Adana 'Lezzet Festivali'ne Hazır - Son Dakika

Adana 'Lezzet Festivali'ne Hazır

3 yıl önce

Adana 'Lezzet Festivali'ne hazır 6-8 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 'Adana Lezzet Festivali' öncesi Adana Valisi Mahmut Demirtaş ve onun öncülüğünde toplanan belediye başkanları Adanalıları festivale davet ettiADANA - Adana'da 6-8 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 'Adana...

Adana 'Lezzet Festivali'ne Hazır, System.String[]

Adana 'Lezzet Festivali'ne hazır

6-8 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 'Adana Lezzet Festivali' öncesi Adana Valisi Mahmut Demirtaş ve onun öncülüğünde toplanan belediye başkanları Adanalıları festivale davet etti


ADANA - Adana'da 6-8 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 'Adana Lezzet Festivali' öncesi Adana Valisi Mahmut Demirtaş ve onun öncülüğünde toplanan belediye başkanları Adanalıları festivale davet etti.

6 Ekim Cuma gününden 8 Ekim Pazar gününe kadar dolu dolu etkinliklerle Adana Galleria Festival Alanı'nda düzenlenecek olan 'Adana Lezzet Festivali' öncesi Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek ile Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ ve Yüreğir Belediye Başkan Vekili Mehmet Gildir kentteki bir otelde basın toplantısı düzenledi.

Vali Demirtaş, Adana'nın Portakal Çiçeği Karnavalı, Adana Film Festivali, Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali, Kebap Festivali ve Rock Festivali ile çok önemli bir atılım yaptığını belirterek, "Festivali Adanamıza yakışır bir şekilde yapacağız. Amacımız Adana'nın potansiyelini nasıl daha iyi tanıtırız bunun için. Festival tarihlerinde kimse başka program yapmasın. Herkesi festivale bekliyoruz. Bir taraftan gastro şovlar yapılırken bir taraftan söyleşiler düzenlenecek. Adana yemeklerinin lezzeti nereden geliyor bununla ilgili çalışmalar yapacağız" diye konuştu.

Adana Sanayi Odası (ADASO), Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB), Adana Ticaret Odası ve Adana Ticaret Borsası başkanlarıyla çok sayıda kurum temsilcisinin katıldığı toplantıda festival programı katılımcılara anlatıldı.

Konuşmaların ardından sonra toplantıya katılanlar ile birlikte Vali Mahmut Demirtaş, festival için pasta kesti.

Pek çok kamu kurumu ve sivil toplum kuruluşunun desteğiyle düzenlenecek 'Adana Lezzet Festivali'nde, katılımcılara Adana Kebabı başta olmak üzere, ciğer, şırdan, bici bici, analıkızlı çorbası, mumbar ve diğer yöresel yemekler, yapımlarıyla birlikte anlatılarak sunulacak. Alanda kurulacak 100'den fazla stantta lezzet ustaları ve şefler, farklı Adana lezzetlerini gastro şovlar ile konuklara tanıtacak. Lezzetler için atölye çalışmaları gerçekleştirilecek. Katılımcılar festival alanından kalkacak otobüslerle Adana'nın tarihi mekanlarını gezme fırsatı bulacak ve narenciye,pamuk ve zeytin hasadına katılacak. Ayrıca festival kapsamında konserler düzenlenecek.

Adana 'Lezzet Festivali'ne Hazır

Haber Yayın Tarihi: 04.10.2017 02:26 Kaynak: İHASon Dakika

"Tosuncuk" lakaplı Mehmet Aydın öldü mü? Sosyal medya bu iddiayla çalkalanıyor
Mahsun Kırmızıgül 14 yıl sonra ilk kez şarkı söyledi Başkan, soyunma odasına içinde 500 bin TL olan çanta getirdi