Alışveriş yapacaklar dikkat! İşte 4 günlük sokağa çıkma yasağında açık olacak işletmeler - Son Dakika

Alışveriş yapacaklar dikkat! İşte 4 günlük sokağa çıkma yasağında açık olacak işletmeler

Ramazan Bayramı süresince uygulanacak olan sokağa çıkma yasağında market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 23 Mayıs'ta saat 10.00-17.00 arasında hizmet verebilecek. Bu işletmeler bayram boyunca kapalı kalacak. Fırın ve tatlıcılar yasak boyunca hizmet vermeye devam edecek. Lokanta ve restoranlar ise sadece paket servis hizmeti verecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Ramazan Bayramı kapsamında 23-24-25-26 Mayıs tarihleri arasında tüm Türkiye'de sokağa çıkma yasağı uygulanacağını açıkladı. Yarın başlayacak yasak öncesi birçok vatandaş hangi işletmelerin açık olacağını merak eder oldu.

ARİFE GÜNÜ AÇIK OLACAK İŞLETMELER

İçişleri Bakanlığı'nın genelgesine göre, market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler bayram arifesine denk gelen 23 Mayıs Cumartesi günü ise 10.00-17.00 saatleri arasında hizmet verebilecek. Vatandaşlar (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarını karşılamak için araç kullanmadan ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip alışveriş yapabilecek. Bu iş yerleri çalışma saatleri arasında evlere servis yapabilecek.

BAYRAM BOYUNCA KAPALI OLACAKLAR

24-25-26 Mayıs tarihlerinde ise market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler ile online satış yapan işletmeler tamamen kapalı olacak.

FIRIN, PASTANE VE TATLICILAR 4 GÜN BOYUNCA AÇIK

Fırın, pastane ve tatlıcılar ise 23-24-25-26 Mayıs günlerinin tamamında hizmet verebilecek. Bu iş yerlerinde sadece ekmek, unlu mamul ve tatlı satışı yapılacak.

LOKANTALAR SADECE PAKET SERVİS YAPACAK

Bayramda sadece sadece evlere paket servis şeklinde hizmet sunmak üzere lokanta ve restoran tarzı iş yerleri açık olacak.

Alışveriş yapacaklar dikkat! İşte 4 günlük sokağa çıkma yasağında açık olacak işletmeler


Son Dakika

Ordulu vatandaş, 200 bin dolara satmadığı gizemli taşı Erdoğan'a teslim etmek istiyor Brent petrolün varili 34,12 dolardan işlem görüyor Altının kilogramı 377 bin 950 liraya yükseldi Tarihi İpek Yolu üzerinde kurduğu su değirmeninde tahin üretip kilosunu 35 liradan satıyor ABD'li perakende şirketi Tuesday Morning, koronavirüs nedeniyle iflas erteleme başvurusu yaptı Bakan Albayrak'ın dün müjdesini verdiği destek paketinin detayları belli oldu Çankaya, Şenkaya ve Bingöl belediyelerine 98 zabıta memuru alınacak Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren trafik sigortasında zam oranı yarı yarı azaldı Merkez Bankası'nın rezervleri 86,3 milyar dolara geriledi Buğdayda verim artınca çiftçi hasada kurban keserek başladı Karantina döneminde vatandaş 48 ton altın aldı Yükselişe geçen altının gram fiyatı 376 liradan işlem görüyor Çay hasadında benzinli çay toplama makinesi yasaklandı Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu, fırsatçılık ve stokçuluğun önüne geçmek için göreve başlıyor Son dakika: Hızlı tren seferleri 07.00 itibarıyla başladı! Yüzde 50 kapasiteyle çalışıyor