Adana engelleri aşıp, 25'inci sanat yılını doldurdu - Son Dakika

Adana engelleri aşıp, 25'inci sanat yılını doldurdu

2 ay önce

Engelleri aşıp, 25'inci sanat yılını doldurduADANA'da fiziksel engelli Alper Demir (43), edebiyattaki 25'inci sanat yılını doldurdu.

Engelleri aşıp, 25'inci sanat yılını doldurdu

ADANA'da fiziksel engelli Alper Demir (43), edebiyattaki 25'inci sanat yılını doldurdu. Kütüphanesinde okuduğu bin kitap bulunan, 9 şiir, kişisel gelişim ve engellilerin sorunları hakkında kitap yazan Demir, 10'uncu kitabını çıkarmaya hazırlanıyor.

Çukurova ilçesindeki Güzelyalı Mahallesi'nde yaşayan Alper Demir, 43 yıl önce zor doğum sonucu beynindeki hareket hücrelerinin bir kısmının ölmesi sonucu fiziksel engelli olarak dünyaya geldi. Fiziksel zorluklara rağmen ailesinin desteğiyle okuldan kopmayan Demir, lise yıllarında okulun dergisi sayesinde edebiyatla tanıştı. Aynı zamanda okumayı da çok seven ve kütüphanesinde okuduğu binin üzerinde kitap bulunan Demir, 9 şiir, kişisel gelişim ve engellilerin sorunları hakkında kitap yazdı.

ÜRETMEKTEN ÇOK TÜKETMEK SEVİLİYOR

Okullarda, üniversitelerde kişisel gelişim üzerine konferanslar verdiğini ve engellilerin yaşadığı sorunlara ilişkin 10'uncu kitabını yazmaya başladığını söyleyen Demir, şunları söyledi

Ülkemizde üretmekten çok tüketmek seviliyor ve engellilere fırsat verilmiyor. Engellilere, 'Bu adam bir şey yapamaz' diye bakılıyor ama ben bu konuda en çok kendimi örnek gösteriyorum. Beni okuyanlar kendilerini iyi hissetmeye başlıyor. Fırsat buldukça her konuda araştırma yapmayı seviyorum. Engellilerin topluma kazanımı, ülkemizde yaşadıkları psikolojik ve fiziki sorunları ele alıyorum. Şiirlerimde de en çok aşk konusunu işliyorum. Aşk engel tanımaz. Yeter ki insanın yüreği engelli olmasın. Güzel olan her şeye aşk duyuyorum.

Demir, imza gününe katılmak ve söyleşi yapmak isteyen tüm kitapseverleri 4-12 Ocak 2020'de düzenlenecek Çukurova 13'üncü Kitap Fuarı'na davet etti.

Adana engelleri aşıp, 25'inci sanat yılını doldurdu

Haber Yayın Tarihi: 03.12.2019 11:01 Kaynak: DHASon Dakika

İstanbul'da dövmecide tecavüz dehşeti! Sanık ağır ceza mahkemesinde yargılanacak
Kayınbiraderinin eşiyle ilişkisi olduğunu öne süren kayınpeder, damadını öldürdü Katar, Libya'nın doğusunda petrol üretiminin durdurulmasını şiddetle kınadı

Son Dakika Haberleri