ABD'de asgari ücret saat başına 15 dolara yükseltildi - Son Dakika

ABD'de asgari ücret saat başına 15 dolara yükseltildi

5 ay önce

ABD'de asgari ücret Ekim 2025 yılına kadar saat başına 15 dolara yükseltildi. Asgari ücretin saat başına 15 dolara yükseltilmesini ilk olarak 2012 yılında fast-food çalışanları gündeme getirmişti.

ABD Temsilciler Meclisi, federal asgari ücretin Ekim 2025'e kadar saat başına 15 dolara yükseltilmesini öngören karar tasarısını onayladı.

İLK OLARAK FAST-FOOD ÇALIŞANLARI GÜNDEME GETİRDİ

Asgari ücretin saat başına 15 dolara yükseltilmesini, ilk olarak 2012 yılında New York'taki fast-food çalışanları gündeme getirdi. Demokrat Senatör, 2020 ABD Başkanlık adayı Bernie Sanders'in de desteklediği fastfood çalışanlarının gösterileri kısa sürede tüm eyaletlere yayılmıştı.

New York, Kaliforniya, Arkansas ve Missouri gibi eyaletler daha önce asgari ücreti yükseltmişti. Amazon ve Costco Whole sale asgari ücreti saat başına 15 dolar olarak uyguluyorlar ve Target Corp ad 2020 sonunda ücreti bu düzeye yükselteceğini açıklamıştı.

ABD'de asgari ücret saat başına 15 dolara yükseltildi
Haber Yayın Tarihi: 19.07.2019 08:57 Kaynak: DHASon Dakika

Eşinin arabasını satmak isteyen koca, eşiyle anlaşamayınca aracı ateşe verdi! Videosunu da WhatsApp'tan gönderdi
Uygunsuz görüntüleri ortaya çıkan oyuncu Berk Oktay'dan dava sonrası ilk açıklama: Namus davamdır Görenler hayretler içinde kaldı! Boyundan büyük balığı taşımakta zorlandı