Son Dakika Haberleri: AB Onayladı! YouTuber'lar Artık Daha Fazla Para Kazanacak

AB Onayladı! YouTuber'lar Artık Daha Fazla Para Kazanacak

8 ay önce

Avrupa Birliği üyesi ülkeler, telif hakları kurallarının güncellenmesine yönelik düzenlemeyi onayladı. Böylece video paylaşım platformlarının içerik sağlayanlara daha fazla ödeme yapması sağlanacak.

AB Onayladı! YouTuber'lar Artık Daha Fazla Para Kazanacak, System.String[]

Avrupa Birliği (AB) Konseyi, telif hakları kurallarının güncellenmesi amacıyla hazırlanan düzenlemenin kabul edildiğini açıkladı. Buna göre Google gibi internet platformlarının arama sonuçlarında haberleri yayınlayabilmek için içerik üreticilerinden ücret karşılığında lisans alması gerekecek. YouTube başta olmak üzere video paylaşım platformlarının fikri mülkiyet haklarına aykırı içerikleri hızla kaldırması ve içerik sağlayanlara daha fazla ödeme yapması sağlanacak.

2 YIL İÇİNDE UYGULAMAYA BAŞLANACAK

Google, Facebook ve Twitter tarzı dijital platformlar, çeşitli tedbirlerle kullanıcıların telif hakları yasalarıyla korunan ürünleri yüklemelerini engelleyecek. Esprili biçimde değiştirilerek internet üzerinden yayılan video, fotoğraf ve hareketli resimlere ise izin verilecek. Düzenlemenin AB'nin resmi gazetesinde yayınlanmasının ardından üye ülkelerin 2 yıl içinde yeni kuralları uygulamaya başlaması gerekiyor.

AB Onayladı! YouTuber'lar Artık Daha Fazla Para Kazanacak
Haber Yayın Tarihi: 15.04.2019 01:08 Kaynak: AALise öğrencisi iPhone'un açığını buldu! Apple 100 TL ödül verdi
Yolcu otobüsünde iğrenç olay! Muavin, arka koltuğa geçirdiği kadını taciz etti Uyuşturucu operasyonunda yakalanan genç kız: Pişman değilim