirten Şahin, "İnanıyorum ki radyolarımız bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da etik ilkelere bağlı, toplumsal değerlerimizin bilinciyle, tarafsız şekilde yayınlarına devam edecektir." ifadesini kullandı.

Haber Yayın Tarihi: 13.02.2019 02:05 Kaynak: AAKulisleri sallayan iddia: Erdoğan AK Parti Genel Başkanlığı'nı güvendiği isme bırakabilir
İBB Başkanı İmamoğlu, eşinin dergiye verdiği pozlar hakkında ilk kez konuştu: Bilseydim engellerdim Mucize Doktor'un fragmanı hatalı bir cümleden dolayı kaldırılıp yeniden yüklendi