Başbakan Yardımcısı Türkeş KKTC'de - Son Dakika

Başbakan Yardımcısı Türkeş KKTC'de

3 yıl önce

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Türk Eğitim Derneği (TED) Kuzey Kıbrıs Kolejinde düzenlenen mezuniyet törenine katıldı.

Başbakan Yardımcısı Türkeş KKTC'de, System.String[]

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Türk Eğitim Derneği (TED) Kuzey Kıbrıs Kolejinde düzenlenen mezuniyet törenine katıldı.


KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay ve diğer yetkililerin katıldığı törende konuşan Türkeş, kendisinin 45 yıl önce Ankara TED Kolejinden mezun olduğunu hatırlattı.


Mezun olduktan sonraki hayatında topluma güzel ve iyi işler yapmak için çaba sarfettiğini belirten Türkeş, kendisinin de Kıbrıslı bir ailenin çoçuğu olduğunu söyledi. Türkeş, mezuniyet törenine seve seve geldiğini, KKTC'de olmaktan büyük mutluluk duyduğunu aktardı.


Başbakan Yardımcısı Türkeş, mezun olduktan sonraki 45 yılın nasıl geçtiğine inanamadığının altını çizerek, TED Kolejinin insanlara verdiği bir önemli değerin de "arkadaşlık" olduğunu dile getirdi.


"Bundan sonraki hayatınızda hangi mesleği seçerseniz seçin hayatınızın birçok yolunda sizden önceki TED mezunlarını göreceksiniz." ifadesini kullanan Türkeş, "Onların yardımını, desteğini yaşayacaksınız. Yıllar geçtikçe bu mezun olduğunuz okulun bugün tahmin ettiğinizde çok daha değerli bir okul olduğunu anlayacaksınız." diye konuştu.


Konuşmaların ardından Başbakan Yardımcısı Türkeş, dereceye giren öğrencilere plaket takdim etti.

Haber Yayın Tarihi: 22.06.2017 11:08 Kaynak: AASon Dakika

Bir düğüne katılan oyuncu Bige Önal, rüzgarın esmesiyle frikik verdi
Alman vekil TV programında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iftira attı, yanındaki uzmanlar anında yalanladı Kırıkkale'de alternatif ilaç kör etti iddiasında hasta sayısı 36'ya yükseldi

Son Dakika Haberleri