Son Dakika Haberleri: Başbakan Davutoğlu, Medya Patronları ve Üst Düzey Yöneticileriyle Bir Araya Geldi

Başbakan Davutoğlu, Medya Patronları ve Üst Düzey Yöneticileriyle Bir Araya Geldi

4 yıl önce

Başbakan Davutoğlu, Dolmabahçe'de ulusal medya kuruluşlarının sahipleri ve üst düzey yöneticileri ile bir araya geldi. Toplantıda terör başta olmak üzere bir çok konunun konuşulduğu öğrenildi.

Başbakan Davutoğlu, Medya Patronları ve Üst Düzey Yöneticileriyle Bir Araya Geldi, System.String[]

Başbakan Ahmet Davutoğlu, medya patronları ve yöneticileriyle toplantı yaptı. Saat 13.30'da gerçekleşen buluşmaya, Başbakan Yardımcıları Numan Kurtulmuş, Yalçın Akdoğan, Mehmet Şimşek, Tuğrul Türkeş ve Lütfi Elvan da katıldı. AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik ve AK Parti İstanbul Milletvekili Ali Sarıkaya da buluşmada yer aldı.

TOPLANTIYA KATILAN İSİMLER

Yaklaşık 2,5 saat süren toplantıya Doğan Yayın Grubu'nu temsilen Mehmet Ali Yalçındağ ile Doğan TV Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ ve Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı katıldı.

Toplantıda yer alan diğer medya sahipleri ve yöneticileri de şu isimlerden oluştu:

Doğuş Yayın Grubu'nu temsilen Erman Yerdelen, Turkuvaz Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Kalyoncu, Ciner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Ciner, Ciner Medya Grup Başkanı Kenan Tekdağ, İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Ören, İhlas Medya Ankara Grup Başkanı Nuri Elibol, Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman, Kanal 7 Genel Yayın Yönetmeni Zahid Akman, Esmedya Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak, Dünya Web Ofset Yönetim Kurulu Başkanı Didem Demirkent, Milliyet Gazetesi'ni temsilen Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören ile Yıldırım Demirören, Yeni Şafak Gazetesi'ni temsilen, Albayrak Grubu adına Ahmet ve Nuri Albayrak, Yeni Akit Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu, Milli Gazete Genel Müdürü Ömer Yüksek Özek, Milat Gazetesi'nden Ali Adakoğlu ve TRT Genel Müdürü Şenol Kazancı.

TOPLANTININ GÜNDEMİ

Başbakanlık kaynakları, toplantının, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun toplumun çeşitli kesimleriyle gerçekleştirdiği dizi görüşmelerin bir parçası olduğunu belirtti. Toplantıda, terörle mücadele, demokratikleşme süreci, yeni anayasa, AB süreci ve siyasi reformlar ile Ekonomi, Son Dakika Ekonomi Haberleri, Ekonomi Son Dakika'>ekonomi başlıkları üzerinde durulduğu bildirildi. Ayrıca, başta mülteciler konusu olmak üzere dış politika başlıkları ve ülke gündemindeki diğer konuların da görüşmede konuşulduğu öğrenildi.

Katılımcılar arasında, bu toplantıların devamı konusunda genel bir mutabakata varıldığı da vurgulandı.

Haber Yayın Tarihi: 07.02.2016 08:34 Kaynak: DHAYüksekokul binasından atlayarak intihar eden öğretim görevlisiyle ilgili acı gerçek
Zina nedeniyle değnek cezasına çarptırılan genç infazda bayıldı, ancak ceza tamamlandı Washinghton'daki uluslararası tanıtım etkinliğinde Amerikalılar, Türk simidi için kuyruğa girdi