ABD'li yatırımcılar Alman Axel Springer'in yüzde 42,5'ini satın aldı - Son Dakika

ABD'li yatırımcılar Alman Axel Springer'in yüzde 42,5'ini satın aldı

5 ay önce

ABD merkezli yatırım fonu Kohlberg Kravis Roberts, Bild ve Die Welt gazetelerinin sahibi Alman medya şirketi Axel Springer AG'nin hisselerinin yüzde 42,5'sini satın aldı.

ABD'li yatırımcılar Alman Axel Springer'in yüzde 42,5'ini satın aldı, System.String[]

Alman medya devi Axel Springer'den yapılan açıklamada, 21 Ağustos itibariyle ABD merkezli yatırım fonu Kohlberg Kravis Roberts'in (KKR) şirketin sermayesinin yüzde 42,5'ine denk gelen hissesini topladığı belirtildi.

Açıklamada, hisse satışıyla, KKR ile stratejik ortaklık yolunda başka bir önemli dönüm noktasına ulaşıldığı ifade edilerek, satın alma işlemlerinin yabancı yatırım ve birleşme için gerekli izinlerin alındıktan sonra bu yılın son çeyreğinde tamamlanmasının beklendiği kaydedildi.

HİSSE BAŞINA 63 EURO ÖNERMİŞTİ

KKR, 21 Haziran'da Alman şirketin azınlık hisselerini satın almak için hisse başına 63 euro önermiş, teklif şirketin 29 Mayıs'ta hisse kapanış fiyatının (45,10 euro) yaklaşık yüzde 40'ının üzerinde kalmıştı. Söz konusu teklifin, Axel Springer hisselerinin en az yüzde 20'sine denk gelmesine ve yabancı yatırım ve birleşme gibi gerekli izinlerin alınmasına bağlı olduğu belirtilmişti.

GEÇEN YIL 528 MİLYON EURO KAR ETMİŞTİ

Almanya'nın Bild ve Die Welt gazetelerinin sahibi Axel Springer, son zamanlarda gayrimenkul ve iş ilanları hizmeti sağlayan dijital ağırlıklı bir medya devine dönüşmüştü. Şirket geçen yıl gelirini yüzde 4,1 artırarak 3,2 milyar euroya yükselirken, şirketin karı da yüzde 4,8 yükselerek 528 milyon euro olarak kayıtlara geçmişti.

Haber Yayın Tarihi: 26.08.2019 11:28 Kaynak: AASon Dakika

Burun ameliyatı olmaya gitti, kalbinin doğuştan delik olduğunu öğrendi
Kayınbiraderinin eşiyle ilişkisi olduğunu öne süren kayınpeder, damadını öldürdü Katar, Libya'nın doğusunda petrol üretiminin durdurulmasını şiddetle kınadı

Son Dakika Haberleri