Almanya'da iki aşırı sağcı, 11 yaşındaki başörtülü kızı yere düşürüp tekmeledi! - Son Dakika

Almanya'da iki aşırı sağcı, 11 yaşındaki başörtülü kızı yere düşürüp tekmeledi!

2 ay önce

Avrupa'da Müslümanlara yönelik artan ırkçı saldırılara bir yenisi daha eklendi. Almanya'da iki aşırı sağcı, 11 yaşındaki başörtülü kızı saçlarından çekerek yere düşürdü, ardından da kızı tekmeledi. 11 yaşındaki kız yaralanırken, saldırganlar hakkında soruşturma başlatıldı.

Son dönemde Avrupa'da Müslümanlara ve ibadethanelere yönelik saldırılarda büyük bir artış gözlemlenirken, başörtülü bir kıza yapılan ırkçı saldırı büyük tepki gördü. Almanya'nın Saksonya eyaletinin Sebnitz kentinde iki aşırı sağcının, 11 yaşındaki başörtülü bir kız çocuğuna ırkçı saldırıda bulunduğu bildirildi.

"YERE DÜŞÜRÜP TEKMELEDİLER"

Alman basının Dresden polisine dayandırdığı habere göre, cuma günü bir süpermarketin önünde meydana gelen olayda, 16 ve 17 yaşındaki iki kişi 11 yaşındaki başörtülü Iraklı kıza saldırdı.

Haberde, 17 yaşındaki kadın saldırganın, başörtüsünü zorla çıkardığı kızı saçlarından çekerek yere düşürdüğü belirtildi. Ardından 16 yaşındaki erkek saldırganın, yerdeki kıza ayağıyla vurduğu ifade edilen haberde, bu sırada diğer saldırganın kızın ağızını kapattığı kaydedildi.

Haberde, saldırganların olay yerinden ayrılmadan önce "Burada ne işiniz var, ülkenize dönün." diye bağırdığı aktarıldı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Olayda 11 yaşındaki kızın yaralandığı, kimlikleri tespit edilen saldırganlar hakkında soruşturma başlatıldığı bildirildi.

NORVEÇ'TE KURAN-I KERİM'İ ÇÖPE ATMIŞLARDI

Norveç'te de "Norveç'in İslamlaşmasını Durdurun" isimli aşırı sağcı grubun gösterisi skandal görüntülere sahne olmuştu. Kur'an-ı Kerim yakmak isteyen İslam düşmanı gruba polis engel olunca, grubun lideri iki adet Kur'an-ı Kerim'i çöpe atmıştı.

Almanya'da iki aşırı sağcı, 11 yaşındaki başörtülü kızı yere düşürüp tekmeledi!
Dışişleri Bakanlığı, Norveç'teki Kur'an-ı Kerim yakma girişimini kınadı

Haber Yayın Tarihi: 08.12.2019 04:00 Kaynak: AASon Dakika

5 aylık evli çiftin internet üzerinden aldıkları yatak 'sır' oldu
Adana'da bir garip olay! Cesetle yolculuk polisi alarma geçirdi 5 yıllık evliliğini bitiren Uraz Kaygılaroğlu, fenomen Mehtap Algül ile aşk yaşamaya başladı

Son Dakika Haberleri