Son Dakika Haberleri: Basın Konseyi'nden Ahmet Hakan'a Uyarı: Meslek İlkelerini İhlal Ediyorsun

Basın Konseyi'nden Ahmet Hakan'a Uyarı: Meslek İlkelerini İhlal Ediyorsun

12 ay önce

Cumhuriyet yazarı Mine Kırıkkanat'ın şikayeti üzerine Basın Konseyi, Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan'ı Basın Meslek İlkeleri'ni ihlalden dolayı uyardı.

Basın Konseyi'nden Ahmet Hakan'a Uyarı: Meslek İlkelerini İhlal Ediyorsun, System.String[]

Mine Kırıkkanat, 'Yok birbirinden farkı: Misvak ve Kırıkkanat' ve 'Kadir Kırıkkanat, Mine Mısıroğlu' başlıklı yazıları nedeniyle Ahmet Hakan hakkında Basın Konseyi'ne şikayette bulundu.

'HAKAN, HAKARET ETMEYİ ALIŞKANLIK HALİNE GETİRDİ'

Başvurusunda Hakan'ın, köşesinde kendisine hakaret etmeyi alışkanlık haline getirdiğini belirten Kırıkkanat, "Ahmet Hakan'ın yazısında; son zamanlarda Atatürk'e açıkça hakaret eden, bu konuda pervasızca davrandığı görülen birisiyle beni eşdeğer bir anlayışla değerlendirmesi, başlı başına bir kusurdur. Yazıda kullandığı 'çığırtkan', 'hezeyan seviyor' gibi tanımlamalar ise yazının amacını aşan gereksiz tanımlamalardır" ifadelerine yer verdi.

Ahmet Hakan

Basın Konseyi, Cumhuriyet yazarı Mine Kırıkkanat hakkında yazdığı yazılar nedeniyle Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan'ın uyarılmasına karar verdi.

Basın Konseyi'nden Ahmet Hakan'a Uyarı: Meslek İlkelerini İhlal Ediyorsun
Haber Yayın Tarihi: 10.01.2019 07:29 Ünlü yapımcının "Rol almak için benimle birlikte oldular" iddiasına Charlize Theron'dan sert tepki
Meksika son 30 yıldaki en büyük petrol rezervini keşfetti Hastanede tedavi gören Mehmet Ali Erbil'in son görüntüsü ortaya çıktı