Ahmet Hakan'dan, İmamoğlu yorumu: 'Keşke kayyum atansa' diyordur - Son Dakika

Ahmet Hakan'dan, İmamoğlu yorumu: 'Keşke kayyum atansa' diyordur

07.09.2019 09:26

Gazeteci yazar Ahmet Hakan, İstanbul'a kayyum atama tartışmalarıyla ilgili olarak, "Ekrem İmamoğlu'na bu zamana kadar yapılan kıyakların en büyüğü olur. Şundan eminim, İmamoğlu içinden 'Keşke İstanbul'a kayyum atansa' diye düşünüyordur" dedi.

Süleyman Soylu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında söylediği "Seni pejmürde(perişan) ederiz" sözleri "İstanbul'a kayyum atanacak mı?" sorularını akıllara getirmişti.

Çok tartışılan İstanbul'a kayyum atanması konusuyla ilgili bir yorum da gazeteci yazar Ahmet Hakan'dan geldi. İstanbul'a kayyum atamanın, Ekrem İmamoğlu'na kıyak geçmek olduğunu savunan Hakan, İmamoğlu'nun kendi kendine kaldığı zamanlarda "Ah keşke! Ah keşke! İstanbul'a kayyım atasalar da neşemizi, keyfimizi bulsak" şeklinde düşündüğünden emin olduğunu söyledi.

Ahmet Hakan'ın Hürriyet'te yayımlanan "İstanbul'a kayyım: Aklından bile geçirme" başlıklı yazının ilgili kısmı şu şekilde;

Böyle bir adım atılırsa... Demokrasiymiş... Sandıkla gelmekmiş... Sandıkla gitmekmiş... Millet iradesiymiş... Hepsi talan olur talan! İşin nirengi noktası burasıdır.

Bir de şu var: Bırakın İstanbul'a kayyım atamayı... Bunu akıldan geçirmek bile Ekrem İmamoğlu'na bu zamana kadar yapılan kıyakların en büyüğü olur. Başka hangi kıyakların yapıldığını bilmem söylememe gerek var mı?

*

Şundan eminim: Ekrem İmamoğlu, kendi kendine kaldığı zamanlarda içinden şöyle geçiriyordur: "Ah keşke! Ah keşke! İstanbul'a kayyım atasalar da neşemizi, keyfimizi bulsak".

*

Diyarbakır'ı, Van'ı, Mardin'i... Bir biçimde izah etmek mümkün... Ama İstanbul'u izah etmenin imkânı da yok ihtimali de yok.

*

Ben bir iktidar yetkilisi olsam... Bana gelip de "Efendim, İstanbul'a kayyım atayacak mısınız?" falan diye bir soru sorulsa... Şu cevabı veririm: "Bu soruyu size Ekrem İmamoğlu mu sordurtuyor?".

*

İstanbul'a kayyım atanırsa... Bu Türk siyasi hayatının yapılmış en büyük 10 hatasının birincisi olur. İkincisini herkes biliyor!

*

Şunu da söyleyeyim: İstanbul'a kayyım tartışması yapmak bile "Türk siyasi hayatında yapılmış en büyük 50 hata" listesine rahatlıkla girebilir.

*

Son sözüm şudur: İktidar yetkilileri İstanbul'a kayyım konusunun tartışılmasının bile önüne geçerek... Hem demokrasinin daha fazla hırpalanmasına izin vermemeliler, hem de Ekrem İmamoğlu'na arayıp da bulamadığı bir fırsatı sunmamalılar.

SOYLU-İMAMOĞLU POLEMİĞİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gazetecilerin kendisine yönelttiği "İstanbul'a kayyum atanacak mı?" sorusuna "Pazar günü açıklayacağım" yanıtını vermişti. İBB Başkanı İmamoğlu da Soylu'ya "Polemiklerden nemalanmıyorum" şeklinde iki kelimelik yanıt vermişti.

Ahmet Hakan'dan, İmamoğlu yorumu: 'Keşke kayyum atansa' diyordur

Son Dakika Güncel Ahmet Hakan'dan, İmamoğlu yorumu: 'Keşke kayyum atansa' diyordur - Son Dakika


Son Dakika

Yunanistan'ın "Yunan savaş gemileri Oruç Reis'i bölgeden uzaklaştırdı" iddiasına Türkiye'den yalanlama geldi Tuzla'da yürek ısıtan görüntü! Minibüs şoförü, yaşlı çiftin karşıya geçebilmesi için yolu kapattı Real Madrid'de Zinedine Zidane ile yollar ayrılıyor Son Dakika: Türkiye'de 22 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 71 can kaybı, 2102 yeni hasta tespit edildi Yolcu otobüsünde 17 yaşındaki genç kızı izleyerek mastürbasyon yapan muavin tutuklandı Karabağ'ın İran sınırı tamamıyla Azerbaycan kontrolüne geçti Çipli kimlik kartıyla elektronik kimlik doğrulama sistemiyle ilgili esaslar belirlendi! İşte detaylar Kaymakamdan ismini yanlış söyleyen CNN Türk muhabirine soğuk duş!