Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar Otonomi'yi Ziyaret Etti - Son Dakika

Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar Otonomi'yi Ziyaret Etti

02.04.2015 14:07
Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar Otonomi'yi Ziyaret Etti, System.String[]

Ankara Vali'si Mehmet Kılıçlar ve Ankara İl Emniyet Müdürü Kadri Kartal, Otonomi projesini ziyaret etti.

375 bin m2 arsa içerisinde 13 bin araç kapasitesiyle projelendirilen Otonomi, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar ve Ankara İl Emniyet Müdürü Kadri Kartal'ı ağırladı. %85 oranında tamamlanarak Eylül 2015 açılması planlanan Otonomi projesi, resmi ve gayri resmi 802 galeri sayısı bulunan Ankara'da üç tip showrooma sahip. 180.000 TL'den başlayan fiyatlardan 1.000 TL den başlayan kiralama konuları ile ilgili bilgi alan Vali Kılıçlar, Otonomi'nin Türkiye için örnek bir proje olduğunu dile getirdi. Bir an evvel inşaatın bitirilmesi ve sektör esnafının Otonomi çatısı altında toplanmasını ivediklikle beklediğinin altını çizdi. Bölgeye ciddi bir istihdam ve katma değer kazandıracağını vurgulayan Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Otonomi Yönetim Kurulu'nu da tebrik etti. En kısa sürede tekrar ziyerete geleceğini ifade eden Kılıçlar, projenin bitiş süreci hakkında da detaylı bilgi aldı.

Başkent Otomotivcileri Derneği öncülüğünde projelendirilen Otonomi, şehrin içerisindeki araç fazlalığını ve gayri resmi yapılanmaları engellemek açısından önemli bir yer tutmakta. Ayrıca şehire 20 dk. uzaklıkta olan proje, havalanı bölgesinde 5.000 kişilik istihdam alanı ile çok ciddi oranda katkı sağlayacak önemli bir proje. İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelge ile valilikler bilgilendirilmiş,şehrin içerisinde halkın can ve mal güvenliği ile yakından ilgili olan bu konuya vali ve belediye başkanlarının özel önem vermeleri istenmiştir. Dönemin İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın imzası ile yayınlanan genelge sonrasında ikinci el araç satıcıları bir araya gelerek Otonomi projesinin hızlanmasını sağlamışlardır.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar Otonomi'yi Ziyaret Etti - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Lille, Reims'e karşı 3 puanı uzatmalarda aldı "Yaza sağ çıkamayabilirim" diyen Seren Serengil sevgilisiyle kayağa gidince tepkilerin ardı arkası kesilmedi Yeni Akit Haber Müdürü Murat Alan'dan sağlık çalışanlarına yönelik tepki çeken sözler: 'Rüşvetimi ver susayım' mantığı gibi Erdoğan 'geçmiş olsun' dedi mi? Ahmet Davutoğlu ve Selçuk Özdağ'dan birbiriyle çelişen iki farklı açıklama Haluk Levent'ten İbo Show eleştirilerine esprili yanıt: Bana güvenmeyin demiştim Vodafone Park'taki dev derbide gülen Beşiktaş! Liderliğini devam ettirdi Üç kişinin hayatını kaybettiği korkunç kazanın görüntüleri ortaya çıktı Minibüs şoförü "Son param üzülerek harcıyorum" yazılı 20 TL'nin sahibini arıyor