Ankara'da yaşayan Demircililer "keşke günü" düzenledi - Son Dakika

Ankara'da yaşayan Demircililer "keşke günü" düzenledi

14.10.2019 12:43
Ankara'da yaşayan Demircililer

Demirci Kültür Sanat ve Dayanışma Derneği tarafından Ankara'da keşkek ve irmik tatlısı ikram edildi.

Demirci Kültür Sanat ve Dayanışma Derneği tarafından Ankara'da keşkek ve irmik tatlısı ikram edildi.

Demirci Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Demirci Kültür Sanat ve Dayanışma Derneğince organize edilen geleneksel "keşkek günü" programı, Keçiören Kartaltepe Tesislerinde gerçekleştirildi.

Etkinlikte, Demirci Belediyesinin de desteğiyle yaklaşık 3 bin kişiye keşkek ve irmik helvası dağıtıldı. Kur'an-ı Kerim okundu ve Barış Pınarı Harekatı için dua edildi.

Programda halk oyunları gösterisi de sunuldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen dernek başkanı Ali Rıza Yılmaz, geleneksel hale getirdikleri keşkek günü etkinlikleri gelecek yıllarda daha geniş platforma taşımayı amaçladıklarını belirtti.

Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk ise "Gurbette yaşayan hemşerilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Ankara'da yapılan bu organizasyonda hemşerilerimizle bir araya geldik, onlarla hasret giderdik. Bu vesileyle Barış Pınarı Harekatı'na katılan kahraman askerlerimizin yanında olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Yüce Allah Mehmetçiğimize güç kuvvet versin." ifadelerini kullandı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ankara'da yaşayan Demircililer 'keşke günü' düzenledi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Ankara'da doğalgaz patlaması: 3 yaralı Hobi bahçeleri ile ilgili kanun teklifi TBMM'de kabul edildi! Tarım arazilerini bölenlere hapis cezası var Charlie Hebdo'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alçak saldırı! Ahlaksız karikatüre Türkiye'den tepki yağıyor Messi ile kriz yaşayan Barcelona Başkanı Bartomeu istifa etti İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu Ünlü model Emily Ratajkowski çırılçıplak hamilelik pozu verdi MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Karşılıklı boykot uygulayan Türkiye ve Fransa'nın ekonomik ilişkileri ne boyutta? Dikkat çeken rakamlar