Son Dakika Haberleri: "Batı Şeria'yı ilhak edeceğim" diyen İsrail Başbakanı Gazze'den atılan roketler sonrası sığınağa kaçtı

"Batı Şeria'yı ilhak edeceğim" diyen İsrail Başbakanı Gazze'den atılan roketler sonrası sığınağa kaçtı

7 gün önce

ABD Başkanı Donald Trump'ın 'barış planının' Batı Şeria'nın ilhakı için 'tarihi fırsat' oluşturduğunu belirten açıklama yapan İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Gazze'den atılan roketler bulunduğu salona yakın bir noktaya düşünce kaçarak salonu terk etti.

Gelecek haftaki erken seçim için "Kazanırsam Batı Şeria'daki Ürdün Vadisi'ni ve Ölü Deniz'in kuzeyini ilhak edeceğim" vaadinde bulunan İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, ABD Başkanı Donald Trump'ın 'barış planının' Batı Şeria'nın ilhakı için 'tarihi fırsat' oluşturduğunu belirtti.

İsrail kanallarından canlı yayımlanan açıklamada, Netanyahu, yeniden seçilirse, işgal altındaki Batı Şeria'nın Ürdün Vadisi'nde ve Ölü Deniz'in kuzeyinde İsrail egemenliğini tesis etmeye niyetlendiğini duyurdu. Bunun için Trump'ın İsrail seçiminden sonra açıklanacak 'barış planının' ve Trump'la görüş alışverişlerinin bekleneceğini sözlerine ekledi.

AÇIKLAMADAN DAKİKALAR SONRA SALONU KAÇARAK TERK ETTİ

"Son aylarda bu yönde diplomatik çaba yürüttüm ve gerçekleşmesi için şartlar olgunlaştı" diyen Netanyahu, Trump yönetiminin 'barış planının' 17 Eylül'deki seçimden bir kaç gün sonra açıklanacağını ve Batı Şeria ile diğer bölgeleri ilhak etmek için 'tarihi fırsat' sağlayacağını söyledi.

Netenyahu bu açıklamaları yaptıktan dakikalar sonra ise sığınağa kaçmak zorunda kaldı. İsrail Başbakanı konuşma yaptığı sırada, Gazze'den atılan roketler konuşma yaptığı salonun yakınlarına düştü. Netenyahu konuşmasını kesip sığınağa geçti. Kalabalık ise Netanyahu'nun telaşına aldırmadan telefonlarıyla bu anları kaydetmeye çalıştı.

 Batı Şeria'yı ilhak edeceğim diyen İsrail Başbakanı Gazze'den atılan roketler sonrası sığınağa kaçtı
İsrail Başbakanı Netanyahu'dan, Donald Trump'ın barış planına ilişkin "Batı Şeria'nın ilhakı için tarihi fırsat oluşturdu" açıklaması

Haber Yayın Tarihi: 10.09.2019 10:20 



İran'dan Aramco saldırısıyla ilgili açıklama
Uçakta kendini tatmin etme görüntüsüyle olay olan Kerimcan Durmaz, Amerika'ya taşındı Altın güne düşüşle başladı! İşte gram, çeyrek ve cumhuriyet altını fiyatları Hillary Clinton, FETÖ'cü Enes Kanter'i yemeğe davet etti