Son Dakika Haberleri: ABD'nin petrol üretiminde yeni rekor

ABD'nin petrol üretiminde yeni rekor

9 gün önce

ABD'de ham petrol üretiminde geçen hafta günlük ortalama 12,6 milyon varille rekor kırıldı.

ABD Enerji Enformasyon İdaresi (EIA) verilerine göre, ülkede ham petrol üretimi geçen hafta bir önceki haftaya göre günlük ortalama 200 bin varil arttı. Böylece, 29 Eylül-4 Ekim haftasında dünyanın en büyük ham petrol üreticisi olan ABD'de, 12,6 milyon varille günlük üretimde yeni bir rekor kırılmış oldu. ABD'nin günlük ortalama ham petrol üretimi en son 17-23 Ağustos haftasında 12,5 milyon varile ulaşmıştı.

HAM PETROL STOKLARI ARTTI

EIA, ülkedeki ticari ham petrol stoklarının geçen hafta 2,9 milyon varil (yüzde 0,7) artarak 425,6 milyon varile yükseldiğini açıkladı. Piyasa beklentisi stokların 1,4 milyon varil artacağı yönündeydi. Ham petrol stokları bir önceki hafta 3,1 milyon varil artış kaydetmişti. Ticari ham petrol stoklarına dahil olmayan stratejik ham petrol stokları ise geçen hafta 0,2 milyon varil gerileyerek 644,6 milyon varile indi.

BENZİN STOKLARI AZALDI

ABD'nin benzin stokları ise geçen hafta 1,2 milyon varil (yüzde 0,5) azalışla 228,8 milyon varile geriledi. Benzin stoklarına yönelik piyasa beklentisi 0,25 milyon varil düşüş olması yönündeydi. Benzin stokları bir önceki hafta 0,2 milyon varil azalmıştı.

ABD'nin petrol üretiminde yeni rekor
Haber Yayın Tarihi: 10.10.2019 09:02 Kaynak: AATürkiye, ABD ile yapılan mutabakata uymasına rağmen teröristler taciz ateşine devam ediyor
Türkiye ile ABD'nin mutabakatı Suriyelileri sevindirdi Keskin nişancı saldırısında yaralanan SMO askerleri kanlar içinde hastaneye kaldırıldı Yıldız şarkıcı Demi Lovato'nun internete çıplak fotoğrafları sızdırıldı