ABD Dışişleri Bakanı Pompeo: Irak'taki saldırılara yanıt vereceğiz - Son Dakika

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo: Irak'taki saldırılara yanıt vereceğiz

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, son dönemde Irak'taki büyükelçilik binaları ve vatandaşları hedef alan saldırılara karşılık verileceğini belirtti.

ABD, Irak'taki büyükelçilik binaları ve vatandaşlarını hedef alan saldırılara karşılık verileceğini açıkladı.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, son dönemde Irak'taki askeri üsleri ve elçilik binalarını hedef alan saldırılara ilişkin açıklamada bulundu. Pompeo, halkları açlıktan ölürken bazı kimselerin hala silah ve bomba üretmeye devam ettiğini belirterek, "Irak'ta büyükelçiliğimizi ve vatandaşlarımızı hedef alan saldırılara karşılık vereceğiz" dedi.

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo: Irak'taki saldırılara yanıt vereceğiz
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo

KORONİVİRÜS SALGINI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Pompeo, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında İran, Venezuela ve Kuzey Kore'ye yardım önerisinde bulunduklarını aktarırken, "Bu bir insani mesele, ne yazık ki biz bu ülkelerin halklarına hükümetlerinden daha fazla yardım etmeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

KASIM SÜLEYMANİ'NİN ÖLÜMÜ SONRASI SALDIRILAR ARTTI

Irak'ın başkenti Bağdat'ta geçtiğimiz Ocak ayının başında İranlı General Kasım Süleymani ile Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi Mühendis'in ABD tarafından düzenlenen hava saldırısında hayatlarını kaybetmesinin ardından ABD Bağdat Büyükelçiliği binası ve askeri üslerine saldırılarda büyük artış yaşandı.

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo: Irak'taki saldırılara yanıt vereceğiz

Son Dakika

15 ilde bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulaması devam edecek Son Dakika: 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağı devam edecek Son Dakika: Şehirler arası seyahat sınırlaması 1 Haziran'dan itibaren tamamen kaldırılacak Fuhuş için anlaştığı kadını boş arazide öldüren zanlı: Telefonumu çalıp bana saldırdı İstanbul'da kilise haçını kıran bir kişi gözaltına alındı Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan restoran ve kafeler 1 Haziran'da açılacak Birçok ilden görülen gök taşının Erzurum'da bulunduğu iddia edildi Son Dakika: Salgında ölüm oranları açıklandı! Türkiye dünya devlerine taş çıkarttı Babasının izinden gitti! 2 çocuk annesi kadın, ön yargıları yıkıp otobüs şoförü oldu Son Dakika: Üniversite sınavına girecek adaylar, sınav merkezlerini değiştirebilecek 1.700 akıl hastasının yanlışlıkla taburcu edildiği Galler'de, yetkililer şaşkın 15 Temmuz gazisinin yürek burkan dramı! Devlet büyüklerinden yardım bekliyor Erkek arkadaşı, sokak ortasında genç kızın üzerine kurşun yağdırdı Nesli tükenme tehlike altında olan vaşak, ağaçtan sonra pusudayken görüldü Aile hekimleri korona sonrasında nasıl hizmet verecek? Yeni dönem başladı