Son Dakika Haberleri: Ayvalık Limanı'ndaki Tatbikat Gerçeğini Aratmadı

Ayvalık Limanı'ndaki Tatbikat Gerçeğini Aratmadı

2 yıl önce

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Uluslar arası Gemi ve Liman Tesisi Kodu (ISPS Code) gereğince liman tesisinde her yıl yapılan ve ‘ISPS Kod’ adı verilen tatbikat, Ayvalık Belediye İskelesi Liman İşletmesi tesisinde bu yıl da gerçekleştirildi.

Ayvalık Limanı'ndaki Tatbikat Gerçeğini Aratmadı, System.String[]

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Uluslar arası Gemi ve Liman Tesisi Kodu (ISPS Code) gereğince liman tesisinde her yıl yapılan ve 'ISPS Kod' adı verilen tatbikat, Ayvalık Belediye İskelesi Liman İşletmesi tesisinde bu yıl da gerçekleştirildi.


Ayvalık Liman Başkanlığı koordinatörlüğünde ATEM Güvenlik Eğitim Hizmetleri Ltd. Şti. RSO Saha Uzmanı Ahmet Ertürk ile Mustafa Kartal ve Ayvalık Belediye İskelesi Liman Tesisi Güvenlik Sorumlusu Koray Tığ tarafından gerçekleştirilen tatbikat, gerçeğini aratmadı. Tatbikatın amacının, liman tesisine karşı güvenlik tehditlerinin önlenmesi ve karşı tedbirlerin geliştirilmesinin yanı sıra, Ayvalık Liman Başkanlığı arasında koordinasyon ve işbirliğinin geliştirilmesi olduğu belirtildi.


Ayvalık Kaymakamlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ile koordineli olarak yapılan tatbikatta, muhabere usulleri ve muhabere cihazlarının yeterliliği, LTGS ile yerel otoriteler arasındaki işbirliği ve koordinasyon usulleri, personelin acil durumlar karşısında reaksiyonları, tatbikat senaryosu kapsamında ise, Güvenlik seviyesi tedbirlerinin alınması, tesise bomba ihbarında bulunulması, tesiste şüpheli paket tespit edilmesi, tesiste bomba patlaması ve yangın çıkması, acil müdahale ekiplerince yangına ve yaralıya müdahale, tesisin tahliye edilmesi ile ilgili canlandırmalar yapılarak, bilgilendirmelerin yapıldığı öğrenildi. Ayvalık Belediyesi'ne ait Liman İşletmesinde yapılan tatbikata katılanların, "Her yıl yapılan bu eğitim seminerleri, her yıl binlerce turistin giriş çıkış yaptığı limanın güvenliği açısından, görevli personelin olası tehlikeli durumlar karşısında neler yapabileceğini uygulamalı olarak öğretiyor. Böylelikle, söz konusu durumlar karşısında çaresiz kalmadan, soğukkanlılıkla müdahale ederek, olası tehlikenin önlenmesini sağlıyor" şeklindeki sözleri dikkat çekti.


Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan ATEM Güvenlik Eğitim Hizmetleri Ltd. Şti. RSO Saha Uzmanı Ahmet Ertürk, gerçekleştirdikleri liman güvenliği tatbikatının son derece başarılı geçmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.


Söz konusu tatbikatın her yıl mutlaka yapılması gerektiğine işaret eden Ertürk, "Bu tatbikatlara liman tesisi personelleri katılıyor. Bugün yaptığımız tatbikatta Ayvalık Liman Güvenliği personelinin olası olumsuzluklara karşı son derece hazırlıklı olduğunu gördük. İnşallah önümüzdeki günlerde de Ayvalık Deniz Hudut Kapısı'nda süren tadilat çalışmaların ardından Ayvalık Limanı çok daha güvenli bir hale gelecektir" diye konuştu. - BALIKESİR

Haber Yayın Tarihi: 04.01.2018 05:17 Kaynak: İHACumhurbaşkanı Erdoğan'ın övdüğü Kastamonu pastırmasına talep arttı
Cezaevi çıkışında gelinlikle karşıladığı eşi elinde sigara söndürdü Performans sanatçısı Datuna, 120 bin dolara satılan 'duvara bantlanmış muzu' yedi