Gazeteci Ahmet Hakan Coşkun, "Darp" Davasına Yazılı İfade Gönderdi - Son Dakika

Gazeteci Ahmet Hakan Coşkun, "Darp" Davasına Yazılı İfade Gönderdi

4 yıl önce

Gazeteci Ahmet Hakan Coşkun, Şişli'deki evinin önünde darp edilmesine ilişkin görülen davada, darp sonrası yaralandığı için program yapamadığını, maddi zarara uğradığı için sanıklardan şikayetçi olduğunu söyledi.

Gazeteci Ahmet Hakan Coşkun,

Gazeteci Ahmet Hakan Coşkun, Şişli'deki evinin önünde darp edilmesine ilişkin "Burnumda ve kaburgalarımda kırık olduğu tespit edildi. Hastane masraflarımı kısmen sosyal güvenlikten kısmen de kendi cebimden karşıladım. Bunlarla ilgili herhangi bir ödeme yapılmadı. Bu yaralanma nedeniyle program yapamadım. Sanıklardan şikayetçiyim." dedi.

AVUKATLAR KATILDI

İstanbul 60. Asliye Ceza Mahmekesindeki duruşmada, tarafları avukatları temsil etti.

Hakim, müşteki Coşkun'un celse arası ifade verdiğini belirterek, ifadesinin yazılı olduğu dilekçeyi dosyaya koydu.

"ZARARLARIM OLUŞTU"

Coşkun, celse öncesinde verdiği ifadesinde, kendisini darbeden sanıklardan şikayetçi olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Sanıkları tanımıyorum. Bana saldırı anı kısa bir anda oluştu, yere düştükten sonra tekme ile bana vuran veya vuranlar oldu. Burnumda ve kaburgalarımda kırık olduğu tespit edildi. Hastane masraflarımı kısmen sosyal güvenlikten kısmen de kendi cebimden karşıladım. Bunlarla ilgili herhangi bir ödeme yapılmadı. Girişimde dahi bulunulmadı. Ben bu yaralanma nedeniyle program yapamadım. Bundan dolayı zararlarım da oluştu. Sanıklardan şikayetçiyim."

ŞOFORÜ TANIKLIK ETTİ

Duruşmada, müşteki ve tanıklara gazeteci Coşkun'u darbettiği iddia edilen şahıslara ait emniyette çekilmiş fotoğraflar gösterildi ve teşhiste bulunmaları istendi. Müştekilerden Coşkun'un şoförü Sari Demir, olay anını net hatırlayamadığını belirterek, sanıklardan birinin kendisini engellemeye çalıştığını, başka birini de elindeki bira şişesiyle Coşkun'un korumasına vurmak üzereyken gördüğünü söyledi.

"O BÖLGENİN İNSANLARINA BENZEMİYORLARDI"

Tanık Mansur Foroutan, olayı görmediğini dile getirerek, "Sosyal medyada sanıkların fotoğraflarını gördüm ve tutuklandıklarını öğrendim. Tutuklanan kişilerin Teşvikiye'deki House Kafe'ye geldiklerini gördüm. Yağmurlu bir gündü ve kafede çok az insan vardı. Kafeye gelenler, genelde o bölgenin insanlarının görüntüsünde değillerdi." dedi.

ÇOŞKUN'UN KARDEŞİ DE TANIKLIK YAPTI

Duruşmada tanık olarak ifade veren Ahmet Hakan Coşkun'un kardeşi Mahmut Fazıl Coşkun, olayın evinin önünde yaşandığını anlatarak, şunları kaydetti:

"Bağrışmalar duyunca pencereye yöneldim. 2-3 kişinin Ahmet'e vurmaya çalıştıklarını ve bir an için Ahmet'in de kaçmaya çalıştığını gördüm. Hemen aşağıya indim. Saldırganlara kim olduklarını ve neden yaptıklarını sordum. Olayın ne olduğunu bilmiyordum. Birinin elinde bira şişesi vardı. Sokağın başında polis kulübesi vardı, oraya koştum ve yardım istedim."

DURUŞMA TEMMUZA ERTELENDİ

Duruşma, sanık avukatlarının savunmalarının alınmasının ardından eksikliklerin giderilmesi için 13 Temmuz'a ertelendi.

İDDİANAMEDE SANIKLARA HAPİS İTENİYOR

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu'nca hazırlanan iddianamede, Ahmet Hakan Coşkun'un, 1 Ekim 2015'te televizyon programının ardından aracıyla Şişli'deki evinin önüne geldiği sırada başka bir otomobilden inen kişilerce darbedildiği anlatılıyor.

Gazetede yazdığı köşe yazıları ve televizyon programlarındaki konuşmalarını tasvip etmedikleri için Coşkun'a husumet besleyen şüphelilerin, bu kişiyi dövmeyi planladıkları anlatılan iddianamede, sanık Ahmet Şengüler'in, "mala zarar verme, kasten silahla yaralamaya teşebbüs, basit yaralama, kemiklerin kırılmasına sebebiyet verecek şekilde kasten yaralama ve hakaret" suçlarından 3 yıldan 12 yıl 4 aya kadar, diğer 6 sanığın da "mala zarar verme, kasten silahla yaralamaya teşebbüs, basit yaralama ve kemiklerin kırılmasına sebebiyet verecek şekilde kasten yaralama" suçlarından 2 yıl 8 aydan 10'ar yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep ediliyor.

Haber Yayın Tarihi: 27.04.2016 03:28 Kaynak: AASon Dakika

"Evrensel şarj aleti" önerisine ilk tepki Apple'dan geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatını verdiği Çankırı-Ankara kara yolunun yapımı başladı 1 TL'ye aldığı şişeleri sanat eserine dönüştürüp 50 euroya satıyor

Son Dakika Haberleri