Saadet, AK Parti ile ittifak yapar mı? Karamollaoğlu'nun 3 şartı işi çıkmaza sokabilir - Son Dakika

Saadet, AK Parti ile ittifak yapar mı? Karamollaoğlu'nun 3 şartı işi çıkmaza sokabilir

25.01.2021 15:55

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "AK Parti ile ittifak olur mu?" sorusuna 3 şartları olduğunu söyleyerek yanıt verdi. Karamollaoğlu şartlarını ise başkanlık sisteminin kaldırılması, adalet alanında yapılacak reformlar ve ekonomi alanında atılacak adımlar olarak sıraladı.

Ankara kulislerinin en çok konuşulan konularından birisi de ittifaklar. Özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde Saadet Partisi'nin kanaat önderleri ile görüşmesi, partinin ittifaka dahil olabileceğinin işareti olarak algılanmıştı.

ÜÇ ŞARTI VAR

CNN Türk muhabiri Kıvanç El'in aktardığına göre; Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'na "AK Parti ile ittifak yapılır mı?" sorusu yöneltildi. Karamollaoğlu, "Aslında yapılabilir" diyerek ittifakın gerçekleşmesi için gerekli üç şartını sıraladı. O şartlardan birincisinde Karamollaoğlu, başkanlık sisteminin yani şu an mevcut sistemin değiştirilmesi gerektiğini ve partili bir Cumhurbaşkanı olmaması gerektiğini söylüyor. İkinci şart ise adalet alanında yapılacak bazı adımlar ve reformlar. Üçüncü konu başlığı ise Ekonomi, Son Dakika Ekonomi Haberleri, Ekonomi Son Dakika'>ekonomi alanında atılacak adımlar.

'AK Parti ile ittifak olur mu?' sorusunu yanıtlayan Temel Karamollaoğlu 3 şart sundu

"GÖRÜŞMELERDEN YANAYIZ"

Temel Karamollaoğlu sözlerine şu şekilde sürdürdü: "Bütün siyasi partilerin süreç içinde görüşmesinden yanayız. Sürecin gergin geçmemesi gereklidir. Türkiye'nin birçok problemi var ve bunların çözülmesinde de siyasi parti görüşmelerinin önemli olacak"

Saadet, AK Parti ile ittifak yapar mı? Karamollaoğlu'nun 3 şartı işi çıkmaza sokabilir

Son Dakika Güncel Saadet, AK Parti ile ittifak yapar mı? Karamollaoğlu'nun 3 şartı işi çıkmaza sokabilir - Son Dakika


Son Dakika

Filyasyon ekibinin şoförü uyuşturucu satarken yakalandı Okan Bayülgen 4 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak Öğretmen kadın ve ailesi gürültü yaptıkları gerekçesiyle komşularının muştalı saldırısına uğradı Malaga, Nordin Amrabat transferindeki anlaşmaya uymadığı gerekçesiyle Galatasaray'a 500 bin euro ödeyecek Kademeli normalleşme öncesi kritik Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı başladı Son Dakika! Aliyev'den Ermenistan'daki darbe girişimiyle ilgili ilk yorum: Hiç bu kadar acınacak bir durumda olmamışlardı Benzin içme bağımlılığı olan genç kadın, ölümle burun buruna yaşıyor Son Dakika! Ermenistan'daki darbe girişimine ilişkin Türkiye'den ilk açıklama: Nerede olursa olsun darbeye karşıyız