Son Dakika Haberleri: Erdoğan'ın İdam Çağrısına Bahçeli'den Yanıt: Geri Getirilmesi İçin Olumlu Oy Kullanırız

Erdoğan'ın İdam Çağrısına Bahçeli'den Yanıt: Geri Getirilmesi İçin Olumlu Oy Kullanırız

9 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Parlamentomuz idamla ilgili karar verirse ben onaylarım" sözlerine yanıt veren MHP Lideri Bahçeli, "İdamla ilgili adım atılacaksa MHP bu konuda var. İdamın tekrar getirilmesi açısından olumlu oy kullanırız." dedi.

Erdoğan'ın İdam Çağrısına Bahçeli'den Yanıt: Geri Getirilmesi İçin Olumlu Oy Kullanırız, System.String[]

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ereğli mitingindeki "Parlamentomuz idamla ilgili karar verirse ben onaylarım" çağrısına yanıt veren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, idam konusuyla ilgili olarak, "Eğer idamla ilgili adım atılacaksa MHP bu konuda var" dedi.

ERDOĞAN'DAN PARLAMENTOYA ÇAĞRI

31 Mart'ta yapılacak yerel seçim kapsamında Ereğli'de halka hitap Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, önemli bir idam çıkışı yaptı. Erdoğan, "Biz bir yanlış yaptık, idamı kaldırdık. Bana göre yanlış yaptık. Parlamentomuz idamla ilgili karar verirse ben onaylarım" dedi.

BAHÇELİ: MHP OLUMLU OY KULLANIR

Ntv- Star TV ortak yayınında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Erdoğan'ın çağrısına şu sözlerle yanıt verdi:

"İdama karşı duruş bazı siyasiler, aydınlar, sivil toplum kuruluşları tarafından hep gündeme getirildi. Özellikle PKK ile mücadele konusunda bu konuyu gündeme taşımak isteyenler oldu. Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz eskiden bu yana idamın kalkmasından yana olmadık. Öcalan denen cani Türkiye'ye getirildiği vakit mahkeme idam kararı verdiğinde uygulanmasından yana olduk. Ama o zaman olmadı. Sonradan bu kaldırıldı. Eğer idamla ilgili bir adım atılacaksa Milliyetçi Hareket Partisi bu konuda var. Yapı itibariyle bizim 49 milletvekiliyle bunu çıkarma şansımız yoktur. Ancak mecliste bu olacak bir de uluslararası boyutu da var bunun. Yani ceza hukukçusu, uzman insanlar birçok yönüyle inceleyerek eğer 50 kişiyi öldüren adam 15 yıl yatıp dışarı çıkacaksa o zaman bu 50 kişi 100 kişi olduğu zaman en yapacaksınız. Darbe yapıyor 251 kişiyi şehit ediyor. Cumhurbaşkanının böyle bir düşüncesi olabilir meclise geldiği takdirde Milliyetçi Hareket Partisi olumlu oy kullanır idamın tekrar getirilmesi açısından."

Erdoğan'ın İdam Çağrısına Bahçeli'den Yanıt: Geri Getirilmesi İçin Olumlu Oy Kullanırız
Erdoğan'dan İdam Çıkışı: Biz Bir Hata Yaptık Kaldırdık

Haber Yayın Tarihi: 20.03.2019 03:21 Kaynak: İHAMilyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Enerji Kimlik Belgesi almak artık zorunlu
Devlet hastanesinin acilinde doktor ve hemşirelerden köpük partisi Cinsel içerikli paylaşımlar yapan Ömür Gedik, tepkilerin odağı oldu