Son Dakika Haberleri: 44 Mürettebatlı Denizaltının Kaybolduğu Bölgede Patlama!

44 Mürettebatlı Denizaltının Kaybolduğu Bölgede Patlama!

12 ay önce

Arjantin donanması, geçtiğimiz haftadan bu yana haber alınamayan kayıp denizaltının kaybolduğu bölgede bir patlama gerçekleştiğini duyurdu. Ordu, daha sonra iddiasını yalanladı.

Arjantin'de 8 gündür kayıp olan denizaltının aranması çalışmaları devam ediyor.

RUSYA DA BUGÜN ARAMA ÇALIŞMALARINA KATILDI

Çalışmalara bugün Rusya da katıldı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Arjantin Devlet Başkanı Mauricio Macri ile telefonda görüştü ve kayıp denizaltının bulunması için yardım teklifinde bulundu. Rusya, bölgeye bir arama gemisi ve uzman ekip gönderecek.

BÜYÜK BİR PATLAMA GERÇEKLEŞTİ

Ancak bu umut verici gelişmenin yaşandığı saatlerde, denizaltının kaybolduğu bölgede bir patlama meydana geldi. Bölgede arama çalışması yapan ekipler, tespit ettikleri sesin bir patlamaya ait olduğunu iddia etti.

DENİZ KUVVETLERİ PATLAMAYI YALANLADI

Ancak Arjantin Deniz Kuvvetlerinden yapılan açıklamada, araştırmalar sonucunda radarlara yansıyan anormal sesin bir patlama ile bağlantılı olmadığını açıkladı.

Patlamanın kaynağı ve nedeni henüz açıklanmazken, 44 mürettebatı olan kayıp denizaltıyı arama faaliyetleri, aralarında ABD ve İngiltere'nin de bulunduğu 10'dan fazla ülke tarafından o bölgede devam ediyor.
Bakan Açıkladı! Polislerin Çalışma Saatleri Değiştiriliyor Pamuk Şekerleri Çiğnenen Seyyar Satıcı Zabıtadan Şikayetçi Olmadı: Onun da Ailesi Var

Pizzacı Kart Dolandırıcısı Kız, Son İşinde 'Müşteri' Kılığındaki Polislere Yakalandı