Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu'nun teklifini açıkladı: Birleşme teklifinde bulundu, olumlu bakmadık - Son Dakika

Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu'nun teklifini açıkladı: Birleşme teklifinde bulundu, olumlu bakmadık

26.11.2019 22:31

Yeni parti hazırlıklarını sürdüren Ali Babacan, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yeni parti için birleşme teklifinde bulunduğunu ancak kendilerinin olumlu bakmadıklarını açıkladı. Babacan, "Kendi merkezli bir hareket başlattı. Nasıl olacak, nasıl kadro hareketine dönecek.İl başkanlarını belirledi mesela. Düzenli toplantılar yapıyordu" dedi.

AK Parti'den istifa ettikten sonra yeni parti hazırlıklarını sürdüren Ali Babacan, Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek programına konuk oldu. Burada gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan Ali Babacan, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun teklifini de açıkladı. Babacan, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yeni parti için birleşme teklifinde bulunduğunu ancak kendilerinin olumlu bakmadıklarını söyledi.

"BİRLEŞME TEKLİFİNİ GERÇEKÇİ GÖRMÜYORUM"

Habertürk'te Fatih Altaylı'nın Ahmet Davutoğlu'nun birleşme teklifi olup olmadığıyla ilgili sorusunu cevaplandıran Ali Babacan "Ahmet Davutoğlu, birlikte yürüme teklifinde bulundu. O daha önce kendisi partileşme sürecini başlatmıştı. Biz daha sonra başlattık. Bu durumda kadrolaşma süreci yürüyemeyeceği için olumlu bakmadık. O onun ekibi bu bunun ekibi olmasını istemedik. Tamam kadro olmak gerektiğini inanıyorduk. Sıfırdan bir hareket olsun istiyoruz. Ben birleşmeyi zor görüyorum. Gerçekçi görmüyorum" şeklinde konuştu.

Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu'nun teklifini açıkladı: Birleşme teklifinde bulundu, olumlu bakmadık

Son Dakika Güncel Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu'nun teklifini açıkladı: Birleşme teklifinde bulundu, olumlu bakmadık - Son Dakika


Son Dakika

İspanya Süper Kupa finalinde kırmızı kart gören Lionel Messi, 2 maç ceza aldı Mafya liderinin mezarı başında esrarengiz cinayet Oyuncu ve seslendirme sanatçısı Bülent Yıldıran hayatını kaybetti ABD'den Hindistan'a S-400 tehdidi: Türkiye'ye benzer yaptırımları uygularız Gram altın tekrar 500 TL olur mu? Ünlü analist İslam Memiş son gelişmeleri değerlendirdi Oyuncu Tuba Büyüküstün, Sefirin Kızı dizisine dahil oldu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya benzeyen vatandaş sosyal medyada gündem oldu! Espriler havada uçuşuyor Türkiye'de yaygın olan iki marketin fiyatlarında yüzde 100'e varan fark bulunuyor