Son Dakika Haberleri: ABD'li komedyen Whitney Cummings, şantajcıları durdurmak için göğüs ucunun göründüğü fotoğrafı paylaştı
BBC

ABD'li komedyen Whitney Cummings, şantajcıları durdurmak için göğüs ucunun göründüğü fotoğrafı paylaştı

4 ay önce

Amerikalı komedyen Whitney Cummings, bazı takipçilerinin kendisinden tehditle para sızdırmayı denemesi üzerine, tehditlere meydan okumak için göğüs ucunun gözüktüğü bir fotoğrafını Twitter'da paylaştı.

Amerikalı kadın komedyen Whitney Cummings, geçen Nisan ayında, göğüs ucunun gözüktüğü bir fotoğrafını yanlışlıkla Instagram'dan paylaştığını, ancak sonra kısa süre içinde sildiğini söyledi. Fakat bu sırada birileri paylaşımın ekran görüntüsünü alıp, kendisine yolladı ve şantaj yaptı.Cummings ise, fotoğrafıyla birlikte kendisine atılan mesajı Twitter'da paylaşıp "Eğer birileri benim göğüs uçlarımdan para kazanacaksa, beğeni alacaksa, o da ben olacağım. İşte hepsi burada, aptal ezikler" dedi.

DESTEK İÇİN KENDİ KÜÇÜK DÜŞÜRÜCÜ FOTOĞRAFLARINI PAYLAŞTILAR

Kendisine gelen şantaj mesajlarına engel olmak için paylaşım yapan Whitney Cummings'e,daha sonra bazı kullanıcılar, #IStandWithWhitney (Whitney'in yanındayım) etiketiyle, destek için kendi küçük düşürücü fotoğraflarını paylaştı. Bunlar arasında, cinsel organının fotoğrafını paylaşan komedyen Burt Kreischner de vardı.

İNSANLAR BENDEN PARA ALMAYA ÇALIŞTILAR

Cummings, Instagram'ın hikaye fonksiyonunda, banyoda liçe meyvesi yerken çektiği fotoğrafını paylaşmış ve göğüs ucunun göründüğünü fark etmemişti. Cummings farkına vardıktan sonra paylaşımı sildi. Cummings, Twitter hesabında yaptığı açıklamada "Nisan ayında, yanlışlıkla göğüs ucumu gösteren bir Instagram paylaşımı yapmıştım. Fark eder etmez sildim. Ekran görüntüsü alan insanlar benden para almaya çalıştı, bazıları fotoğrafı satın almak isteyenlerden teklifler aldıklarını söyledi, bazıları ise fotoğrafı paylaşmamak için para istedi. Hepsi, sandıklarından daha meşhur olduğumu düşünüyor olabilir, ayrıca sandıklarından daha kolay gözümü korkutabileceklerini de" dedi.

KENDİSİNE GELEN MESAJI PAYLAŞTI

Cummings daha sonra, gögüs ucunun gözüktüğü fotoğrafla birlikte, kendisine gelen mesajlardan birini de paylaştı. ABD'li komedyen "Kamuoyunun gözü önündeki bir kadın böyle tehdit edildiğinde, zaman, para ve enerji harcamak zorunda. Avukatlar, güvenlik uzmanları tutmak ve hep ne zaman aşağılanacağını beklerken, midesindeki krampla yaşamak zorunda. Hepiniz göğüs ucumu görebilirsiniz ama artık paramı ve zamanımı alamazsınız" dedi.

DAHA ÖNCE DE BİRÇOK ÜNLÜNÜN BAŞINA GELMİŞTİ

Haziran ayında 21 yaşındaki aktris, manken ve şarkıcı Bella Thorne, bilgisayar korsanlarının gazabına uğradıktan sonra kendi çıplak fotoğraflarını Twitter'da paylaşıp, korsanı FBI'A ihbar ettiğini söylemişti.

Bella Thorne

ÇIPLAK FOTOĞRAFINI PAYLAŞTI

Mahremiyetini savunmasıyla tanınan müzisyen Sia ise, birileri Kasım 2017'de internette çıplak fotoğraflarını satmaya çalışınca, aynı şeyi yapmıştı. Sia, çıplak fotoğrafını paylaştığı gönderisindeki mesajda "Birileri, hayranlarıma çıplak fotoğraflarımı satmaya çalışıyor. Paranız cebinizde kalsın, burada bedava" demişti.

AMAZON'UN KURUCUSU DA AYNI ŞEYE MARUZ KALDIĞINI İDDİA ETMİŞTİ

Bu yılın Şubat ayında da, Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, bir Amerikan dedikodu dergisinin tehditlerine maruz kaldığını iddia ettiğinde, benzer bir yaklaşımı benimsemişti. Bezos paylaşmasa da, fotoğraflarda neler olduğunu ayrıntılarıyla açıklamıştı.

ABD'li komedyen Whitney Cummings, şantajcıları durdurmak için göğüs ucunun göründüğü fotoğrafı paylaştı
BBC
Haber Yayın Tarihi: 13.08.2019 03:20 

YORUMLAR


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın övdüğü Kastamonu pastırmasına talep arttı
Mucit öğretmen, sobaya döşediği tesisat ile tüm evini ısıtıyor MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan'ın "Asker karısı gibi ağlıyor" sözlerine tepki yağdı