Afrika'da Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 72'ye çıktı - Son Dakika

Afrika'da Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 72'ye çıktı

26.03.2020 12:04

Afrika'da, yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 72'ye yükseldi.

Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs sebebiyle Afrika kıtasında hayatını kaybedenlerin sayısı 72'ye yükseldi.

AFRİKA'DA 46 ÜLKEYE SIÇRADI

Afrika Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi'nin (Africa CDC) Twitter hesabından yapılan açıklamada, virüsün 46 ülkeye yayıldığı kaydedildi. Vaka sayısının kıta genelinde 2 bin 746'ya çıktığı belirtilen açıklamada, en fazla vakanın Kuzey ve Güney Afrika ülkelerinde görüldüğü ifade edildi.

210 KİŞİ İYİLEŞTİ

Açıklamada, hastalığa yakalandıktan sonra iyileşenlerin sayısının ise 210 olduğu aktarıldı. Kıtada virüsün en fazla görüldüğü ülkeler Güney Afrika, Mısır, Cezayir, Fas, Tunus, Burkina Faso ve Senegal olarak sıralandı.

Afrika'da Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 72'ye çıktı

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Afrika'da Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 72'ye çıktı - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (2)

Son Dakika

Son Dakika: Esnaf ve sanatkarlara yönelik gelir kaybı desteği ödemeleri bugün itibarıyla başladı Biden'dan 17 kritik karar! Aralarında Müslüman ülkelere yönelik seyahat yasağının kaldırılması da var Otopark çıkışında ödeme yapmak isteyen genç kadının kafası ödeme cihazı ve aracının kapısına sıkıştı Ayşenur Arslan ile Baro Başkanının 'Bunak' değerlendirmesi sosyal medyada gündem oldu Baba, kızını istismar eden genci eve çağırıp öldüresiye dövdü Rus muhalif Navalny, Putin'in sarayının detaylarını paylaştı: Monako'nun 39 katı büyüklüğünde Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: Aşılanan kişi sayısı 1 milyonu geçti Cani koca, kumar borcu yüzünden kavga ettiği astım hastası karısını boğarak öldürdü