Son Dakika Haberleri: Suriyeli kıza tecavüz iddiası

Suriyeli kıza tecavüz iddiası

28 gün önce

İstanbul'da Suriyeli kız çocuğuna tecavüz ettiği iddia edilen bir kişi gözaltına alındı.

Suriyeli kıza tecavüz iddiası, System.String[]

İstanbul Arnavutköy'de 14 yaşındaki Suriyeli Vahide M. adlı kız çocuğuna tecavüz ettiği iddia edilen Cafer Ç. gözaltına alındı.

KÜÇÜK KIZ YARDIM KURULUŞUNA SIĞINDI

Olay, Arnavutköy Atatürk Mahallesinde yaşandı. Bir yardım kuruluşuna ulaşarak, tecavüze uğradığını söyleyen Suriye uyruklu 14 yaşındaki Vahide M. isimli kız çocuğunun iddiası üzerine konu emniyete bildirildi. Ev sahiplerinin oğlu 35 yaşındaki Cafer Ç. tarafından defalarca tecavüze uğradığını öne süren kız çocuğu ve annesi, yardım kuruluşunun da yardımıyla başka bir eve taşındı.

ŞÜPHELİ, AĞABEYİNİN EVİNDE YAKALANDI

Sosyal medyaya da yansıyan iddialar üzerine çalışma başlatan Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, tecavüz şüphelisini ağabeyinin evinde gözaltına aldı. Suriyeli kız çocuğu ile annesinin yanı sıra, onlardan ayrı yaşayan baba da ifadelerine başvurulmak üzere polis merkezine getirildi.

SURİYELİ AİLE KIZLARININ KAÇIRILDIĞINI ÖNE SÜRDÜ

Suriyeli kız ve ailesinin, Cafer Ç.'nin kendilerini tehdit ederek kızlarını kaçırdığı, yeğenlerinin polis olduğunu ve şikayetçi olmaları durumunda hiçbir sonuç alamayacaklarını söylediği için polise gitmekten çekindikleri yönünde ifade verdikleri öğrenildi. Suriyeli aile, kızlarının defalarca tecavüze uğrayarak, çok kez şiddete maruz kaldığını da öne sürdü.

İMAM NİKAHI KIYILDI İDDİASI

Şüpheli Cafer Ç.'nin emniyetteki ifadesinde, kiracıları olan Suriyeli Vahide'nin yaşının ailesi tarafından 17 olarak söylendiğini öne sürdü. Cafer Ç., 5 ay önce ailesinin de rızasıyla Sultangazi'de kıyılan imam nikahıyla evlendiklerini iddia etti. Şüpheli Cafer Ç. emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Haber Yayın Tarihi: 17.10.2019 03:11 Kaynak: DHA

YORUMLAR


Kocası, kendisiyle barışmak için çatıya çıkan kadını "Beni aldattın" diyerek reddetti
Düğün altınları ile kaçan gelin adayının 20 yıla kadar hapsi isteniyor Bakırköy'de ölü bedenleri bulunan ailenin bakkalı konuştu: En son dün akşam gördüm