Ahmet Hakan'a Takipsizlik Kararı - Son Dakika

Ahmet Hakan'a Takipsizlik Kararı

4 yıl önce

Soruşturmayı yürüten Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili İdris Kurt, takipsizlik kararında, programın canlı yayın olduğuna, söz konusu beyanın moderatör ya da yayın sorumlusu tarafından değil konuk Tahir Elçi tarafından spontane olarak sergilendiğine dikkat çekti.

Ahmet Hakan'a Takipsizlik Kararı, System.String[]

Soruşturmayı yürüten Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili İdris Kurt, takipsizlik kararında, programın canlı yayın olduğuna, söz konusu beyanın moderatör ya da yayın sorumlusu tarafından değil konuk Tahir Elçi tarafından spontane olarak sergilendiğine dikkat çekti. Kararda moderatör Coşkun'un diğer konuklara itiraz hakkı verdiği, hatta beyanın ne anlama geldiğini de açıklattırdığı belirtildi. Savcılık, Coşkun ve Güven'in üzerlerine atılı suç ile ilgili kasıtlarının varlığı konusunda yeterli ve inandırıcı delil elde edilemediği anlaşıldığından 'kovuşturmaya yer olmadığına' karar verdi.


CNN Türk'te 14 Ekim 2015'te canlı yayınlanan Ahmet Hakan Coşkun'un sunduğu Tarafsız Bölge programına katılan Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, "PKK terör örgütü değildir" ifadesini kullanınca, Elçi'yle birlikte program sunucusu Ahmet Hakan Coşkun ve program sorumlusu Ali Güven hakkında 'terör örgütü propagandası yapmak'tan soruşturma başlatılmıştı.


Soruşturmada Elçi hakkında yakalama kararı çıkarılmış, Diyarbakır'da gözaltına alınıp İstanbul'a getirilen Elçi, savcılığa ifade verdikten sonra serbest bırakılmıştı. Elçi, adliye önünde "Çok büyük haksızlığa uğradım. Sarf ettiğim sözlerin arkasındayım" demişti. Tahir Elçi, 28 Kasım 2015'te Diyarbakır'ın Sur ilçesinde baro üyelerinin yaptığı basın açıklaması sırasında bölgede çıkan çatışmada hayatını kaybetti.

Kaynak: Hürriyet

Haber Yayın Tarihi: 07.04.2016 06:51 Son Dakika

Kırmızı ışıkta geçen yayadan ilginç savunma: Ben Avrupa'da kalmış adamım
Benzin istasyonunda görevlilerle şakalaşan polis, ardından kafasına sıktı Çocuğunun babasını aramaya geldi, gerçeklerle Esra Erol'da programında yüzleşti

Son Dakika Haberleri