Son Dakika Haberleri: Belediye Başkanından Örnek Davranış! Makam Aracını İade Etti

Belediye Başkanından Örnek Davranış! Makam Aracını İade Etti

24 gün önce

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, tasarruf tedbirlerini devreye soktu. Salman, belediye tarafından kiralanan makam aracını iade etti ve eşinin üzerine kayıtlı özel aracını belediyeye getirerek makam aracı yaptı.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, kiralık makam aracını firmaya iade ederek, eşi Dilek Salman üzerine kayıtlı cipi kullanmaya başladı.

EŞİNİN ÜZERİNE KAYITLI ARACI KULLANMAYA BAŞLADI

Yalova Belediye Başkanı CHP'li Vefa Salman, kendisi için tahsis edilen makam aracını, kiralandığı firmaya iade etti. Başkan Salman, eşi Dilek Salman üzerine kayıtlı cipi resmi plaka taktırıp, kullanmaya başladı.

"KENDİMİZ İÇİN DEĞİL, KENTİMİZ İÇİN TALİP OLDUK"

Devrin, tasarruf devri olduğunu kaydeden Salman, "Belediyemizin ve halkımızın çıkarları doğrultusunda kararlar almaya özen gösterdik. Belediyenin bütçesini kendi bütçemiz gibi düşünerek planladık ve harcadık. Son günlerde belediyelerin ekonomileri ve yapılan harcamalar gündemde. Biz asla 'Devletin malı deniz' düşüncesi içerisinde olmadık. Böyle bir dönemde yine örnek olalım istedik; çünkü biz bu göreve kendimiz için değil kentimiz için halkımız için talip olduk" dedi.

"ŞARTLAR DÜZELENE KADAR BÖYLE DEVAM EDECEK"

Belediye olarak tasarruf konusunda örnek olmaları gerektiğini vurgulayan Salman, şöyle devam etti: "İnsanlar tasarrufun peşinde. Biz de belediye olarak böyle davranmalıyız. Bunu da bu belediye ailesinin reisi olarak ilk ben başlatmalıyım. Bu nedenle kullanmakta olduğum kiralık olan makam aracımı firmaya bugün itibarıyla iade ediyorum. Bundan sonra eşim Dilek Salman adına kayıtlı olan şahsi aracımızı kullanacağım. Şartlar düzelene kadar da bu böyle olacak."

Haber Yayın Tarihi : 24.04.2019 11:04 Kaynak: DHAErzincan'da 7 Kilo 300 Gram Ağırlığında Dev Mantar Bulundu Aydın'da 9 Gündür Aranan Adamın Cesedi Denizli'de Bulundu Ankara'da Yol Kenarında Telef Olmuş 40 Çinçilla Bulundu