Ankara'da 'sirk' operasyonu - Son Dakika

Ankara'da 'sirk' operasyonu

16.11.2019 10:30

Ankara'da 'sirk' operasyonu Çete elebaşının ismi "Akrobat"ANKARA - Ankara Emniyet Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri kendilerini asker, polis ve savcı olarak tanıtan dolandırıcılara yönelik uzun süre gerçekleştirdiği takip sonucunda çeteyi çökertti.

Ankara'da 'sirk' operasyonu

Çete elebaşının ismi "Akrobat"

ANKARA - Ankara Emniyet Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri kendilerini asker, polis ve savcı olarak tanıtan dolandırıcılara yönelik uzun süre gerçekleştirdiği takip sonucunda çeteyi çökertti.

Başkentte, kendisini asker, polis veya savcı olarak tanıtan ve vatandaşların uzun yıllar emek vererek biriktirdiği birikimini, ziynet eşyasını çalan çete Ankara Emniyet Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerinin üstün gayretleri ve çalışmaları sonucunda çökertildi. Çete ele başınının isminin 'Akrobat' olması nedeniyle düzenlenen operasyona 'Sirk' isminin verildiği öğrenildi. Çete'nin elebaşı Akrobat lakaplı Ö.E isimli kişi polis ekiplerinin çalışmaları sonucunda binadan içeri girerken dolandırdığı kişilerin parasıyla bir binaya girerken yakalandı. Örgütün elebaşının sağ kolu ise D.Y isimli başka bir dolandırıcıydı. O da kandırdığı kişilerden elde edilen paraları çeşitli yollarla çete ele başına gönderdiği belirlendi. Bir kargo firmasında çalışan D.Y böylece dikkatleri üzerine pek fazla çekmediğini zannederek para transfer işlemlerini yürüttüğü tespit edildi. Zanlılar polisin titiz çalışması sonucunda bulundukları adreslere düzenlenen eş zamanlı operasyonlarla yakalandı. Şüpheliler üzerinde ve adreslerinde yapılan aramalarda özellikle yaşlı vatandaşlardan dolandırarak aldıkları 24 Reşat altını, 4 bilezik, 400 dolar, 1 alyans ele geçirildi. Bulunan bu malzemeler dolandırıldığını geç olsa da anlayan eski Sayıştay Denetçisi olduğu öğrenilen 75 yaşındaki yaşlı adama teslim edildi.

Olayı gerçekleştiren çete üyelerinden, D.Y., E.O., Ö.E isimli zanlılar emniyet işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilerek tutuklandı ve ceza evine gönderildi.

Ankara'da 'sirk' operasyonu
Ankara'da 'sirk' operasyonu
Ankara'da 'sirk' operasyonu
Ankara'da 'sirk' operasyonu

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Ankara'da 'sirk' operasyonu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Güne düşüşle başlayan altının gram fiyatı 445 liradan işlem görüyor Yeni Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki: Joe Biden'ın önceliği koronavirüs pandemisini kontrol altına almak Göztepe, Trabzonspor'dan Fousseni Diabate'yi kiraladı Rusya'nın koronavirüs aşısı Sputnik V'nin 9 aylık bağışıklık süresi bilim dünyasını şaşırttı Lunaparkta rezalet! Genç çift, bindikleri dönme dolapta cinsel ilişkiye girdi Dünyada popülasyonu 3 binlere düşen dağ ceylanlarının Hatay'daki sayıları giderek artıyor Vapurdan atlayarak canına kıyan kadının intiharı kamerada Hanife Gürdal ve ailesinin kar macerası hastanede bitti