Son Dakika Haberleri: AK Partili İsim, Cumhur İttifakı'na Destek Kararı Alan BBP'ye Resti Çekti

AK Partili İsim, Cumhur İttifakı'na Destek Kararı Alan BBP'ye Resti Çekti

7 ay önce

AK Parti Hatay Büyükşehir Meclis Grubu Sözcüsü ve Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, 30 büyükşehirde Cumhur İttifakı'na destek vereceğini açıklayan Büyük Birlik Partisi'ne sert sözlerle yüklendi.

AK Partili İsim, Cumhur İttifakı'na Destek Kararı Alan BBP'ye Resti Çekti, System.String[]

Büyük Birlik Partisi (BBP) tarafından 30 büyükşehirde, büyükşehir belediye başkan adayı çıkarılmayacağı ve Cumhur İttifakı'nın adaylarına destek verileceği bildirildi.

YAZILI AÇIKLAMA YAPTILAR

BBP'den yapılan yazılı açıklamada, BBP'nin, 16 Nisan 2017'deki referandumda ve 24 Haziran 2018'deki Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde Cumhur İttifakı'nın içinde yer aldığı hatırlatılarak, ittifakın "devletin bekası, ülkenin bütünlüğü, milletin istiklali ve istikbalini önceleyen" ruhuna destek verilmeye devam edileceği belirtildi.

AK PARTİ'DE KARŞILIK BULMADI

BBP'den Cumhur İttifakı'nın adaylarına destek açıklaması gelmesine karşılık, AK Parti Hatay Büyükşehir Meclis grubu sözcüsü ve Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan'ın BBP'ye yönelik sözleri dikkat çekti.

"BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ BU SEÇİMDE İTTİFAKIN DIŞINDADIR"

Mehmet Kalkan partililere yaptığı konuşmada, BBP'nin Cumhur ittifakı dışında olduğunu söyledi. Ayrıca Mehmet Kalkan kendisini konuşması süresince cep telefonuyla kayıt eden bir partiliye ise "Büyük Birlik Partisi bu seçimde ittifakın dışındadır" dedikten sonra el hareketiyle çekime son vermesini istedi.

Haber Yayın Tarihi: 18.02.2019 10:13 Gözler Meclis'te! İşte emekliye ek zam müjdesinin detayları
Mustafa Sandal ve Melis Sütşurup'un ayrılık nedeni ortaya çıktı Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan antik kenti el ele tutuşarak gezdi