Son Dakika Haberleri: McConnell'dan Temsilciler Meclisinde Türkiye çıkışı: Yaptırım uygulamak geri tepebilir

McConnell'dan Temsilciler Meclisinde Türkiye çıkışı: Yaptırım uygulamak geri tepebilir

29 gün önce

Senato Çoğunluk Lideri Mitch McConnell, Temsilciler Meclisinde Türkiye'ye yaptırım getirilmesini isteyen mevzuata karşı çıktı. McConnell, NATO üyesi olan Türkiye'ye yaptırım uygulamanın Ankara ile Rusya'yı birbirine yakınlaştıracağını ifade etti.

ABD Temsilciler Meclisinde Türkiye'ye yaptırım getirilmesine karşı çıkan Senato Çoğunluk Lideri Mitch McConnell, "Bir NATO üyesi olan Türkiye'ye yaptırım uygulamak, Ankara ile Rusya'yı yaklaştırma olarak geri tepebilir" dedi.

"ANKARA İLE RUSYA BİRBİRİNE YAKLAŞABİLİR"

Senato Çoğunluk Lideri Mitch McConnell, Temsilciler Meclisinde Türkiye'ye yaptırım getirilmesini isteyen mevzuatına karşı çıktı. Cumhuriyetçi Parti'nin Kentucky Senatörü McConnell, "Bir NATO üyesi olan Türkiye'ye yaptırım uygulamak, Ankara ile Rusya'yı yaklaştırma olarak geri tepebilir" ifadelerini kullandı. McConell, Temsilciler Meclisinin aldığı mevzuat kararı ile ABD Senatosu arasında bir bölünme olduğunu gösterdi.

TÜRKİYE'YE YAPTIRIM KONUSUNDA OYLAMA YAPILACAK

Öte yandan Demokratların ağırlıklı olduğu Temsilciler Meclisinden önümüzdeki hafta Türkiye'ye yaptırım uygulanması konusunda bir oylama yapılacağı aktarıldı.

TRUMP'IN SURİYE POLİTİKASINI ELEŞTİREN İSİMLERİN BAŞINDA GELİYOR

Senato Çoğunluk LideriMcConnell, ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye politikasını eleştiren isimlerin başında geliyor. ABD Senatosu'nun Cumhuriyetçi Başkanı McConnell, Washington Post gazetesinde yayınlanan makalesinde Suriye'deki Amerikan askerlerini çekmenin önemli bir stratejik hata olduğunu ifade etmişti.

McConnell'dan Temsilciler Meclisinde Türkiye çıkışı: Yaptırım uygulamak geri tepebilir
ABD Senatosu Başkanı McConnell: Suriye'den çekilme kararı büyük bir stratejik hatadır

Haber Yayın Tarihi: 22.10.2019 11:31 Yaşar Büyükanıt, ölmeden önce verdiği son röportajda FETÖ'cü savcıyı affetmedi
Başörtülü hamile kadına çirkin saldırı! Darp edilen kadın hastaneye kaldırıldı MAK araştırma son anketi açıkladı: Meclis'te yer alan partilerin oy oranlarında büyük düşüş var