Son Dakika Haberleri: Ankara'da Dehşet! Akraba Ziyaretine Giden Üniversiteli Gence 25 Köpek Saldırdı

Ankara'da Dehşet! Akraba Ziyaretine Giden Üniversiteli Gence 25 Köpek Saldırdı

10 ay önce

Ankara'da üniversite öğrencisi, iftar için misafirliğe gittiği sırada yolda en az 25 köpeğin saldırısına uğrayarak kanlar içinde kaldı. Mahallede bu tür köpek saldırılarının çok olduğunu söyleyen vatandaşlar belediyeye şikayette bulundu.

Akrabalarını ziyarete giden Ankara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencisi 21 yaşındaki Ömer Yıldıran, yaklaşık 25 köpeğin saldırısına uğradı. Canını çevredekilerin yardımıyla kurtaran genç adam, hastaneye kaldırıldı.

MİSAFİRLİĞE GİDERKEN 25 KÖPEĞİN SALDIRISINA UĞRADI

Ankara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencisi 21 yaşındaki Ömer Yıldıran, Yenimahalle'ye bağlı Kent-koop Mahallesi'nde oturan dayısı Cafer Topaçlı'ya iftara gidiyordu. Metrodan indikten sonra dayısının evine doğru yola koyulan Yıldıran'a 25 kadar köpek saldırdı.

KANLAR İÇİNDE HASTANEYE KALDIRILDI

Uzun bir süre boyunca köpeklerle boğuşan ve kanlar içerisinde yerlerde kalan Ömer Yıldıran'ın imdadına çevreden geçen vatandaşlar yetişti. O esnada bölgeden geçen Erkan Türk, arabasını köpeklerin üzerine sürerek Yıldıran'ı kurtardı ve hemen hastaneye götürdü.

VATANDAŞLARIN ŞİKAYETLERİ ARTTI

Vücudunun çeşitli bölgelerinden derin yaralar alan Ömer Yıldıran'ın hastanedeki tedavileri devam ederken Kent-koop Mahallesi sakinleri yaşananlara isyan etti. Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Yenimahalle Belediyesi'ne çok sayıda şikâyetlerde bulunduklarını belirten vatandaşlar, bu tür vakaların mahallelerinde sürekli olarak yaşandığını dile getirdi. Olayın ardından Yenimahalle Belediyesi'ne bağlı ekipler bölgede incelemelerde bulundu.

"ÇOCUĞU PARÇALIYORLARDI"

Olaya ilişkin konuşan Ömer Yıldıran'ın dayısı Cafer Topaçlı, " Biz yaşananları evin balkonundan gördük. Çocuğu parçalıyorlardı. Bağırdık ama yetişemedik. 20-25 köpek vardı. Mahalleden bir arkadaş olayı fark etti ve hemen müdahale etti. Onlara da saldırmışlar. Şu an baya yaralı… Daha ne kadar hastanede duracak bilmiyoruz. İnşallah buradan bu köpekleri toplarlar… Çok saldırmaya başladılar… Bir haftada üçüncü vaka oldu. Yenimahalle Belediyesi de bazı hayvan derneklerinden çekiniyor galiba… " diye konuştu.

"UYKULARIM KAÇIYOR"

Ömer Yıldıran'ı köpeklerin arasından kurtaran Erkan Türk de, "Akşam nişanlımın yanından çıktım ve eve gidiyordum. 20-25 kadar köpeğin bir vatandaşa saldırdığını gördüm. Ben kendisi tanımıyorum. Arabayla köpeklerin üzerine gittim ve kaçırdım.

Daha sonra arkadaşı üzeri parçalanmış bir şekilde arabaya aldım ve doğruca hastaneye gittim. Elbiseleri paramparça olmuş… Zaten bazı elbise parçaları hala olay yerinde… Arkadaşı o halde gördükten sonra uykularım kaçar oldu" dedi.

"BENİ DE ISIRDILAR"

Mahalle sakinlerinden Bektaş Erdaloğlu, "Buradan ne zaman tek bir vatandaş geçse hepsi birden saldırıyor. Bunun canlı şahidi benim komşum. Komşuma saldırdılar ve kolu iki yerden kırıldı. Benim kızım yürüyüş yolunda yürürken saldırdı. Çocuk şimdi sokağa çıkamıyor. Şikayetlerde bulunduk ama netice alamadık" ifadelerini kullanırken Gökhan Gündoğdu ise , "Evimin önünde işe giderken bende saldırıya uğradım ve köpekleri beni de ısırdı. Ben hayvansever bir insanım… Ama bu durum çok farklı… Evimize gidemiyoruz" görüşünü belirtti.

(Kaynak: Sabah)


YORUMLAR


Son Ankette Mansur Yavaş 10 Puan Önde Çıktı Erdoğan Kahramanmaraş Mitinginde Gelen Telefon Sonrası Konuşmasına Ara Verdi

Kocasıyla Yasak Aşk Yaşayan Kadına Dakikalarca İşkence Etti, Ölmediğini Görünce Ateşe Verdi