Angelina Jolie'ye ait Winston Churchill tablosu 7 milyon sterline alıcı buldu - Son Dakika
BBC

Angelina Jolie'ye ait Winston Churchill tablosu 7 milyon sterline alıcı buldu

02.03.2021 17:07

ABD'li oyuncu Angelina Jolie'ye ait olan, eski İngiltere Başbakanı Winston Churchill'in imzasını taşıyan tablo, Londra'daki bir müzayedede açık artırmaya çıkarıldı. 7 milyon sterline (yaklaşık 71,5 milyon lira) alıcı bulan tablo, Churchill'in en pahalıya satılan eseri oldu.

Oscar ödüllü Amerikalı oyuncu Angelina Jolie'ye eski eşi Brad Pitt'in 2011 yılında New Orleans'ta satın aldığı eski İngiltere Başbakanı Winston Churchill imzası taşıyan tablo, Londra'daki bir müzayedede açık artırmaya çıkarıldı.

Angelina Jolie'ye ait Winston Churchill tablosu 7 milyon sterline alıcı buldu

"CHURCHİLL'İN EN ÖNEMLİ ESERİ"

Christie's Müzayede Evi'ndeki açık artırmaya çıkarılan tablo, tahmin edilenin dört katı fiyata yani 7 milyon sterline (yaklaşık 71,5 milyon lira) satıldı. Tabloyu satın alan kişi ya da kurumun açıklanmadığı Christie's Müzayede Evi'nin Sözcüsü, satılan son tablo için ise "Churchill'in en önemli eseri" dedi. Winston Churchill'in tabloları daha önce en fazla yaklaşık 1,8 milyon sterline alıcı bulmuştu.

2. DÜNYA SAVAŞI SIRASINDA ÇİZDİ

Churchill imzasını taşıyan "Tower of the Koutoubia Mosque" (Kütübiyye Camisi Minaresi) adlı tablo, Fas'ın Marakeş kentinde gün batımını sıcak tonlarla tuvale yansıtıyor. Tablonun geçmişi, 2. Dünya Savaşı sırasında 1943'te Fas'ta yapılan Casablanca Konferansı sonrasına uzanıyor. Churchill konferans sonrası bir gün daha kentte kalarak eserini tamamlamış ve tabloyu dönemin ABD Başkanı Franklin D. Rooselvelt'e doğum günü hediyesi olarak göndermişti. Öte yandan Angelina Jolie ve Brad Pitt'in iyi birer koleksiyoncu olduğu da biliniyor.

Angelina Jolie'ye ait Winston Churchill tablosu 7 milyon sterline alıcı buldu
Angelina Jolie'ye ait Winston Churchill tablosu 7 milyon sterline alıcı buldu

Son Dakika Dünya Angelina Jolie'ye ait Winston Churchill tablosu 7 milyon sterline alıcı buldu - Son Dakika Dünya

BBC

YORUMLAR

Son Dakika

Bu illerde ev sahibi olan yaşadı, kiracılar yandı! Fiyatlar son 1 yılda yüzde 50 arttı Bu illerde ev sahibi olan yaşadı, kiracılar yandı! Fiyatlar son 1 yılda yüzde 50 arttı 88 yaşındaki kadının şüpheli ölümünde kan donduran detay: Ayağını hamur makinesine sıkıştırıp işkence yaptılar 88 yaşındaki kadının şüpheli ölümünde kan donduran detay: Ayağını hamur makinesine sıkıştırıp işkence yaptılar ÇAYKUR'un 300 mevsimlik işçi alım ilanına 35 bin 412 kişi başvurdu ÇAYKUR'un 300 mevsimlik işçi alım ilanına 35 bin 412 kişi başvurdu CHP, Merkez Bankası'nın 128 milyar dolarlık rezervi hakkında Meclis'te genel görüşme açılmasını istedi CHP, Merkez Bankası'nın 128 milyar dolarlık rezervi hakkında Meclis'te genel görüşme açılmasını istedi Cihangir'de bir kadını taciz edip boğazına bıçak dayayan sapığın ilk ifadesi: Hoşuma gitti Cihangir'de bir kadını taciz edip boğazına bıçak dayayan sapığın ilk ifadesi: Hoşuma gitti Ne Kars ne de Erzurum! Düzce'de Nisan ayında kar sürprizi, kalınlığı 120 santimetreye ulaştı Ne Kars ne de Erzurum! Düzce'de Nisan ayında kar sürprizi, kalınlığı 120 santimetreye ulaştı Türk bayrağını yere serip üzerine basan kendinibilmeze, dersini esnaf verdi Türk bayrağını yere serip üzerine basan kendinibilmeze, dersini esnaf verdi Muş'ta baharın müjdecisi Muş'ta baharın müjdecisi "çiriş" otu geçim kaynağı oldu